Kripto Para

Chainlink, Kasım ayının en yüksek seviyesinden %60 düşerken, yatırımcılar nasıl kâr ediyor?

Ayıların yükü Chainlink’e de ulaştı ve sayısız DeFi protokol entegrasyonu da onu kurtaramadı. Bu arada, piyasa düşüşe son verdi, Chainlink zaten güvenli bölgesinin altına düştü.

Chainlink geçmişi yeniden ziyaret ediyor

Bu raporun yayınlandığı tarihte Chainlink’in 628.62k adresinin %63.68’i kayıplara tanık oluyordu. Şimdi, tüm piyasa kayıp gözlemlediğinden, bu genel olarak büyük bir anlaşma olmayabilir.

Son iki ayda gözlemlenen istikrarlı düşüşler kesinlikle suçlanacak. Ancak, özellikle Chainlink söz konusu olduğunda, bu, üç yıldan fazla bir süredir Chainlink yatırımcılarının uğradığı en büyük sıkıntı olduğu için, önemli ölçüde daha kötüdür.

Yatırımcıların bu kadar büyük bir kısmının zarar ettiği son zaman, rakamın %80,7’ye ulaştığı Aralık 2018’deydi.

Chainlink yatırımcıları zararda | Kaynak: Intotheblock – AMBCrypto

Bu nedenle, ağ genelinde katılımları azaldığından, yatırımcıların davranışlarında karamsarlık açıkça görülmektedir.

Zirvede ortalama 15-16 bin civarında olan günlük aktif kullanıcılar, Aralık 2021’in sonuna kadar hala 3 binin üzerinde kalıyordu. Ancak Ocak ayının ortasında, bu ortalama 2,7 bin’e düştü ve şu anda 2,2 bin seviyesinde bulunuyor.

Zincir bağlantı etkin adresleri | Kaynak: Intotheblock – AMBCrypto

Sonuç olarak, zincir içi işlemler de beş aylık süre içinde %65 düştü.

Chainlink zincir içi işlemler | Kaynak: Intotheblock – AMBCrypto

Balinaların hakim piyasa koşullarından bağımsız olarak aktif oyuncular olduğu bilinmesine rağmen, şu anda LINK balinaları da yavaşladı. Şimdi bir ay boyunca 400 milyon doların altında işlem yapan LINK’in şu anda ayı kurallarına göre oynadığı ortaya çıkıyor.

Kaçma şansı?

Chainlink’in fiyat hareketi, düşüş trendi kaması yakında kapanmaya sıkıştığı için biraz endişe verici. Uzun vadeli direnci kırmak için birkaç girişime rağmen, LINK boğalarla başa çıkamadı.

Neyse ki, fiyat hala 13,3 dolarlık alt trend çizgisinin çok üzerinde duruyor. Böylece, LINK’e kurtarma ve başka bir ihlal girişiminde bulunma alanı sağlar. Belirteç önemli bir puan elde etmeyi başarırsa, satın alma talebi sonunda devreye girer. Ayrıca uzun işlemleri tercih etmek için daha iyi bir zaman olacaktır.

Chainlink hala düşüş trendinde takılı kaldı | Kaynak: TradingView – AMBCrypto

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu