Şirket Haberleri

En İyi Ücretsiz Dil Bilgisi Denetleme Araçları

En İyi Ücretsiz Dil Bilgisi Denetleme Araçları. Yazmayı düşündüğünüz ne olursa olsun, her zaman bir dil bilgisi denetleyicisi aracı kullanmaya değer. Dil bilgisi ve yazım hatalarını bulmanıza yardımcı olurlar ve daha iyi olanlardan bazıları stilinizi geliştirmenize bile yardımcı olur. Bu makale, yazınıza bu ekstra desteği vermek için en iyi 10 ücretsiz dilbilgisi denetleyicisi aracına bakacaktır.

En İyi Ücretsiz Dil Bilgisi Denetleme Araçları

Ücretsiz dilbilgisi denetleyicisi sitelerinin genellikle sınırlı özelliklerle geleceğidir, çünkü çoğu yazılımlarının premium sürümlerini sunacaktır. Bununla birlikte, ücretsiz sürümler genellikle İngilizce akıcı birisinin yazımlarını kontrol etmesini sağlamak için yeterlidir.

Dilbilgisi denetleyicilerinde genellikle noktalama denetleyicisi ve dilbilgisi denetleyicisi araçları gibi çeşitli özellikler bulunur. Bununla birlikte, farklı web siteleri farklı cevaplar vereceğinden ve genellikle bir kişinin yapamayacağı daha nüanslı hataları kaçırabileceğinden, onlara tamamen güvenmeyin.

En iyi 10 ücretsiz dilbilgisi denetleyicisi:

  1. Grammarly
  2. ProWritingAid
  3. LanguageTool
  4. Online Correction
  5. Hemingway
  6. Paper Rater
  7. GradeProof
  8. Ginger Online
  9. WhiteSmoke
  10. Jetpack

Bu sitelere biraz daha ayrıntılı bakmadan önce, bir dilbilgisi denetleyicisi aracından ne bekleyeceğinizi düşünmeye değer. Açıkçası her zaman noktalama düzeltici ve dilbilgisi denetleyicisi olmalıdır, ancak dikkat edilmesi gereken başka şeyler var. Hangi dilbilgisi denetleyicisi aracının sizin için uygun olduğuna karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken başlıca noktalar şunlardır:

Hangi dilbilgisi denetleyicisini seçtiğiniz büyük ölçüde kullanım kolaylığına bağlı olacaktır. Sonuçta, belgelerinde son bir kontrol isteyen yetkili bir yazarsanız, daha derinlemesine bir site seçmelisiniz.

Bazı dilbilgisi düzelticileri de artıklık, tekrar ve cümle yapısı gibi şeyler hakkında yorum yapar. Ancak, yazma yeteneğiniz hakkında daha az güveniyorsanız, daha az özelliğe sahip bir dilbilgisi denetleyicisi aracı seçmek yardımcı olabilir.

Tüm dilbilgisi denetleyicisi araçları çevrimiçi veya çevrimdışı hizmetler olacaktır. Bazıları her ikisini de sunabilir, ancak bu genellikle yalnızca premium sürümü satın aldığınızda geçerlidir. Çoğu ücretsiz dilbilgisi denetleyicisi çevrimiçi veya tarayıcı veya WordPress eklentileri olarak olacaktır.

Seçtiğiniz, büyük ölçüde yazdığınız zaman ve yere bağlı olacaktır. Bilgisayarda yazan çoğu insan muhtemelen her zaman internete erişebilir, ancak çevrimdışı bir dilbilgisi denetleyicisi aracı da genellikle yardımcı olabilir.

Sizin için en iyi ücretsiz dilbilgisi denetleyicisi, nerede kullanmayı planladığınıza bağlı olacaktır. Çoğu şirket hizmetlerini tüm büyük platformlarda sunacak ve birçoğunun mobil cihazlar için entegrasyonu var.

En sevdiğiniz ücretsiz dilbilgisi denetleyicisi aracını bulmak sorun olmamalı, ancak cihazınızı ve işletim sisteminizin desteklendiğini her zaman kontrol edin. Tüm doğru özelliklere sahip en iyi ücretsiz dilbilgisi denetleyicisine sahip olmak zor olabilir, özellikle daha ayrıntılı yazma istatistiklerine sahip bir tane arıyorsanız.

Ancak, birçok ücretsiz dilbilgisi denetleyicisi, yazınızı geliştirmenize yardımcı olabilecek bir dizi kullanışlı özelliği destekler. Yazım denetimi, noktalama düzeltici ve dilbilgisi denetleyicisi araçlarının yanı sıra, birçok site intihal dedektörü ve yazma stiliniz hakkında yorumlar da sunacak.

Bunlar çok yararlı olabilir, ancak yazınızın kalitesi için de çok tehlikeli olabilir. Bu özellikle intihal dedektörü gibi bir şey için geçerlidir. Hemen hemen tüm yazarlar içeriklerinin orijinalliğini kontrol etmek isteyecektir, ancak intihal dedektörleri genellikle işlerinde çok iyidir.

Daha sonra, neyi işaretlediğini okumak ve orijinal içerik olduğunu düşündüğünüz çalışmanın daha az yaygın kullanımlarına bakmak sizin işiniz olmalıdır.

En iyi ücretsiz dilbilgisi denetleyicisi araçlarının çoğu, bulut tabanlı bir ortamda çalışıyorsanız gerçekten yardımcı olabilecek başka bir yazılıma entegre edilebilir. Temel olarak orijinal yazım denetiminin hızlandırılmış bir sürümü haline gelirler ve belgenizi kopyalayıp hizmetlerine yapıştırmanızdan kurtarabilirler.

Belirli bir kelime işlemci üzerinde çalışıyorsanız, kullanmayı düşündüğünüz dilbilgisi düzelticisinin bunu desteklediğinden emin olun. Google Dokümanlar veya WordPress kullanıyorsanız, ancak Microsoft Office veya WPS Office gibi şeyleri iki kez kontrol ediyorsanız durum böyle olmalıdır.

Benzer şekilde, en iyi dilbilgisi denetleyicilerinin çoğu Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Safari ve Microsoft Edge gibi tüm önemli tarayıcılar için eklentiler sunar.


1. Grammarly

Grammarly muhtemelen en iyi bilinen çevrimiçi dilbilgisi ve noktalama denetleyicisi araçlarından biridir. Kullanımı ücretsizdir ve Chrome, Safari ve Firefox için dilbilgisi kontrolü eklentileri sunar.

Cümle yapısını ve tekrarını kontrol etmek de dahil olmak üzere 150’den fazla hatayı düzeltebilir.

Grammarly ayrıca neden hata yaptığınıza dair bir açıklama da sunar, bu da yazılarını geliştirmek isteyenler için çok yararlıdır. Neredeyse herkes için harika bir ücretsiz dilbilgisi denetleyicisi aracı.

Grammarly uygulaması iPhone ve Android için kullanılabilir, böylece iPhone ve Android cihazlarınızdaki gramer hatalarını düzeltebilirsiniz. Ayrıca PC’nize veya dizüstü bilgisayarınıza ücretsiz Grammarly Windows 10 uygulaması yükleyebilirsiniz.


2. ProWritingAid

ProWritingAid yalnızca en iyi dilbilgisi denetleyicisi araçları sunmakla kalmaz, aynı zamanda yazı ve stilinize danışmanlık da yapar.

Yazım ve dilbilginize açıkça yardımcı olurken, belirsizlik ve ses gibi şeyleri düzeltmenize yardımcı olabilir. Ücretsiz sürüm, yazınızla ilgili 19 rapor ve 500 kelimelik bir sınır sunuyor, ancak isterseniz premium sürümler var.

Geniş özellik yelpazesi nedeniyle, bu, yazılarının daha derinlemesine bir analizini arayanlar için daha uygundur.


3. LanguageTool

Bu, İngilizce dışındaki dillerde çalıştığı için ücretsiz bir dilbilgisi denetleyicisidir. LanguageTool , çeviri belgelerinde çalışanlar için yan yana karşılaştırabileceğiniz için çok yardımcı olabilir. Tam sürüm indirme gerektiriyor, ancak önce ücretsiz bir çevrimiçi deneme süresine sahip olabilirsiniz.

Bu, tüm yeteneklerin yazarları için harika bir erişilebilir araçtır ve düzeltmeleri görmek için yararlı ve kolay sağlar. Kullanıcı arayüzü biraz temel olsa da, bu dilbilgisini geliştirmeyi çok daha kolay hale getirebilir.


4. Online Correction

Bu ücretsiz bir çevrimiçi dilbilgisi denetleyicisi aracıdır ve farklı renklerde yazım, dilbilgisi ve yapı hatalarını vurgular.

Bu, onlardan öğrenmenin ilk adımı olan yaygın hataları nerede yaptığınızı görmenizi kolaylaştırır. Ayrıca noktalama düzeltici yanında sunar. Çevrimiçi Düzeltme basit ve kullanımı kolaydır ve otomatik düzeltme özelliğine sahiptir. Bu çok yararlı olabilir, ama aynı zamanda çok zarar verici olabilir.

Bazen bir şeyden yanlış anlam çıkarabilir, bu yüzden otomatik düzeltmeden önce her zaman önerilerini kontrol edin.


5. Hemingway

Hemingway , Bu ücretsiz dilbilgisi kontrol aracı, bir tarayıcı eklentisi veya bir uygulama olarak gelir, bu da çoğu cihazda erişebileceğiniz anlamına gelir.

Yazınızı okunabilirliği üzerine puanlar, ki bu çok faydalıdır. Noktalama düzeltici gibi şeylerin yanı sıra bu ses, akış ve stili de kapsar. Ancak bu, yazım ve dilbilgisine güvenen daha deneyimli yazarlar için daha uygundur.


6. Paper Rater

Paper Rater inanılmaz derecede popüler bir dilbilgisi kontrol aracıdır ve bunun nedeni esas olarak intihal algılamasıdır.

Her türlü yazar tarafından kullanılır ve yazım, dilbilgisi ve noktalama işaretleri sunar. Birçok serbest yazar, büyük belge kataloğu nedeniyle Paper Rater’ı önermektedir; 10 milyardan fazla var! Öğrencilere daha az yöneliktir, ancak onlar için de yararlıdır.


7. Grade Proof

GradeProof , yazınızın tüm özelliklerini kontrol eden ve AI tarafından desteklenen çok derinlemesine bir yazma aracıdır.

Yazı stilinizi öğrenir ve böylece daha kişiselleştirilmiş yorumlar sunabilirsiniz. Her seviyeden yazar kesinlikle bu özellikten faydalanacaktır. Ücretsiz dilbilgisi denetleyicisinin bir sürümüne çevrimiçi olarak erişebilirsiniz, ancak daha fazla özelliğe sahip premium bir sürüm de vardır.

Eğer bu dilbilgisi denetleyicisi aracı gibi bulursanız, kesinlikle yükseltmeye değer.


8. Ginger Online

Ginger Online , Word’e çok benziyor ve bu nedenle bu yazılıma alışkın olanlar için iyi bir seçenek olabilir.

Doğrudan uygulamada yazabilirsiniz ve daha sonra otomatik olarak çalışmanızı kontrol eder. Hem ücretsiz hem de premium sürümleri vardır. Bu, her seviyeden yazar ve hem anadili hem de anadili olmayan konuşmacılar için mükemmel bir seçimdir.

Premium sürümler, yazınızı geliştirmek için birçok yararlı özellik içerir. Android, iPhone ve iPad için en iyi dilbilgisi denetleyicisi uygulamasını indirebilirsiniz.

Zencefil ücretsiz indirme sürümü Windows 10 için mevcuttur, ancak Mac OS ile uyumlu değildir. Mac kullanıcıları metin yazma işlemini kontrol etmek için Safari veya Chrome uzantısını kullanabilir.


9. WhiteSmoke

Bu dilbilgisi denetleyicisi ayrıca bir noktalama düzeltici sunar ve bir yazma raporu oluşturur. Size puanınızın bir dökümünü verir ve yazınızı geliştirmek için yollar sunar.

WhiteSmoke , çalışmalarını daha karmaşık çözümler için ayırmak isteyen daha deneyimli yazarlar için iyi bir seçenektir. Kesinlikle en iyi ücretsiz dilbilgisi dama biridir, bu yüzden içine değer.


10. Jetpack

Jetpack , ücretsiz dilbilgisi denetleyicisi ve noktalama düzeltici sunan WordPress için bir eklentidir. Yazılarınızı yazarken okumaya yardımcı olur ve aptalca hatalar yayınlamanızı engeller.Çalışmanızı kontrol etmek için bir dizi seçenekle birlikte gelir ve tüm bunlara gerçekten erişilebilir.

Jetpack, tüm yeteneklere sahip blogcular için uygundur ve harika bir WordPress eklentisidir.


👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu