Genel

GALA, P2E kripto oyunlarının ana akım haline gelmesiyle Şubat ayında %117 kazandı

Kripto para ekosisteminin kazan-kazan (P2E) oyun sektörü, oyuncular tokenize video oyunları oynarken gelir elde etme becerisine atlarken, son birkaç aydaki oynaklığa ve fiyat düşüşlerine en dayanıklı sektörlerden biri oldu.

Şubat ayının ilk haftasında jeton fiyatının hızla arttığını gören bir proje, oyunculara oynadıkları oyunları ve elde ettikleri oyun içi öğeleri kontrol etmek için blok zincir teknolojisini kullanmaya odaklanan bir protokol olan Gala (GALA).

Cointelegraph Markets Pro’dan veriler ve Ticaret Görünümü GALA’nın fiyatının, Şubat’ta 0.177 dolara kadar düştükten sonra %117 arttığını gösteriyor. 2 Şubat’ta 0,384$’lık günlük en yüksek seviyeye ulaşacak. 7.

GALA / USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

GALA fiyatındaki hızlı toparlanmanın üç nedeni, protokoldeki birkaç yeni popüler oyunun yakında piyasaya sürülmesi, GALA ekosisteminin genişletilmesine yardımcı olan bir dizi yeni ortaklık ve yeni rekor seviyelere ulaşmaya devam eden GALA kullanıcı tabanının büyümesidir.

Yeni oyunların lansmanı

30 milyar dolarlık P2E oyun sektörü hızla büyüyor ve ayak uydurmak ve güncel kalmak isteyen protokollerin yeni oyunlar başlatması ve aktif bir kullanıcı tabanını sürdürmesi gerekiyor.

GALA, Spidertanks ve Legends Reborn’un yakında piyasaya sürülmesi gibi ekosistemdeki yeni projeler için destek ekliyor.

Oynanışın yanı sıra, Gala’da piyasaya sürülen yeni nesil oyunlar, kullanıcılara pasif gelir elde etmenin bir yolunu sağlayan ve daha büyük bir topluluk üyesi havuzunun büyümesine yardımcı olan arazi ve mekan satışları gibi P2E alanındaki artan trendlerden bazılarına dokundu. protokole uzun vadeli yatırım yapanlar.

Diğer protokollerle ortaklıklar

GALA’nın ivmesini artırmaya yardımcı olan ikinci bir faktör, ekosisteminin erişimini genişletmeye yardımcı olan yeni ortaklıkların eklenmesi olmuştur.

Buna, dijital sanat ve koleksiyon hayranları olan 205.000’den fazla üyeden oluşan bir topluluğa sahip olan Twitter’daki 888innercircle topluluğuyla yakın zamanda duyurulan bir işbirliği de dahildir.

Gala ayrıca yakın zamanda, kişisel bakımı oyun topluluğuna dahil etmeye yardımcı olmak için Gala Games Conservatorship fonundan 1 milyon dolar fon almak üzere seçilen zihinsel sağlık odaklı bir oyun uygulaması olan Betwixt ile bir çalışma ilişkisi kurdu.

İlişkili: Altcoin Roundup: 2022’de göz önünde bulundurulması gereken 3 yeni P2E oyun trendi

Büyüyen kullanıcı tabanı

Gala ekosisteminin genişlemesi ve oyun yoluyla veya Gala düğümü çalıştırmak gibi diğer yöntemlerle kazanç elde etme yollarının eklenmesinin bir sonucu olarak, topluluk, özellikle başlangıçtan bu yana, zaman içinde kullanıcı sayısında istikrarlı bir artış gördü. Aralık 2021.

Zaman içindeki toplam GALA kullanıcıları. Kaynak: Dune Analytics

Dune Analytics’ten alınan verilere göre, toplam GALA kullanıcı sayısı Şubat’ta 122.230’du. 7, Kasım ayından bu yana üç katına çıkan bir rakam. 7, 2021, 40.380 kullanıcıdan.

Bu arada, Cointelegraph Markets Pro’dan alınan VORTECS ™ verileri, 1 Ocak’ta GALA için yükseliş görünümü tespit etmeye başladı. 27, son fiyat artışından önce.

Cointelegraph’a özel VORTECS ™ Skoru, piyasa duyarlılığı, işlem hacmi, son fiyat hareketleri ve Twitter etkinliği gibi veri noktalarının birleşiminden elde edilen geçmiş ve mevcut piyasa koşullarının algoritmik bir karşılaştırmasıdır.

VORTECS ™ Skoru (yeşil) vs. GALA fiyatı. Kaynak: Cointelegraph Markets Pro

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, GALA için VORTECS ™ Skoru 1 Ocak’ta yeşil bölgeye sıçradı. 27 ve fiyatın önümüzdeki yedi gün içinde %114 artmasından yaklaşık 48 saat önce 82’ye yükseldi.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.