Şirket Haberleri

Enerji Şirketi Milyonlarca Dolara İmza Attı! – Coinyorumcap

Para Ajansi’nın haberine göre;

Elektrik piyasasında lisanssız elektrik üretimi alanında faaliyet gösteren CWENE (CW ENERJİ MÜHENDİSLİK TİCARET VE SANAYİ A.Ş.), Türkiye merkezli müşterisi Uzunlar İplik Kumaş Çamaşır İmalat Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi ile büyük çaplı bir işbirliğine imza attı.

Taraflar arasında Elektrik Piyasasında Lisanssız Elektrik Üretim yönetmeliğinin 5. maddesinin 1. hükmü kapsamında gerçekleşen anlaşma, CWENE tarafından geliştirilmekte olan 10.360 kWe kapasiteli arazi tipi güneş enerjisi santralinin satışını içeriyor.

Sözleşme kapsamında, güneş enerjisi santralinin bedeli KDV hariç 9.500.000,00 USD olarak belirlenmiş.  Sözleşme imza tarihi itibariyle bu tutar, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın döviz alış kuru ile KDV hariç toplam 274.166.200,00 TL’ye denk gelmektedir.

İki şirket arasında gerçekleşen bu anlaşma, CWENE’nin yenilenebilir enerji sektöründeki güçlü pozisyonunu ve Uzunlar İplik Kumaş Çamaşır İmalat Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi’nin sürdürülebilir enerji kullanımına yönelik taahhütlerini vurguluyor.

Sözleşme kapsamında belirtilen hedefe göre, güneş enerjisi santralinin 2024 yılı sonuna kadar tamamlanması planlanmaktadır.

Şirketin KAP açıklaması:

“Şirketimiz ile müşterimiz Uzunlar İplik Kumaş Çamaşır İmalat Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi arasında Elektrik Piyasasında Lisanssız Elektrik Üretim yönetmeliğinin 5. maddesinin 1.h fıkrası kapsamında, şirketimiz tarafından geliştirilmesi devam eden arazi tipi 10.360 kWe kapasiteli güneş enerjisi santralinin KDV Hariç 9.500.000,00 USD (DokuzmilyonbeşyüzbinAmerikanDoları) (Sözleşme imza tarihi itibariyle bu tutar, TCMB  Döviz alış TL/USD kuru ile KDV hariç toplam 274.166.200,00 TL’dir.) bedelle satışına ilişkin sözleşme imzalanmıştır. Sözleşme kapsamında söz konusu santralin 2024 yılı sonuna kadar tamamlanması planlanmaktadır. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. “

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu