Kripto Para

Hindistan: Yeni vergi levhası haberlerinden sonra kripto borsaları için sırada ne var?

Geçen hafta ülke hükümetinin dijital varlık gelirlerine %30 vergi getirmesiyle Hindistan’ın kripto para piyasasını ciddi bir gerileme sardı. Bazıları bunu sektörün meşrulaştırılmasına yönelik bir adım olarak müjdelese de, birçok yatırımcı yüksek vergi oranı yüzünden ağlıyor.

Bununla birlikte, Hindistan’ın önde gelen kripto para borsalarından biri olan CoinSwitch Kuber, gelişmeden etkilenmemiş görünüyor. Aslında borsa bunu tekliflerini çeşitlendirmek için bir fırsat olarak değerlendirdi. CoinSwitch kullanıcıları artık yinelenen satın alma planına erişebilecek. Bu, 7 Şubat’ta daha önce duyurulan merkezi borsa, kullanıcıların kripto kazançlarını birleştirmelerine izin verecek.

RBP teklifi, kullanıcıların her ay bir varlığa belirli bir miktarda yatırım tahsis etmesine izin vermesi açısından daha popüler Sistematik Yatırım Planına (SIP) benzer şekilde konumlandırılmıştır. CoinSwitch bir basın açıklamasında, bu, kullanıcıların kazançlarını birleştirmelerine ve fiyat oynaklığından kaçınmalarına izin verecek. Böylece, 80’den fazla kripto varlığına yapılan yatırımları içereceğini de sözlerine ekledi.

Aynı konuda yorum yapan CoinSwitch CEO’su Ashish Singhal, şunları kaydetti:

“Kripto, gelişmekte olan ancak çekici bir varlık sınıfıdır ve geleneksel varlıklara kıyasla daha yüksek derecede oynaklığa sahiptir. Yinelenen satın alma planı, kullanıcıların sistematik olarak kripto satın alarak ve düzenli, dağıtılmış satın almalar yaparak birleştirme gücünü deneyimlemelerini sağlar. ”

Bazıları Hindistan’daki son kripto vergisini büyüme için caydırıcı olarak görmüş olsa da, CoinSwitch bu fırsatı büyüyen kullanıcı tabanı sistematik yatırım seçenekleri ve daha fazla çeşitlendirme sunmak için kullandı. Bu aynı zamanda Hindistan kripto endüstrisindeki artan olgunluğu da vurguluyor.

CoinSwitch’in rakibi WazirX’in CEO’su da benzer şekilde kanatlarını açıyor. Nischal Shetty kısa süre önce Shardeum olarak bilinen bir ölçeklendirme platformunun lansmanını duyurdu. Tanıtımı aynı zamanda daha büyük piyasa oyuncularının piyasayı ele geçirmek için nasıl hareket ettiğinin bir işaretidir.

Bu gelişmeler, bu şirketlerin kurucusunun yakın zamanda tanıtılan kripto vergisine karşı gösterdiği dayanışmaya da ağırlık veriyor. Shetty, o sırada “Hindistan’ın kripto ekosistemine çok ihtiyaç duyulan tanınmayı sağlayacağı” için “vergi açıklığının hoş bir hareket olduğunu” belirtti.

Benzer şekilde, CoinSwitch CEO’su Ashish Singhal de benzer pozitifliği dile getirerek bunu “doğru yönde atılmış bir adım” olarak nitelendirdi.

Öte yandan, Blockchain ve Kripto Varlıklar Konseyi (BACC), tüm kripto işlemlerinde %1 TDS (kaynakta vergi indirimi) alma hareketine karşı lobi yapıyor. Bunun kripto ticaret hacimlerini ciddi şekilde etkileyebileceğine ve küçük tüccarları gayri resmi Kişiden Kişiye (P2P) ticarete ve merkezi olmayan borsalara (DEX) yönlendirebileceğine inanıyorlar.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu