Kripto Para

Haftanın en büyük kaybedeni? CRO önümüzdeki ay boğaları takip edecek mi?

Pazarlama stratejileri açısından en iyi bilinen kripto şirketlerinden biri olan Crypto.com, daha geniş pazar trendine karşı bağışık değildir. Her geçen gün daha da düşüyor. Son zamanlarda atılım yapma çabalarına rağmen, CRO sürdürülebilir bir yükseliş gösteremedi.

Crypto.com yanlış yöne gidiyor

Son birkaç günde Crypto.com ve bağlı ağlar, ağa daha fazla yatırım getirmek için çekici kampanyalar yürütüyor.

Crypto.org Coin’in Cronos’a yeniden markalaştırılması ve devam eden Supercharger ödül bahislerinin yanı sıra UFC biletleri çekilişi de bu yönde atılan adımlar.

Ancak özünde, zincir içi istatistikler, yatırımcıların en iyi durumda olmadığı göz önüne alındığında, servetin şu anda gerçekten cesur olanı tercih edip etmediğini göstermiyor.

Takip eden kayıplar, yatırımcıların %36’sından fazlasını, holdinglerinin zararda olduğu parasız bıraktı.

Crypto.com yatırımcıları parasız | Kaynak: Intotheblock – AMBCrypto

Ancak, darbe sadece perakende yatırımcılardan etkilenmedi. Balinaların işlem hacimleri de son zamanlarda yetersiz. Ortalama 10 milyon – 20 milyon dolar olan balinaların hacmi bu yıl boyunca bir vesileyle 100 milyon doları geçmedi.

Crypto.com balina işlemleri | Kaynak: Intotheblock – AMBCrypto

Kasım rallisi sonrası düşüş trendinin etkisi, her adresteki ortalama bakiyeyi 211 bin dolara düşürdü. Şubat 2021’de olduğu seviyeye geri döndü.

Yatırımcılar ağa katılıyor. Bununla birlikte, bu yeni yatırımcılar, düşüşte satın almak isteyen çoğunlukla FOMO’ya kapılmış durumda. Ayrıca, borsalardaki toplam CRO arzı daha büyük bir marjla azalmadı.

Her gün 500 yeni adres hızıyla yükselen bu yatırımcıların çoğu HODLing. Toplam 216 bin bakiyeden sadece 1,4 bini zincir üzerinde ortalama bir davranış işleminde adresleniyor.

Crypto.com aktif adresleri | Kaynak: Intotheblock – AMBCrypto

Bu aynı zamanda Uzun vadeli sahiplerin (LTH) ve orta vadeli sahiplerin (MTH) sayısındaki artışla da doğrulanmaktadır. İlginç bir şekilde, kısa vadeli tüccarlarda Aralık ayından bu yana ani bir düşüş yaşandı. Basitçe söylemek gerekirse, insanlar yaygın piyasa koşullarından kurtulmaya çalışıyorlar.

Crypto.com yatırımcı dağıtımı | Kaynak: Intotheblock – AMBCrypto

Ne yazık ki, hem Crypto.com hem de yatırımcıların çabaları, daha geniş piyasa ipuçları tarafından bastırılıyor. Bu nedenle CRO %21,44 düştü. Ve haftanın en büyük kaybedeni.

Crypto.com fiyat hareketi | Kaynak: TradingView – AMBCrypto

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu