Kripto Para

çığ [AVAX]: Gelen talep, piyasanın düşüş eğilimini tersine çevirebilir mi?

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Bunlar, Bitcoin ve tüm kripto piyasası için daha düşük zaman dilimlerinde belirsiz zamanlar oldu. Kuzeye doğru son yükseliş hareketi güçlü bir şekilde tersine döndü ve şu anda piyasayı yöneten duygu korku gibi görünüyor.

Şimdi, Avalanche’ın Aralık ayında olduğu gibi listelerde daha düşük seviyelerde devam etme olasılığı vardı. Öte yandan, güneyde talebin devreye girebileceği seviyeler ve alanlar var. Ancak, riskten kaçınan yatırımcılar bu zamanlarda oldukça dikkatli olmalıdır.

AVAX- 12 saatlik grafik

Kaynak: TradingView’de AVAX / USDT

79.13 dolarlık alan birkaç hafta önce talep olarak hizmet etti, ancak fiyat Aralık ayından bu yana düşüş eğiliminde. Ayrıca, 79 dolarlık alan, Ocak ayı ortasında boğalar tükenmeden Aralık ayı başlarında ve Aralık ayı sonlarında talep gördüğü için önem taşıyor.

Bu, talep olarak 55 dolarlık alanda fiyat testini gördü ve olumlu bir tepki görüldü. Ne yazık ki, düşüş trendinin bir önceki en yüksek seviyesi olan 97.6 $, orada bir mum fitili yukarı itse de destek için çevrilmedi.

Önümüzdeki birkaç hafta için görünüm belirsizliğini koruyor, ancak büyük ölçüde düşüş yönüne doğru eğiliyor. 65 dolar seviyesi ve 55 dolar talep alanı önümüzdeki günlerde ziyaret edilebilir ve boğaların tepki vermeye zorlandığını görebilir.

Ancak, 73$ veya 79$ seviyesinin yeniden test edilmesi, piyasa yapısına bağlı olarak kısa pozisyona girmek için daha güvenli bir bahistir.

Akılcı

Çığ boğaları tükendi, sırada ne var?

Kaynak: TradingView’de AVAX / USDT

12 saatlik RSI geçen hafta düşüş eğilimi gösterdi. Gösterge daha düşük bir zirve yaptı, fiyat daha yüksek bir zirve yaparak yerel zirveyi işaretledi ve RSI nötr 50’nin altına geri daldı. Müthiş Osilatör de düşüş momentumunun güçlü olduğunu göstermek için sıfır çizgisinin altına düştü.

CMF, piyasadan önemli miktarda sermaye akışı olduğunu göstermek için -0.05’in altına düşerken, CDV de güçlü satış hacmi gösterdi. 21 SMA (turuncu), bu ayın başlarındaki yükseliş hareketine yanıt olarak 55 SMA’nın (yeşil) üzerine çıktı, ancak fiyat 55 SMA’nın altına düştü.

Çözüm

Önümüzdeki haftalarda düşüş eğilimi makul görünüyor. Ayıların gücü 95 dolar bölgesinde görüldü ve önümüzdeki birkaç gün içinde 73 dolar ve 79 dolar seviyelerinin yeniden düşüş testiyle bir kez daha sergilenebilir. Talep 65 dolar ve 55 dolar seviyelerine ulaşabilir, ancak düşüş trendini tersine çevirmeyebilir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu