Kripto Para

Ethereum: Piyasa boğaları geri döndüklerini nasıl kanıtlayabilir?

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Son aylarda, makro faktörlerin kripto para birimlerinin fiyatı üzerinde düşüş etkisi oldu. Geçtiğimiz üç hafta, Ethereum için grafiklerde yükseliş fiyatı hareketi görmüş olsa da, Ethereum’un 4000 dolara doğru tırmanıp tırmanamayacağı belli değildi. En son CoinShares raporu, son dört ayda işlem ücretlerinde ve Ether talebindeki keskin düşüşe rağmen, Ethereum için bir kez daha olumlu duygunun görülebileceğini vurguladı. Duyarlılıktaki bu değişiklik, grafiklerde de piyasa yapısında bir değişiklik görecek mi?

ETH-12H

Kaynak: TradingView’de ETH / USDT

Grafiklerde vurgulandığı gibi, ETH Aralık ayında 4121 doların altına düştüğünde oluşan düşüş trendini, Ocak ayında ETH’yi 2171 dolara çıkaran daha keskin düşüşler izledi. O zamandan beri bir miktar talep görüldü ve fiyatları 3000 dolara doğru itti.

3411 dolar seviyesi (turuncu), uzun vadeli bir görünümde yükselişe geçmek için piyasa yapısını alt üst etmek için bir önceki en düşük seviye olarak işaretlendi. Piyasa yapısı, 3283 dolardan 2829 dolara keskin bir geri çekilmeye rağmen, son iki hafta içinde zaten yükselişteydi. 2807 dolar uzun vadeli yatay destek seviyesi iken 3287 dolar %50 Fibonacci geri çekilme seviyesiydi (sarı).

3150$-2950$ (camgöbeği kutusu) alım fırsatı olarak öne çıktı. ETH bu alanın altına düştü ancak daha sonra geri döndü.

Akılcı

Ethereum 2800 dolardan destek buldu ancak bu seviye kilit kaldı

Kaynak: TradingView’de ETH / USDT

12 saatlik grafikteki RSI son günlerde 70’in biraz üzerine yükseldi, 45’e geri çekildi ve o zamandan beri nötr 50’nin üzerine çıktı. Bu oldukça oynak olsa da, bu aynı zamanda son zamanlardaki güçlü bir yükseliş momentumunun işaretiydi. MACD de sıfır çizgisinin üzerine çıktı ve geri çekilmeye rağmen yükseliş bölgesinde kaldı.

OBV de son birkaç haftadır yükseliş trendinde, ancak fiyat gibi Kasım ayından beri düşüş trendinde.

Piyasa yapısı düşüş eğilimini korudu, ancak son haftalarda ivme dönüyor.

Çözüm

Göstergeler son zamanlarda yükselişte yükseliş momentumu gösterdi, ancak boğaların muhtemelen sürücü koltuğuna geri döndüğüne dair kanıt sağlamak için 3411 dolar seviyesinin kırılması ve destek olarak yeniden test edilmesi gerekiyor.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu