Akademi

En Popüler 7 Metaverse Kripto Oyunu (Şubat 2022)

Son ayı piyasasıyla birlikte çoğu kripto para birimi indirimde ve bu da bazı düşük tokenleri biriktirmek için harika bir zaman. Bir kripto para projesinin uzun vadeli görünümünü değerlendirmenin en iyi yollarından biri, kullanıcı tabanına bakmaktır. Bu makale, DappRadar’a göre en popüler yedi Metaverse kripto oyununa bakıyor.

Not: Aşağıdaki liste, en düşükten en yükseğe doğru 30 günlük kullanıcılara göre sıralanmıştır. Parantez içindeki isim, oyunun desteklediği blok zinciridir.

Çiftçiler Dünyası (WAX) – 160k

Haziran 2021’de piyasaya sürülen Farmers World, WAX blok zinciri üzerine kurulu ilk NFT tabanlı çiftçilik oyunlarından biridir. Yazma sırasında, WAX’taki en popüler üçüncü oyundur ve boşta çiftçilik oyunları arayan oyuncular için en iyi seçimdir.

Oynamaya başlamak için kullanıcıların AtomicHub’daki resmi Farmers World koleksiyonundan bir NFT aracı satın almaları gerekir. Yeni oyuncular için bir Balta ve bir olta önerilir ve kabaca 19 ve 27 dolar arasındadır.

Oyuncular NFT araçlarını satın aldıktan sonra, bir kripto para birimi olan Farmers World Gold (FWG) için madenciliğe başlayabilirler. Farmers World, ekosisteminde birden fazla araçla madencilik yaparak kazanılabilen çeşitli jetonlara sahiptir. Oyundaki her jeton Alcor borsasında takas edilebilir.

WAX blok zincirindeki en popüler ikinci oyun olan Farmers World, NFT ve Metaverse oyunlarıyla kapılarını açmak isteyen yeni kullanıcılar için en iyi oyunlardan biridir.

Axie Infinity (RONIN, ETH) – 176k

Mart 2018’de piyasaya sürülen Axie Infinity, oyuncuların ekosistemine katılarak geçim ücretini kazanmalarını sağlayan ilk blockchain tabanlı NFT oyunlarından biri olan önde gelen oyna-kazan oyunudur.

Oyun, Axies adlı NFT canavarlarını toplayan ve istatistiklerini artırmak için onları yükselten/üreten kullanıcılar etrafında dönüyor. Oyun, kullanıcıların kontrol etmesi gereken Pokemon’dan ilham alan blockchain tabanlı bir versiyondur.

Axie Infinity ayrıca son 24 saatte 5 milyon doları aşan işlem hacmi ve 60 binin üzerinde Axie satışıyla en aktif NFT pazarlarından birine sahiptir.

Axie Infinity oynamaya başlamak için minimum yatırım gerektirir. İyi haber şu ki, oyuncular piyasadaki diğer bazı oyunlara kıyasla nispeten düşük bir giriş maliyeti olan 30 $ gibi düşük bir fiyata bir NFT satın alabilirler.

AXS, çeşitli oyun içi etkinlikler için kullanılan platformun yerel simgesidir. Axie Infinity ayrıca, Axies’i oluşturmak ve yükseltmek için kullanılan SLP (Smooth Love Potion) jetonunu da içeriyor.

Oynamak için kazanılan Metaverse kripto oyunlarının öncülerinden biri olan Axie Infinity, Metaverse yarışına liderlik eden oldukça küçümsenmiş bir oyundur.

AXS’i Binance, Gemini, KuCoin ve daha fazlasından satın alabilirsiniz.

MOBOX: NFT Çiftçisi (BNB) – 213k

Nisan 2021’de piyasaya sürülen MOBOX NFT Farmer, kullanıcıların MOBOX NFT’leri ile çiftlik elde etmelerini sağlar. Oyun, kullanıcıların ekonomilerine katılım için ödüller kazanmalarını sağlayan bir oyna-kazan modeline sahiptir.

MOBOX, BNB zinciri üzerine kurulmuş topluluk odaklı bir GameFi platformudur. MOBOX NFT çiftçisinin yanı sıra, birçok blok zinciri oyunu içeren MOMOverse’e de sahiptir.

MOMOverse bir NFT pazar yeri, popüler bir oyun olan Block Brawler, MBOX ve NFT çiftlikleri için bir kontrol paneli ve bir Moversity içerir.

MOBOX, BNB zincirindeki en popüler üçüncü Metaverse kripto oyunudur ve bu, onu Şubat 2022’de mutlaka izlenmesi gereken, oldukça düşük bir proje haline getirir.

MBOX, birincil hizmet varlığı olarak kullanılan platformdaki yerel belirteçtir.

MBOX’u Binance, Gate.io, Poloniex, PancakeSwap, LBank ve daha fazlasından satın alabilirsiniz.

Yayla (EOS) – 330 bin

Mayıs 2019’da piyasaya sürülen Upland, EOS blok zinciri üzerine inşa edilmiş lider bir blok zinciri Metaverse’dir. Oyunculara ve işletmelere oynamak ve gerçek değer kazanmak için yeni bir yol vererek dünyayı yeniden inşa etmek için tasarlandı.

Oyun, gerçek dünya adreslerine dayalı olarak sanal mülk satın alan, takas eden ve satan kullanıcıların etrafında döner. Genel merkezi Silikon Vadisi’nde bulunan, küresel olarak dağıtılmış bir kuruluş olan Uplandme, Inc. tarafından işletilen Upland, EOS’taki en popüler oyun dApp’idir ve bu da onu oldukça küçümsenmiş bir proje haline getirir.

Oynamaya başlamak için, kullanıcıların resmi web sitesinde bir hesap oluşturması ve e-postalarını doğrulaması gerekir. Hesap oluşturulduktan sonra oyuncular çeşitli mülkleri keşfedebilir ve satın alabilir. Satın alınan mülkler, her üç saatte bir tahsil edilebilen yıllık %14,7 sabit bir oranda UPX kazanacaktır.

Oyuncular birkaç mülk edindikten sonra, artırılmış kazançlara ek olarak bir kerelik bonus kazanmak için bunları çeşitli koleksiyonlara yerleştirebilirler. Koleksiyonların, tek seferlik bonusu ve artırılmış kazançları belirleyen farklı nadirlikleri (Standart, Sınırlı, Özel, Nadir ve Ultra Nadir) vardır.

Metaverse’de sanal gayrimenkul satın almak isteyenler için Upland ve ekosistemini kontrol etmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

BCOIN (BNB) – 496k

Ekim 2021’de BCOIN jetonunu piyasaya süren Bomb Crypto, Unity ile oluşturulmuş, oynayarak kazanılan bir NFT oyunudur. Bomb Crypto, son 30 günde 496 binden fazla kullanıcıya sahip, piyasadaki en popüler üçüncü Metaverse kripto oyunudur.

Oyun, bombardıman kahramanı NFT’lerini yöneten ve ödüller için patronları öldüren oyuncuları içeriyor. Oyuncular, oynamaya başlamak için bir Bomb Hero NFT satın almalıdır ve bu, yazma maliyeti yaklaşık 50 $’dır.

Piyasadaki en popüler üçüncü Metaverse kripto oyunu olan Bomb Crypto, Metaverse kripto oyunuyla kapıdan içeri girmek isteyenler için mutlaka kontrol edilmesi gereken bir oyundur. Ayrıca, nispeten düşük giriş maliyeti, NFT tabanlı oyunları ilk elden deneyimlemek isteyen yeni kullanıcılar için mükemmeldir.

Platformun yerel belirtecine BCOIN adı verilir ve çeşitli oyun içi etkinlikler ve satın almalar için birincil yardımcı varlık olarak hizmet eder.

BCOIN’i PancakeSwap üzerinden satın alabilirsiniz.

Splinterlands (Hive, WAX) – 581k

Mart 2021’de piyasaya sürülen Splinterlands, WAX blok zinciri üzerine inşa edilmiş en popüler ikinci oyundur. Splinterlands, Web3 ve Metaverse projeleri için yeni nesil hızlı ve ölçeklenebilir bir zincir olan Hive blok zinciri ile de bütünleşir.

Splinterlands oynanışı, Hearthstone gibi geleneksel ticaret kartı oyunlarına benzer. Temel fark, Splinterlands’in blok zinciri üzerine inşa edilmiş olmasıdır; bu, oyuncularına tüm oyun içi varlıkların tam sahipliğini sağladığı anlamına gelir.

Splinterlands’e çok fazla yatırım yapmak istemeyenler için oyun, oyuncuların günlük pennies için kart kiralamalarını sağlayan kiralama özelliği sunuyor. Kiralama özelliği, bir servet harcamadan çeşitli yapıları denemek isteyenler için idealdir.

Platformdaki yerel yardımcı program belirtecine, platformda birincil hizmet varlığı olarak kullanılan SPS adı verilir.

SPS’yi Gate.io, PancakeSwap, MEXC, LBank ve daha fazlasından satın alabilirsiniz.

Alien Worlds (WAX, BNB) – 840k

Nisan 2021’de lansmanı yapılan Alien Worlds, geçtiğimiz ay içinde en çok kullanıcıya sahip favori projemiz. WAX blok zinciri üzerine inşa edilmiş ve BNB zinciri ile entegre edilmiş lider Metaverse kripto oyunudur.

Oyun, platformdaki yerel yardımcı program belirteçleri olan Trillium (TLM) madenciliği yapan oyuncular etrafında dönüyor.

AtomicHub’dan satın alınabilen NFT araçlarını kullanarak madencilik yapmak veya henüz piyasada bulunmayan ödüller ve nadir NFT’ler kazanmak için BNB TLM’nizi stake etmek de dahil olmak üzere Trillium madenciliği yapmanın iki ana yolu vardır.

Alien World’ün en iyi yanı, oynamaya başlamak için herhangi bir yatırıma gerek olmamasıdır. Oyuncular ücretsiz bir kürek aldığından, kullanıcılar bir hesap oluşturabilir ve madenciliğe hemen başlayabilir. Ancak, önemli ödüller kazanmak istiyorsanız, daha kaliteli bir araç satın almanın daha fazla TLM ve daha yüksek bir NFT madenciliği şansı sağlayacağını unutmayın.

NFT’ler ve Metaverse kripto oyunları ile ayağınızı kapıya sokmak istiyorsanız Alien Worlds en iyi seçimdir.

TLM’yi PancakeSwap, Binance, KuCoin ve daha fazlası gibi büyük borsalardan satın alabilirsiniz.

Açıklama: Bu ticaret veya yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir Metaverse kripto parası satın almadan önce daima araştırmanızı yapın.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu