Kripto Para

Fantom daha geniş piyasa duyarlılığına meydan okuyabilecek mi? Zincir üstü metrikler diyor ki …

Fantom, 2021 ayı piyasasında iyi bir yatırım seçeneği olarak görülüyordu. Ocak 2022’de ATH’sini işaretleyen Fantom, iyi bir noktada görünüyordu. Ancak, kripto para neredeyse %50 düştüğünde FTM sahipleri bir şok yaşadılar.

Sıkıntılara ek olarak, jetonun geç fiyat yörüngesi piyasada geniş çaplı bir FUD’ye neden oldu.

Fantom düşmanlarla savaşmayı başaramadı

Hatta son 48 saatte gözlemlenen %18.41’lik düşüş, Fantom örneğinde ayıların varlığını sağlamlaştırdı.

Bu haftaya kadar, FTM piyasasında görülen düşüşün anlık olduğuna dair bazı olasılıklar vardı. Ve altcoinin yakında toparlanacağını. Ancak, ağ genelindeki kayıpların yedi günden fazla sürmesinin ardından yatırımcıların iyimserliği azaldı.

Hayali fiyat hareketi | Kaynak: TradingView – AMBCrypto

Ek olarak, FTM Aralık ayında bir ralli içindeydi ve sonuç olarak satış baskısına talep hakim oldu. İlginçtir ki, Ocak ayında fiyatlar düşerken, talep tamamen azalmadı.

Kısa vadeli düşüş hareketinin ortasında, ağ genelinde FTM arzı da kayıptaydı. Ayrıca, yatırımcıların 1,77 dolar aralığının üzerinde yapacağı herhangi bir satın alma işleminin daha çok kaybedilen bir oyun olacağını belirtmek gerekir. Şaşırtıcı bir şekilde, birçok yatırımcı şimdiden zarara uğradı.

Hayali ağ çapında kayıplar | Kaynak: Santiment – AMBCrypto

Ancak bu kayıpların dalgalanmaları sadece spot piyasa ile sınırlı değildi. DeFi pazarında önemli bir yere sahip olan Fantom, son iki günde kilitlenen toplam değerin 4 milyar doların üzerinde kayıpla darbe aldı.

Özellikle, TVL’si, Fantom ağında Soldily Merkezi Olmayan borsa başlatıldığında Şubat ayının son haftasında yükseldi.

DEX’in TVL’si sadece dört günde 28 milyon dolardan 2.21 milyar dolara yükseldi ve Fantom’un genel TVL’sine katkıda bulundu.

İlginç bir şekilde, son yedi gün içinde zincirdeki birden fazla protokol, ilgili düşüş nedeniyle TVL’lerini kaybediyor. Bu da Fantom’un TVL’sinin 8.99 milyar dolara düşmesine neden oldu.

Hayalet DeFi TVL | Kaynak: DeFi Llama – AMBCrypto

Bu, Fantom’un ayılarla karşılaşmasının ilk aşaması. Bu nedenle, resimde bir toparlanma veya başka bir düşüş olup olmadığını açıklamak için erken olacaktır. Tek akıllıca karar, herhangi bir yatırım kararı vermeden önce piyasayı gözlemlemek olacaktır.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu