Kripto Para

Cardano’nun 2022 vizyonu: Hoskinson sonunda ‘Mamba’ için bir çıkış tarihine sahip olabilir

Cardano’dan Charles Hoskinson, ağın 2022’deki büyümesine yönelik son planlarını açıkladıktan sonra bugün haberlerde yer alıyor. Yönetici, son video akışı aracılığıyla topluluğu aynı konuda bilgilendirdi.

tartışmada

Cardano, son zamanlarda önemli gelişmeler gördü (şu anda > 400 Dapps). Şimdi, bu parçaların nasıl bir araya getirildiği hakkında büyük bir soru var.

Çeşitli Açık Kaynak Sistemleri (OSS), projenin yapısını, işbirliğini ve finansal modelini daha iyi ifade etmek için yasal araçlar olarak paralel temeller oluşturmuştur. Bazı örnekler Apache, Linux, Mozilla, Eclipse ve Django temelleridir. Cardano da açık kaynak lisansı altında çalıştı.

Protokolün arkasındaki kurucu, kemer altında yaklaşan bazı gelişmelere ışık tuttu.

Amiral gemisi blok zinciri, ‘Haskell’ adı verilen işlevsel bir programlama dili kullanır. Bununla birlikte, Hoskinson, dahil etme olasılığını tartıştıktan sonra artık diğer diller fikrine açık görünüyor.çok dilli‘Bu, Javascript, Python gibi diller için destek katacaktır.

Sıradaki ne?

Charles Hoskinson’ın 2022 için paylaştığı yol haritasına göre Cardano, yöneticinin vaat ettiği bazı şeyleri harekete geçirmeye ve yerine getirmeye başladı.

Cardano, Basho beta aşamasına girmeye başladığında, Input-Output Global “optimizasyon ve ölçeklendirmeye daha fazla enerji harcar”.

“(…) Parametre düzeltmeleri, iyileştirmeler ve diğer yenilikler, 2022 boyunca Cardano’nun kapasitesini ve performansını istikrarlı bir şekilde artırmada rol oynayacak.”

Bu tür gelişmeler, ağda yüksek oranda tıkanıklık yaratacaktır. Trafik artışını öngören Mamba, iki yönlü bir köprünün bu ay veya bu yıl Nisan ayında devreye gireceğini söyledi. Bu, bir zincirdeki belirteçlerin ve diğer dijital varlıkların diğerinde kullanılmasına ve sonuçların orijinal zincire döndürülmesine olanak tanır. Hoskinson iddia etti,

“Mamba, çok kristalize bir bakış açısına sahip olduğumuz bir noktaya yakınlaştığımız projenin tarihini ilk kez söyleyebilirim. Yalnızca zincirleri nasıl bağlayacağınızı, yan zinciri nasıl çalıştıracağınızı değil, aynı zamanda kullanıcı kendi yan zincirinizi oluşturmak isterse, bu sürecin nasıl işlediğine dair genel bir ayak izi. ”

Cardano, ticari karşılaştırılabilirliği, sürdürülebilirliği ve kendi kaderini tayin hakkını 2022 için bir tür “kale direği” olarak tutacaktır. Yavaş gelişme endişeleri olsa da, ağ ve yönetici etkilenmeyecek, diye ekledi.

Noktaları birleştirmek

Rakibi Ethereum ile karşılaştırıldığında Hoskinson, Cardano için bazı farklılaştırıcı faktörler de ortaya koydu. Bu, yan zincirler gibi birkaç ortak paydaya rağmen. Belki de en büyük fark, Cardano’nun genişletilmiş UTXO ve Plutus kullanması, Ethereum’un ise uzay modelini saymak için sağlamlık ve EVM içermesidir.

Şimdi, bazı kişiler/kullanıcılar şikayet etti Cardano’nun belirtilen ademi merkeziyetçilik hedefine ulaşmadığını söyledi. 2020’de IOG, blok üretimini nasıl merkezsizleştireceğini açıklayan bir makale yayınladı. ulaşmış Nisan 2021’de.

2022 hedeflerine ulaşabilir mi? Eh, sadece zaman gösterecek.

Taze olan: Hoskinson’ın diploması yok

Charles Hoskinson, son zamanlarda eğitim nitelikleriyle oynamakla suçlanmasının ardından çok fazla ilgi odağı oldu. Şimdi, bunun ağın kendisi üzerinde bir etkisi olmasa da, bazıları Hoskinson’ın kişisel imajının engellenebileceğine inanıyor.

Ancak basın zamanında, ADA 24 saat içinde sadece %1 düştü. Sonra tekrar, bu düzeltme, haftalarca süren istikrarlı düşüş trendinin arkasındaydı.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu