AkademiNFT

Chumbi Valley Nedir?

Chumbi Valley, Chumbis adlı evcil hayvanlara sahip mistik bir RPG blok zinciri oyunudur.

Zelda ve Pokemon, eğlenceli ve bağımlılık yapan oyunları sayesinde çocukluğumuzu ve hatta yetişkinlik yıllarımızı büyüledi. Blockchain oyunlarına geçiş için herhangi bir plan açıklamamış olsalar da, yeni bir oyun, günümüzün oyna-kazan oyuncuları için sürükleyici ve mistik temalı bir dünya getirmek için en heyecan verici unsurlarını birleştirmeye cesaret etti.

Arka plan

Chumbi Valley’in kurucusu ve CEO’su Aisha Venables, aynı zamanda e-ticaret, grafik tasarım ve fotoğrafçılıkta uzmanlaşmış ve onu oyunun kritik unsurlarını artırabilecek uzmanlıkla donatan Strange Planet Studio’nun da kurucusudur.

Chumbi Valley Nedir?

Chumbi Valley, Binance Smart Chain ve Polygon üzerinde çalışan ve oyuna hızlı işlemler ve sıfır ücret gibi büyük avantajlar sağlayan mistik temalı bir blockchain oyunudur. Yakında, daha büyük bir kitleye hitap etmek için PC, Mac, Android ve iOS için uygulama tabanlı sürümler piyasaya sürülecek.

Oyuncular, Zelda ve Pokemon da dahil olmak üzere tarihin en başarılı oyunlarından bazılarından esinlendiği için oyunun temasını ve görsellerini tanıdık bulacaklar.

Ve bu bir blok zinciri oyunu olduğundan, Chumbi Vadisi’nde bulunan tüm öğelerin tümü, oyuncuların gerçekten sahip olabileceği NFT’lerdir.

Oyuncular, yolculukları boyunca keşfedecekleri savaş, keşif, üreme, işçilik ve diğer ilginç aktiviteler yoluyla bu oyunda kazanabilir ve ilerleyebilirler.

Chumbi ile tanışın

Çok sevimli karakterlerin varlığı olmadan her oyun tamamlanmış sayılmaz ve bu oyunun girişi için ‘Chumbi’ olurdu. Bu sevimli oynanabilir karakterler, yaşadıkları mistik vadide “ruhsal bir bağa” sahiptir ve onu ne pahasına olursa olsun korumakla görevlendirilir.

Oyuncuların oyundaki yolculuğunu başlatmak için, onlara temel görevlerde rehberlik edecek olan “Ancestor Chumbi” adlı ilk Chumbi’leri ücretsiz olarak verilecek. Ancak asıl sorun şu ki, oyuncular bu özel karakteri takas edemez veya satamaz.

Chumbi’nizi Güçlendirin

Halihazırda Pokemon oynamış olanlar için, Chumbi Valley’in oynanışı eğlenceli ve tanıdık olacak, çünkü oyuncular daha yüksek seviyeler elde etmek için eğitmenleri de dahil olmak üzere diğer Chumbilerle savaşmak zorunda kalacaklar.

Ve elbette, oyuncuların Chumbi’si daha yüksek seviyelere ulaştıkça, bu mistik yaratıklar daha güçlü düşmanları yenebilir ve daha büyük ödüller kazanabilir.

Chumbi Adaçayı

Bir Chumbi, ona oyun içi tokenize edilmiş eşyaları nasıl edineceğini öğretecek olan bir Chumbi Sage’e göndererek “büyülü bilgi birikimi” ile donatılabilir ve bir Chumbi, onu kontrol eden oyuncu çevrimdışı olsa bile bu değerli şeyleri toplayabilir.

Chumbi Gıda

Chumbis’in kendisi de dahil olmak üzere herkes mutluluğu hak eder, çünkü onların dünyasında “mutluluk” onları güçlendiren besindir.

Oyuncuların, daha yüksek bahis ödüllerinin kilidini açmak ve oyundaki ilerlemelerini hızlı bir şekilde takip etmek için Chumbi’lerini daha yüksek mutluluk seviyeleriyle “beslemeleri” gerekir.

Chumbi Benzersiz Parçaları

Chumbis NFT varlıkları olduğundan, değerleri yalnızca oyunda elde ettikleri ödüllerden değil, aynı zamanda vücut bölümlerinin nadir olmasından da gelir.

Her Chumbi, gözler, kulaklar, ağız, boynuzlar ve ceket gibi çeşitli parçalardan yapılmıştır. Ayrıca oyuncular, Chumbi’nin bir “Ana Tip” ve bir “Palto Tipi” olduğunu bilmelidir ve oyun, her biri kendi 10 ceket varyasyonu olan toplam 15 ana tip sunar.

Başka bir deyişle, muhtemelen her tür Chumbi’de 150 tür palto görünebilir ve her karakter, oyuncuların emrindeki yüzlerce vücut parçası ve deseniyle daha da benzersiz olabilir.

Oyuncular ayrıca Chumbi karakterlerini yetiştirirken nadir vücut parçaları ve paltolar edinme şansına da sahip olabilirler.

Savaşlar

Her Chumbi 2 “Attack Moves”, 2 “Effect Moves” ve kendi genetiğinde bulunan benzersiz bir yetenek ile başlar ve oyuncular oyunda ilerledikçe tüm bu yetenekler artacaktır.

Chumbi’nin 2 saldırı hamlesinin en ilginç yönlerinden biri, oyuncuları sadece akılsızca saldırmakla kalmayıp, hamlelerini stratejiye teşvik etmesidir.

Niye ya? Çünkü bir karakterin ilk Saldırı Hareketi, “ana tipine” dayalıyken, ikinci Saldırı Hareketi, bir savaşta üstünlük kazanmak için stratejik olarak kullanılması gereken “palto tipine” dayanır.

Her Chumbi deneyim veya “DP” kazanabilir ve Chumbi rakiplerini yetenekler ve stratejiler yoluyla yenerek seviye atlayabilir.

Ancak gerçek hayatta veya sanal dünyalarda herhangi bir dövüşçü gibi, Chumbi’nin de zaman zaman güçlenmesi gerekiyor.

Oyunun kuralına göre, bir Chumbi’nin seviyesi her 5 arttığında, bir sonraki seviyeye atlayabilmek için bir “Şekerlenmiş Elma” yemesi gerekir ve oyuncular Lucky Star jetonlarını ve “Elmaları birleştirerek bu nefis ikramları yaratabilirler. ”

CHMB (Chumbi Token)

CHMB veya Chumbi Token, oyunun birincil oyun içi para birimidir ve Chumbi Vadisi’nin tüm ekosisteminde merkezi bir rol oynar. Yeni Chumbi ödemesi, arazi parselleri, Gezgin Tüccar eşyaları, üreme ücretleri, Adaçayı ücretleri ve Pazar yeri satın alımları gibi kritik oyun işlemlerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Oyuncular ayrıca CHMB’yi elinde tutmaya teşvik edilecek ve sonuç olarak hem oyunculara hem de ekosisteme fayda sağlayabilecek doğal bir fiyat artışı yaratacaktır.

Bunların yanı sıra, CHMB yakında oyuncuların oyunun gelecekteki yönünde söz sahibi olabilecekleri bir DAO aracılığıyla yönetim oylamasına katılmalarına izin verecek.

LSTS (Şanslı Yıldız Simgesi)

LSTS, Chumbi’nin yeteneklerini geliştirmede birincil gereksinim olarak tasarlanmış oyunun ikincil simgesidir. Sonsuz bir arza sahip olmasına rağmen, Chumbi Vadisi’ndeki “üreme”, “mutluluk”, “büyü” ve “tesviye” işlemlerinde yakılarak oyunda değerli değeri sürekli olarak korunur.

Oyuncular, PvE veya PvP savaşlarına katılarak LSTS jetonları kazanabilirler ve oyuncular daha fazla LSTS kazanmak için daha güçlü düşmanları yenmeye çalışmalıdır.

PvE savaşları için oyuncular, vahşi lanetli Chumbi ile yüzleşmek ve onu yenmek için gerekenlere sahip olmalı ve PvP için, diğer Chumbi Valley oyuncularına meydan okuyacak ve onları kazanacak kadar güçlü olmalıdırlar.

LSTS, savaşlara katılmanın yanı sıra ekin yetiştirerek, oyun içi varlıkları satarak, kaynak toplayarak ve oyun içi görevleri tamamlayarak da kazanılabilir.

verme tapınağı

Shrine of Giving, oyuncuların CHMB tokenlerini belirli bir süre boyunca kilitleyebilecekleri ve stake ödülleriyle teşvik edilebilecekleri sanal bir “tapınaktır”. Kilitli jetonlar, CHMB’nin dolaşımını azaltmaya yardımcı olacak ve jetonun değerini ve oyunun ekonomisini daha da artıracaktır.

pazar yeri

Pazar yeri, oyuncuların Chumbi, oyun eşyaları, kaynaklar, mahsuller, kozmetikler, araziler ve karakterlerinin yeteneklerini ve estetiğini geliştirebilecek diğer değerli eşyaları satın alabileceği, satabileceği ve takas edebileceği yerdir.

Gezgin tüccar

“Gezici Tüccar”, aldığı kadar gerçek; oyuncuların kendisini kolayca görebileceği yerlere dükkan açan gezgin bir tüccardır.

Chumbi kozmetikleri, tohumlar, dekoratif öğeler ve bazen oyuncuların dikkat etmesi gereken nadir öğeleri içeren uzun bir diğer şeyler listesi dahil olmak üzere çeşitli ürünler satıyor.

Ayrıca, oyuncuların token varlıklarını güçlendirmeye yardımcı olabilecek Lucky Star jetonları karşılığında oyuncuların mahsullerini ve kaynaklarını satın almakla ilgilendiğini de ifade edecek.

Çözüm

Chumbi Valley, başarılı bir oyna-kazan oyunu olmak için büyük bir potansiyel sağlayan ilginç bir oynanışa ve belirteçlere sahiptir. Ancak herkesin bildiği gibi, P2E alanı oldukça rekabetçi bir savaş alanıdır, bu da sürekli bir yeni oyun akışının Chumbi Valley’in tekliflerine her zaman meydan okuyabileceği anlamına gelir.

Oyunun bu zorluklara ayak uydurup sürdüremeyeceğini ve yol boyunca yenilik yapmaya ve oyuncuları tatmin etmeye devam edip edemeyeceğini henüz görmedi.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu