Kripto Para

Grayscale’den spot Bitcoin ETF kabulü için SEC’ye karşı kampanya

35 milyar dolardan fazla değerde varlık ile dünyanın açık ara en büyük dijital varlık yönetim şirketi olan Grayscale, Bitcoin ETF başvurusunun kabulü için şimdi de kampanya başlattı. GBTC ürünlerini ETF’e çevirmek isteyen ve bu konuda birçok anlaşma bile yapan şirketin önünde son engel SEC olarak görülüyor.

Ekim ayında Bitcoin vadeli ETF’lerini kabul eden ancak şu ana kadar yapılan tüm spot ETF’lerini reddeden SEC, bu konuda ciddi şekilde tepki de çekiyor. Kurum son olarak bu ay, Amerikan halkının yapılan bu başvuruyla ilgili değerlendirmelerini kendilerine iletmelerini talep etmişti.

“Yatırımcıların sesi olmaya devam edeceğiz”

Geçtiğimiz aylarda SEC’ye spot ETF’leri reddetmesiyle ilgili sert bir tepki mektubu yazan Grayscale, bu tavrı “keyfi” olarak nitelendirmişti. Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein de, Amerikan yatırımcısının, hangi şekilde Bitcoin’e yatırım yapmak istediğini kendisinin belirlemesi gerektiğini söyledi:

“Amerikalılar Bitcoin’e nasıl yatırım yapacaklarını seçme hakkına sahip olmalıdırlar. Spot ETF onayı bekleyen Amerikalılardan her gün benzer yorumlar alıyorum. Bu yatırımcıların sesi olmak için Grayscale ismini ve markasını kullanmaya devam edeceğiz. Onların, görüşlerini doğrudan SEC’ye iletmeleri için bizlerin burada olduğunu göstereceğiz.”

“Değişimin gerisinde kalmak daha riskli”

Grayscale, Amerikalı yatırımcıları harekete geçirmek için deözel bir kampanya sayfası oluşturdu. Bu web sayfasıyla ilgili de konuşan Sonnenshein, “GBTC’nin ETF’e dönüştürülmesi konusunda şimdiden yüzlerce yorum geldi” dedi:

“Yüzlerce yorum, bu konunun yatırımcılar için ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.Dijital varlıkların benimsenmesinde artık ciddi yol alındı. Regülasyonları korumak önemli olabilir ancak, değişimin gerisinde kalmak da çok daha riskli bir yol”

Grayscale’in oluşturduğu eğitim ve yorum sayfasına gelen değerlendirmelerde kullanıcıların enflasyona vurgu yaptıkları ve diğer ülkelerde ETF’lerin kabul edilme süreçlerini önplâna çıkardıkları görülüyor.

 

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu