Kripto Para

Dogecoin çelişkili işaretler gösterdi ancak bu düşüşler kaybolursa bir düşüş görebilir

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Küredeki en popüler meme paralarından biri olan Dogecoin’in fiyatı, son aylarda meme’lere ayak uyduramadı. Uzun vadeli önyargıya ilişkin piyasa yapısı düşüş eğilimini sürdürmeye devam etti. Düşüş momentumunun zayıfladığına dair bazı kanıtlar vardı, ancak bu uzun vadeli alıcılar için yeterli kanıt olmayacaktı. Token 0.135 dolarda bir direnç seviyesinin üzerine çıkmaya çalıştı ancak son birkaç gün içinde reddedildi. Bu, madeni para için daha da düşük seviyelerin habercisi olabilir.

DOGE- 1D

Kaynak: TradingView’de DOGE / USDT

DOGE için iki düzeyde acil ilgi vardı. Bunlar, 0.173 $’daki düşüş trendinin en düşük zirveleri ve 0.1224 $’daki düşüş trendinin en düşük en düşük seviyeleridir. Şubat ayında DOGE, %23,6 Fibonacci düzelme seviyesinin üzerine çıkmaya çalıştı. Bu seviyeler, Kasım’dan Ocak’a kadar 0.34 $ ve 0.12 $’daki en yüksek ve en düşük dalgalanmalara göre çizildi.

Şubat ayı başındaki ralli 0.1719 dolar ve 0.196 dolar seviyelerini geçme sözü verdi ancak 0.1736 dolardan reddedildi. Bu, yukarı doğru rallinin, Dogecoin’in Ekim ayından bu yana düşüş trendinde belirlediği birçok düşük seviyenin sadece sonuncusu olduğu anlamına geliyordu.

Fibonacci seviyeleri de bu hareketin %27,2 uzantısının 0,06 dolarda kaldığını ve bunun üzerinde uzun vadeli destek olarak 0,08 dolar olduğunu gösterdi. Fiyat 0.12 doların altında bir günlük seansı kapatırsa, önümüzdeki haftalarda bu destek seviyelerine yönelmesi muhtemeldi.

Akılcı

Dogecoin çelişkili işaretler gösterdi ancak bu düşüşler kaybolursa bir düşüş görebilir

Kaynak: TradingView’de DOGE / USDT

Günlük grafikteki RSI, düşüş eğilimini göstermek için nötr 50’nin altında kalmaya devam etti. Müthiş Osilatör, fiyat daha düşük bir dip yapsa bile daha yüksek bir dip oluşturdu. Bu, düşüş momentumunun zayıflamasının ve köşede olası bir geri dönüşün işareti olabilir.

AO kendi başına alınamaz – fiyat hareketi hala düşüş senaryosunun ortaya çıkma olasılığının daha yüksek olduğunu gösterdi. CVD ayrıca son birkaç haftanın büyük bölümünde satış baskısının alımdan daha güçlü olduğunu gösterdi.

Çözüm

Dogecoin’in uzun vadeli görünümdeki piyasa yapısı düşüş eğilimini sürdürdü ve %27,2 uzatma seviyesi 0,06 $’da kaldı. 0.08 dolarda uzun vadeli bir destek seviyesi de vardı. Bu seviyelerin üzerinde, 0.1 dolar seviyesinin bir miktar psikolojik öneme sahip olması ve destek görevi görmesi muhtemeldi.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu