Akademi

Crypto News, 11 Şubat: Enflasyon Ani Bitcoin’i Artırıyor

Tüketici Fiyat Endeksi Ocak’ta %7,5’e yükseldi ve 1982’den beri en yüksek hızına ulaştı. Tahminler, artışın tipik Amerikan hane halkına ayda fazladan 250$’a mal olduğunu gösteriyor.

Ama önce – abone bültenimize.

Apple Podcast’ler, Spotify ve Google Podcast’lerde CoinMarketRecap podcast’ini dinleyin

Enflasyon yükselirken Bitcoin 45.000 doları vurdu 📈

Bitcoin Perşembe günü art arda sekizinci gün kazancını kaydetti – ABD’de korkunç enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla desteklendi Tüketici Fiyat Endeksi Ocak’ta %7,5’e yükseldi ve 1982’den bu yana en yüksek hızda hızlandı. Tahminler, artışın tipik Amerikan hane halkına fazladan bir maliyete mal olduğunu gösteriyor. 250 $ bir ay. BTC, bir aydan uzun bir süredir ilk kez 45.000 doları aşmayı başardı ve kripto piyasaları şiddetli bir Ocak ayından sonra toparlanırken yedi günlük %23’lük bir artışı sınırladı.

Man Utd ve Tezos çok yıllı anlaşma imzaladı ⚽️

Tezos, Manchester United ile çok yıllı bir ortaklığa girdi. Anlaşma, blockchain projesinin logosunun efsanevi futbol takımının eğitim setinde yer alacağı anlamına geliyor. Man Utd yaptığı duyuruda Tezos’u “dünyanın en gelişmiş ve sürdürülebilir blok zincirlerinden biri” olarak nitelendirdi. İşbirliğinin futbol tutkunlarını Web3 ile tanıştırması umulmaktadır. Öte yandan Crypto.com, Miami Grand Prix’nin resmi ortağı olmak için dokuz yıllık bir anlaşma imzaladı.

Fidye yazılımı ödemeleri artıyor 💰

Fidye yazılımı ödemeleri büyüyor – kurbanlar ortalama 118.000 $ 2021’de. Araştırmayı gerçekleştiren Chainalysis, bunun 2020’de kaydedilen 88.000 dolarlık büyük bir artış olduğunu söylüyor. Trendi açıklayan blockchain istihbarat firması şunları söyledi: “Fidye boyutlarındaki artışın bir nedeni, fidye yazılımı saldırganlarının büyük kuruluşlara karşı yüksek oranda hedefli saldırılar gerçekleştirmeye odaklanmasıdır.” Conti grubu, en fazla geliri sağlayan fidye yazılımı türüydü.

Robinhood kripto öncelikli strateji planlıyor 🚀

Robinhood, “birinci kripto stratejisi” ile küreselleşmeyi planladığını açıkladı. Bu, yakın zamanda TD Ameritrade’den gemiye atlayan ticaret platformunun baş aracılık görevlisi Steve Quirk’e göre. Tüm bunlar, Robinhood’ın desteklediği kripto para birimlerinin sayısını artırmanın yeni yollarını keşfetmesiyle ortaya çıkıyor – birincil endişelerinden biri, bu büyümenin can sıkıcı düzenleyiciler olmadan elde edilmesini sağlamak. Şu anda, kullanıcılara yedi jeton sunulmaktadır.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu