Halka Arz

Hat-San Talep Toplamaya Başlıyor! – Halka Arz Takvimi

Hat-San Talep Toplamaya Başlıyor! – Halka Arz Takvimi

Hat-San Gemi İnşaa Bakım Onarım Deniz Nakliyat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin (“Hat-San Gemi”) (Borsa Kodu: “HATSN“) payları 14-15 Eylül 2023 (Perşembe-Cuma) tarihlerinde gerçekleştirilecek Sabit Fiyat ile Talep Toplama süreciyle birlikte halka arz edilecektir.

Halka arzda birim pay fiyatı 22,60 TL olarak belirlenmiştir.

44,3 milyon TL nominal değerdeki halka arzının 33,4 milyon TL’si sermaye artırımı, 10,8 milyon TL’si de ortak satışı şeklinde gerçekleştirilecektir.

Halka arz büyüklüğü 1,001 milyar TL, halka açıklık oranı da %20,00 olarak öngörülmektedir.

Tahsisat

Hat-San Gemi halka arzında tahsisat grupları ve tahsisat oranları aşağıdaki şekildedir:

  • Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar %70 (31.010.000 TL nominal)
  • Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılar %20 (8.860.000 TL nominal)
  • Yurt Dışı Kurumsal Yatırımcılar %10 (4.430.000 TL nominal)

Günlük Alım Emri Taahhüdü:

  • Şirket’in mevcut pay sahiplerinden Pekar Grup İnşaat A.Ş. adına Şirket paylarının Borsa’da işlem görmeye başladığı gün dahil olmak üzere 5 işlem günü süreyle (Günlük Alım Emri Taahhüdü Süresi) her gün açılış seansında, halka arz fiyatından, İnfo Yatırım aracılığı ile toplamda 2.167.419 adet günlük geçerli alım emri girilecektir. Günlük Alım Emri Taahhüdü kapsamında kullanılacak azami kaynak, ortak satışı kapsamında elde edilen brüt kaynak kadar olacaktır.

Fiyat İstikrarı:

Taahhütler:

  • Şirket, Halka Arz Edilen Paylar’ın Borsa’da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 1 (bir) yıl boyunca, Şirket paylarının dolaşımdaki pay miktarının artmasına (bedelli ve bedelsiz sermaye artırımları da dahil olmak üzere) yol açacak şekilde satışa veya halka arza konu edilmeyeceğini, bu amaçla yurt içinde veya dışında herhangi bir borsa veya düzenleyici kuruma başvuruda bulunmayacağını ve bu doğrultuda bir açıklama yapmayacağını taahhüt etmiştir.
  • Şirket ortakları, payların Borsa’da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 1 (bir) yıl boyunca, sahip oldukları halka arza konu olmayan Şirket paylarının, dolaşımdaki pay miktarının artmasına yol açacak şekilde satışa veya halka arza konu edilmeyeceklerini ve halka arz fiyatının altında bir fiyatla satışa konu etmeyeceklerini taahhüt etmişlerdir.

Şirket ortakları, paylar hesaplarına geçtiği tarihten itibaren 90 gün boyunca Borsa dışında satamaz, başka yatırımcı hesaplarına virmanlayamaz veya Borsa’da özel emir ile ve/veya toptan satış işlemine konu edemezler.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu