Kripto Para

Dogecoin Milyoneri Konuştu: Bu Seviyeleri Göreceğiz!

Los Angeles merkezli bir müzik firmasının çalışanı olan Glauber Contessoto, bütün birikimini Dogecoin (DOGE)’ye yatırdıktan sonra meme coin’in patlamasıyla milyoner oldu. Ancak kar almayı tercih etmeyen DOGE hayranı, kripto çöküşüyle milyonerliği kaybetti.

Dogecoin milyonerliğine giden yolculuğun kısa hikayesi

Glauber Contessoto, kripto para biriminin Reddit topluluğuna katıldıktan sonra bir Dogecoin meraklısı olduğunu açıkladı. Dogecoin’e olan sevgisi, Tesla’nın CEO’su ve kurucusu Elon Musk’ın popüler köpek temalı kripto para birimini destekleme konusunda yaptığı yorumların ardından daha da güçlendi. Dogecoin’in geçen yıl halktan aldığı büyük promosyondan heyecan duyan Contessoto, token’a yatırım yapmakla ilgilendiğini belirtti.

Dogecoin’e yatırım yapmanın ne kadar riskli olabileceğine dair ailesinden ve arkadaşlarından gelen uyarılara rağmen, yatırım kararına devam etti. Nisan 2021’de bir birim yaklaşık 4,5 sente satıldığında projeye 180.000 dolar yatırım yapan Glauber Contessoto, sonrasında Dogecoin milyoneri oldu.

33 yaşındaki Contessoto bir keresinde CNBC’ye verdiği demeçte, “Bütün gece ekranıma bakmak için uyanık kaldım” diyor. Reddit’te Dogecoin’i izledikten sonra Contessoto, 5 Şubat 2021’de Dogecoin’e yaklaşık 4,5 sent iken 180.000 dolardan fazla yatırım yapmaya karar verdi. Contessoto, Dogecoin’den asla şüphe duymadı ve sonuç olarak, Dogecoin’deki fonu 1 milyon doların üzerine çıktı. Contessoto’nun yatırım kararı, bir ay sonra DOGE Mayıs ayında 0,73 dolarla zirve yaptığında, portföyün değerinin 2.912.561 dolara yükselmesiyle büyük ölçüde ödüllendirildi.

DOGE’de hala boğa olan Glauber Contessoto’nun portföyü çöktü

Sevdikleri onu kârından pay alması için ısrar etti. Ancak o, portföyü 10 milyon dolara yükseldiğinde yalnızca %10 kâr elde edeceğini belirterek reddetti. Ne yazık ki, Dogecoin değeri üç gün sonra 1.820.320 dolara düştüğünden trader için işler planlandığı gibi gitmedi.

Contessoto, “Satana kadar kriptoda asla para kaybetmezsiniz” diyerek, popüler kriptoya kesinlikle inandığını söyledi ve Dogecoin’inin değerinin 7 Mayıs 2021’deki değerine geri döneceğini umarak satmayı reddetti. Ancak, yatırımı düşmeye devam etti ve Kasım 2021’de holdinginin değeri 1.067.749 dolar değerine geriledi.

Yine de sabırlıydı, ancak yılın başından bu yana piyasayı sarsan önemli düşüş, elindeki varlığın değerini 665.678 dolara düşürdü. Contessoto’nun ilk yatırımı hala %300’ün üzerinde olmasına rağmen, DOGE dalgalanmasından yararlanmış ve o sırada kâr etmiş olsaydı muazzam kazançlar elde edebilirdi.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu