Kripto Para

Coinbase raporu, OpenSea’nin rakibi hakkındaki gerçeği ortaya çıkarmak için yıkama ticaretinin ötesine bakıyor

Başarılı 2021 performansına dayanarak, OpenSea muhtemelen 2022’nin sorunsuz bir seyir ve artan kârlar yılı olmasını bekliyordu. Ancak, NFT pazarı LookRare, bir gelgit dalgası gibi sahneye çıktı ve ekonomisi ve NFT endüstrisindeki yeri hakkında soruları gündeme getirdi.

Bu amaçla Coinbase, daha genç ama hızla büyüyen NFT devi hakkında rapor vermek için rekabete derin bir dalış yaptı.

Blokta yeni balık

LookRare, yoğun yıkama ticaretinin iddiaları ve ardından kanıtları sayesinde oldukça fazla tepki alırken, Coinbase biraz farklı bir bakış açısına sahipti. Borsa raporu, az sayıda kullanıcının LOOKS jetonları kazanmak için yüksek değerli alım satımlar yaptığını kabul etti. Ancak rapor, LookRare’in yıkama gerektirmeyen işlem hacminin başarısını, tüccarlar için yeni özelliklerini ve erken benimseyenler için ödüllerini vurguladı.

Coinbase’in raporu, yıkama ticaretini denklemden çıkardıktan sonra şunları söyledi:

“Kalan meşru NFT hacmi, Rarible, SuperRare, Foundation, Makersplace ve Aysnc’in NFT pazaryerlerinin geçmişte yaptıklarından daha fazla. 2021’in tamamı birleştirildi. ”

juguler için git

Coinbase’in raporu ayrıca, LookRare’in “vampir saldırısı” olarak adlandırdığı şeyi de araştırdı – bir şirketin bir endüstri liderine rakip olmak için bir hizmet oluşturduğu ve taraf değiştiren kullanıcılar için net bir ödül sağladığı bir strateji. Bu durumda, LookRare, OpenSea’nın birçok kullanıcısı tarafından ifade edilen bir şikayeti aldı. Yerel bir belirteç için arzu budur.

Ayrıca, hem kripto hem de kripto olmayan sanatçılar, platformun iş yapma biçimiyle ilgili olarak OpenSea’ye karşı çıktılar. sanat hırsızlığı iddiaları. Kötü basın, iktidardaki NFT pazarının kripto sektörü dışında benimsenme oranına kesinlikle zarar verdi.

Öte yandan, henüz LookRare’in kollarına koşmak pek akıllıca olmayabilir. Coinbase’in raporu, kullanıcılara LookRare’in akıllı sözleşmelerinin lansman sırasında denetlenmediğini hatırlattı. Ayrıca, anonim ekiplerin, kullanıcıların halı çekme işaretlerini araması gerektiği anlamına geldiğini de sözlerine ekledi.

Kısacası, metaverse ve NFT endüstrisinde yeni olanlar, deneyimli oyunculara bağlı kalmaktan daha iyi olabilir.

yukarı bakma

LookRare’in LOOKS tokeni geçmişte 7 dolara yakın zirveler görürken, basın zamanında LOOKS tüccarlarla 3,26 dolardan görüş alışverişinde bulunuyordu. Token son 24 saatte %14.25 düştü.

Coinbase’in raporu da ortaya çıktı,

“Günlük ödüller, günün hacminin yüzdesi olarak ödendiğinden, örneğin, biri o günkü hacmin %10’una kadar ticaret yapabilirse, LOOKS’ta net 1 milyon dolar elde edebilir.”

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu