Kripto Para

FUD’nin LookRare’in gidişatını yönlendirmesinden endişe ediyorsanız, dikkat edin …

LookRare ve OpenSea’nin rekabeti iyi bilinen bir rekabettir. Aslında, bir zamanlar analistler, LookRare’in dengesindeki ölçeklerin değişmesine gerçekten neyin yardımcı olduğuna işaret ediyorlardı. LOOKS belirtecinin tanıtımı dediler.

Ancak, NFT pazarının piyasaya sürülmesinden bir aydan biraz daha uzun bir süre sonra, LOOKS pek sağlıklı görünmüyor.

Geçmişe bir bakış

Basında, LOOKS son 24 saatte %6,70 artarak 1,68 dolardan işlem görüyordu. Ancak resim uzaklaştırıldığında, resmin ayık olduğu görülebilir. Lansmanından günler sonra, LOOKS 7 dolara yakın tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. O zamandan beri, jeton bir düşüşte.

Dahası, pozitif ağırlıklı duyarlılık, bu varlığın fiyatındaki düşüşün iyi bir göstergesi oldu. Şubat ortasından bu yana, ağırlıklı duyarlılık çoğunlukla sıfırın altında kaldı.

Kaynak: Sanbase

Santiment’in kendi LOOKS analizi, WETH pozisyonlarını ve bunlardan nasıl çıkıldığını çevreleyen çok sayıda FUD olduğunu kaydetti.

Aktif adresler konusunda, Ocak ayı başında 7.500’den fazla aktif adresin zirvelerinden sayının şimdi 100’ün altına düştüğünü görebiliriz.

Bu, durgunluğun bir işaretidir ve NFT pazarına karşı yapılan yıkama ticareti iddialarını daha da güçlendirmektedir.

Kaynak: Sanbase

Burada dikkat edilmesi gereken bir diğer faktör de, yatırımcıların ve balinaların LOOKS için neler planlayabileceğini gösterdiği için borsalardaki arzdır.

İlginç bir şekilde, borsalardaki LOOKS’un borsa arzı, piyasaya sürülmesinden bu yana milyonlarca kişi tarafından istikrarlı bir şekilde artıyor. 14 Şubat’ta keskin bir düşüş yaşandı, bu da yatırımcıların dip olduğunu düşündükleri şeyi satın aldıklarını düşündürdü.

Ancak o zamandan beri, döviz arzı keskin bir şekilde değişmekle birlikte 9 ile 11,2 milyon arasında kalıyor.

Kaynak: Sanbase

Ayrıca tokenin en büyük sahibi olan “LooksRare: Token Distribütörü”nün, basın zamanında toplam arzın yaklaşık %58,87’sine sahip olduğunu da belirtmekte fayda var. Bu yaklaşık 380.270.680,85 dolar değerindeydi.

OpenSea bir damlama kadar yavaşlıyor

Son zamanlarda, sorunla karşılaşan sadece LOOKS değildi. OpenSea, Ocak 2022’yi rekor kıran aylık hacimlerle kapattı. Ancak 20 Şubat’ta OpenSea, 2021 Noelinden bu yana en düşük günlük hacmini kaydetti.

Bunun olası bir nedeni, NFT tüccarları arasında yaygın paniğe yol açan bir OpenSea istismarının söylentileri olabilir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu