Akademi

District0x (DNT) Nedir? DNT Coin Yorum ve Geleceği

District0x (DNT), merkezi olmayan pazar yerleri ve bölge adı verilen topluluklardan oluşan bir ağa güç sağlayan bir Ethereum tokenidir. Token, Bölge Siciline başvuru için gereklidir ve ağ katılımcıları tarafından yapılan tekliflere destek veya onay verilmediğini belirtmek için kullanılır.

“Merkezi olmayan pazarlar ve topluluklar ağı” olarak faturalandırılan District0x, kullanıcıların merkezi olmayan bir özerk organizasyon (DAO) yapısı tarafından yönetilen kendi merkezi olmayan platformlarını kolayca başlatmalarına olanak tanıyan bir platformdur .

Bu platformların her biri bir “bölge” olarak adlandırılır ve District0x’te ücretsiz olarak başlatılabilir. Ekosistem, kullanıcıların bölgelerini oluştururken kullanabilecekleri bir dizi temel akıllı sözleşme ve kitaplık sağlayan özel d0xINFRA çerçevesi tarafından desteklenmektedir.

District0x (DNT) Nedir?

District0x, kullanıcıların “Districts” adı verilen merkezi olmayan pazar yerleri ve topluluklar oluşturup barındırabilecekleri Ethereum blok zinciri üzerine kurulmuş bir yazılımdır.

Uniswap gibi merkezi olmayan borsalar popüler hale gelmeden önce, District0x, teşvikleri ve katılımcılar arasında karar verme sürecini uyumlu hale getirmeye yardımcı olacak araçlar sağlayarak mevcut merkezi olmayan pazarlardaki çeşitli eksiklikleri çözmeyi amaçlıyordu.

District0x, geliştiricilere yardımcı olmayı amaçlayan Ethereum akıllı sözleşmeleri ve modüllerinin bir çerçevesi olan d0xINFRA’yı kullanarak kullanıcıların liste gönderme, filtreleme/arama, itibar kazanma ve ödeme yapma yeteneği gibi çevrimiçi bir pazarı veya topluluğu işletmek için temel işlevleri sunar.

Ek olarak, her bölge, Ethereum blok zincirinde topluluk kontrollü organizasyonlar (DAO’lar) oluşturmak için tasarlanmış açık kaynaklı bir yazılım olan AragonDAO tarafından sağlanan bir yönetişim katmanı tarafından yönetilir.

District0x’te yürütülen operasyonların merkezinde, her bir bölgedeki oy haklarına erişmek için kullanılan  yerel kripto para birimi olan DNT bulunur.

District0x’i Kim Yarattı?

District0x, Ocak 2017’de Ethereum blok zinciri üzerine kurulmuş bir iş piyasası olan Ethlance’ı yaratan kurucu ortaklar Joe Urgo ve Matus Lestan tarafından kuruldu.

Haziran 2017’de, District0x, o sırada yaklaşık 9,78 milyon dolar değerinde 43.169 ETH toplayan bir ICO başlattı.

District0x projesi, San Francisco’da kurulan ve District0x olarak da adlandırılan ve Urgo’nun CEO olarak başkanlık ettiği ve Matus’un teknik lider olarak çalıştığı bir şirket tarafından destekleniyor.

District0x Nasıl Çalışır?

Bir pazaryeri veya topluluk başlatmak için geliştiriciler, bölgeleri sorunsuz bir şekilde tasarlamaya ve dağıtmaya yardımcı olan kullanıcı dostu bir arayüz olan District Creation Platform’una girerler.

Geliştiricilerin akıllı sözleşmelerin parametrelerini özelleştirmesine, kullanıcı arabirimi (UI) seçenekleri arasında seçim yapmasına ve arama ve filtreleme, gönderme ve listeleme, sıralama ve itibar gibi benzersiz işlevlere sahip yardımcı modülleri (“plug-ins”) seçmesine olanak tanır.

Districts Registry

Districts Registry, tüm bölgelerin dağıtıldığı ve District0x’te listelendiği yerdir. Daha da önemlisi, sicilde listelenen her bölge bir topluluk oylama mekanizması tarafından belirlenir.

Kullanıcılar kendi bölgelerini oluşturmak için bağlantılar, logolar, açıklamalar ve gelecekteki pay sahipleri için oylama gücü dinamiklerini özetleyen bir açıklama ile birlikte DNT’yi yatırmalıdır.

Bölge daha sonra kayıt defterinde listelenir ve resmi olarak kullanıcıların oy hakkı elde etmesine izin veren ilgili bir Aragon varlığı oluşturur. Kullanıcılar, DNT’ye sahip olarak ve stake ederek, her bir oylama, bahis yaptıkları DNT kripto para birimi miktarıyla orantılı olacak şekilde, bölge yükseltmelerinde oy kullanma olanağı kazanır.

Pazar yeri oluşturulduktan sonra bir bölge olurken, sicile gönderilen her bölge, District0x kullanıcıları tarafından sorgulanmaya tabidir. Bir kez itiraz edildiğinde, tüm DNT sahipleri arasında projeyi sürdürmek veya başlatmak için bir oylama yapılır. Tekme atılırsa, meydan okuyan ve beraberindeki seçmenler DNT ile ödüllendirilir.

DNT’yi Değerli Yapan Nedir?

District0x’in kripto para birimi DNT, kullanıcıların platformunda konuşlandırılan pazar yerlerinin geleceği üzerinde etki sahibi olmalarını sağlar.

DNT sahibi kullanıcılar, platform içinde hangi bölgelerin çalışmasına izin verildiğini anlamak için kripto para birimini stake edebilirler.

Ek olarak, DNT, belirli pazaryerlerinde oy kullanan hisseleri temsil eden DVT’yi almak için kullanılabilir. District0x ekibi, platformlarının kullanıcıları tarafından sahiplenileceği ve yönetileceği fikriyle DNT’yi yarattı ve geliştiriciler için popüler uygulamaları ve hizmetleri yeniden oluşturmak için bir hedef haline gelecekti.

DNT Coin Yorum ve Geleceği

Merkezi bir otorite yerine ortak bir ağ tarafından kontrol edilen bir pazaryeri başlatmak istiyorsanız, District0x’i çekici bulabilirsiniz.

District0x projesi, kullanıcı dostu bir çerçeveye sahip bir pazar yeri oluşturmak isteyen geliştiriciler için de çekici olabilir.

District0x üzerine inşa edilen Bölgelere örnek olarak, serbest çalışanlar ve tam zamanlı iş arayanlar için bir iş piyasası olan Ethlance ve aynı zamanda değiştirilemez tokenler (NFT’ler) olarak da bilinen nadir dijital varlıklar için bir pazar yeri olan Meme Factory verilebilir.

Yatırımcılar, çevrimiçi özerk pazarların geleceğine inanmaları durumunda portföylerine DNT eklemeyi de isteyebilirler.

DNT Coin Grafiği

DNT Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 DNT Coin 1,14 TL’den işlem görüyor. DNT Coin fiyatı son 24 saat içerisinde -0.13% değişim gösterdi. DNT Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise $ 592,178 dolar, toplam piyasa değeri ise $ 62,599,219 dolar seviyesinde.

DNT Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 DNT Coin $ 0.083631 dolardan işlem görüyor. 2022 yılının Şubat ayı itibariyle DNT Coin tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 0.4964 dolarla kaydetti. Bununla birlikte DNT yılın en düşük seviyesini ise 0.06637 dolarla belirledi.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu