Kripto Para

Flickto: Merkezi Olmayan Medya (DeMe), 2 trilyon dolarlık medya ve eğlence sektörünü alt üst edecek

Mevcut medya ortamındaki en yaygın sorunlardan biri, çoğu zaman içerik oluşturuculara hem finansal tazminat hem de yarattıkları üzerinde kontrol açısından adil paylarının verilmemesidir. Büyük şirketlerin medya üretimiyle ilgili her şeyi kontrol altına alması sonucunda yaratıcılığın büyük ölçüde boğulduğu bir sektörde, bu göze batan küresel soruna açık bir çözüme ihtiyaç var.

Merkezi olmayan medyanın rolü (DeME)

Merkezi olmayan medya, medya firmalarının sanatçılar, tüketiciler ve aracıları gibi paydaşlar tarafından kontrol edilen açık kaynaklı varlıklar olduğu nispeten yeni bir kavramdır. DeMe’nin amacı, sponsor olunan ve tüketilen medya projelerine ek olarak, bireylere verileri üzerinde sahiplik sağlayan açık kaynaklı platformlar oluşturmaktır.

Bu tür bir konsept, kendimizi şu anda içinde bulunduğumuz medya ortamına mükemmel bir şekilde uygulanabilir, sanki her şey olduğu gibi olmaya devam ediyor, o zaman yetenekli ve yetenekli içeriğin sayısında hızlı bir düşüş görmemiz çok uzun sürmeyecek. yaratıcılar, çünkü bu insanlar çalışmaları için uygun ödülleri ve muameleyi almıyorlar.

Çözüm

gibi projeler kardano‘nin Flickto’su, düzenli olarak halk için çekici ve ilişkilendirilebilir medya yaratamama, fonları israf etme ve büyük paranın neyi tüketmemiz ve neyi tüketmememiz gerektiğini belirlemesine izin verme gibi şeyleri içeren günümüz medya ortamının ürettiği sorunlara bir yanıt sağlıyor gibi görünüyor. Flickto, içerik oluşturuculara saygılı davranıldığı ve borçlu olduklarını aldığı bir DeMe endüstrisi yaratmak istiyor.

Daha önce bahsedilen sorunu çözmek için Flickto bu nedenle ISPO Yeniden Düzenlendi daha fazla yatırımcıyı staking’e katılmaya motive etmeye ve günümüz medya sektöründeki adaletsizlik, önyargı ve finansal eşitsizlik sorununu çözmeye yardımcı olan proje. ISPO Remastered üyeleri, her biri için 0.33 FLICK alacak ADA her çağda tutulan jeton. Ayrıca proje, ekstra FLICK jetonları, değiştirilemez jetonlar ve özel içeriğe erişim gibi uzun vadeli ve yeni yetki veren ayrıcalıkları sağlayacaktır. Basit ifadeyle, ISPO Yeniden Düzenlendi gerçek insanlar için gerçek bir değişim başlatmak istiyor ve Flickto bu amaca yardımcı olmak için çok uzun zaman önce MuesliSwap ile ortaklık bile kurmuştu.

Medya endüstrisinin ve içerik sağlayıcılarının geleceği

Sonuç olarak, içerik oluşturucular, görünüşte önyargılı bir sektörde onlarca yıldır çalışmaları için adil bir tazminat kazanmaya çalışıyorlar, ancak işler daha iyiye doğru değişmeye ancak son zamanlarda başladı. Bunun nedeni, kripto para birimlerinin ve NFT’lerin günümüzde çok sayıda yatırımcının, tüccarın ve hatta içerik oluşturucunun finansal istikrar kazanmasına yardımcı olan bu dijital varlıklarla oynadığı roldür.

Flickto gibi girişimlerin bu küresel eşitsizlik sorununu yakında çözüp çözemeyeceği şu anda belirsiz, ancak daha eşit, adil ve dürüst bir medya sektörü oluşturmak için yine de doğru yönde adımlar atılıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu ücretli bir gönderidir ve haber/tavsiye olarak değerlendirilmemelidir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu