Kripto Para

Cardano: SundaeSwap, Ters ISO önerisini duyurdu ve işte bunun anlamı

Cardano’nun çok abartılı merkezi olmayan borsası (DEX) SundaeSwap geçen ay düzensiz bir lansmandan muzdarip olsa da, protokolün ekosisteminin genişlemesiyle popülaritesinde bir canlanma da görüldü. Beklenen şekilde olmasa da, İlk Hisse Teklifi (ISO) bu hafta sona erdiğinde, DEX şimdi benzersiz bir merkezi olmayan stake etme konseptini tanıttı ve topluluk ezici bir şekilde bu fikre sahip görünüyor.

PazarTakas ilan edildi Bugün erken saatlerde, dün tanıtılan Ters ISO önerisi %83 onay aldı ve şimdi 19 Şubat ile 24 Şubat arasında gerçekleşecek. Ters ISO, başlangıçta delegasyonu kaybetmiş olan daha küçük hisse havuzu operatörleri (SPO) içinde ADA’yı yeniden dağıtmayı amaçlayan bir bahis mekanizmasıdır. 20 milyon SUNDAE tahsisi yoluyla bu süreci teşvik etmeyi planlayan SundaeSwap’a göre, bu, Cardano ekosistemindeki ademi merkeziyetçiliği artıracak. Ayrıca şunları kaydetti:

“Katılımcılar, orijinal ISO / Scooper oyununda en az bir oy alan Tek Havuzlu Operatörlere ADA’yı devrettikleri için ödüllendirilir.”

ISO, kullanıcıların ADA’larını onaylanmış bir hisse havuzuyla devrettikleri ve karşılığında yeni jetonu aldıkları Cardano’ya özgü token dağıtım modelini ifade eder.

Daha önceki bir blog yazısında SundaeSwap, ISO’nun yeni protokolleri teşvik etmeyi ve topluluk üyelerini DPT’leri seçerek ödüllendirmeyi amaçladığını, ancak yanıtın, seçilen DPT’lerde ADA hisse gücünün yoğunlaşmasına yol açtığını açıklamıştı. “Bu yoğunlaşma, Cardano ağının temel değerlerinden birine aykırı görünüyordu: ademi merkeziyetçilik” diye ekledi.

“Kendi topluluğumuzun büyüklüğü göz önüne alındığında, SundaeSwap ISO, bireysel operatörlerin olduğu daha küçük havuzlardan çok sayıda delegasyonu yönlendirdi ve merkezileşmeden uzaklaşmak yerine bir eğilim başlattı… 40 farklı hissenin arkasında yaklaşık 7 milyar yetkilendirilmiş ADA’yı yoğunlaştırdık. havuz operatörleri. ”

Ayrıca, ağda ademi merkeziyetçiliği geri getirme çabalarının bir parçası olarak, DEX’in SundaeSwap DEX’teki emanet sözleşmesinde kilitli olan tüm ADA’ları daha küçük tek havuzlu operatörlere devredeceğini belirtti.

Kulağa endişeli gelse de SundaeSwap, topluluğuna Cardano’nun “neredeyse tüm diğer en iyi blok zincirlerinden daha az merkezi” kalmaya devam ettiğine dair güvence verdi. Ancak SundaeSwap’ın kendi sorunları bitmiyor, çünkü protokol zaten ISO’nun başlatılma şekliyle ilgili eleştirilerle karşı karşıyaydı. Birçok kullanıcı, sürecin karmaşık olduğundan ve kötü bir şekilde iletildiğinden şikayet etmişti, bu da protokolün uygulanabilirliği konusunda şüpheciliğe yol açmıştı. Benzer duyguların Rezerv ISO teklifinde de dalgalandığı görülebilir.

Bununla birlikte, SundaeSwap, son zamanlarda protokolde kilitlenen toplam değer ile Cardano’da %95,5’lik bir baskınlığa sahiptir. ihlal dün 100 milyon dolar işareti. O zamandan beri, ek büyüme, SundaeSwap’ın TVL’sinin yazının yazıldığı sırada 123 milyon dolar seviyesinde olmasına yol açtı.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu