Akademi

ICYMI: Geçen Haftanın En Büyük Kripto Hikayeleri

Bitcoin için düz bir hafta oldu – ancak kripto haberlerinde drama sıkıntısı yaşanmadı.

Apple Podcast’ler, Spotify ve Google Podcast’lerde CoinMarketRecap podcast’ini dinleyin

Mutlu pazarlar! İşte son yedi gün içinde kaçırmış olabileceğiniz kripto hikayelerine bir bakış.

Bitcoin oldukça düz bir hafta geçirdi – 39.000 $ işaret. Ancak Çarşamba, kısa ömürlü bir patlamaya neden oldu. 42.500 $ Joe Biden’ın uzun zamandır beklenen kripto para birimleri için icra emri yakındı. Sızıntının kaynağı mı, diye sorduğunuzu duyuyoruz? Janet Yellen tarafından ABD Hazine Bakanlığı’nın web sitesine zamanından önce yüklenen bir açıklama.
Genel olarak, yürütme emrinde belirtilen önlemler, kripto ağır topları tarafından yükseliş olarak kabul edildi. Ton olumsuz değil, uzlaştırıcıydı ve Beyaz Saray, ABD’nin “dijital varlıklar alanında teknolojik liderliği sürdürmesi gerektiğini” vurguladı. Merkezi olmayan borsa Uniswap, düzenlemenin nasıl gelişeceğini görmekten heyecan duyduğunu söylerken, Blockchain Derneği’nin politika başkanı Jake Chervinsky tweet attı: “Başkan Biden’ın yürütme emrinin kripto için kıyamet ve kasvet heceleyeceğinden endişe duyan herkes şimdi tamamen rahatlayabilir.”
Bitcoin, iki büyük duyurudan önce piyasadaki dalgalanmalar nedeniyle tüm bu kazanımları birkaç saat içinde geri verdi. Avrupa Merkez Bankası, para musluklarını planlanandan daha erken kapatmayı planladığını söylerken, ABD Tüketici Fiyat Endeksi %7,9 ile 40 yılın en yüksek seviyesini belirledi. Kaçak enflasyon, BTC’nin biraz ani bir yükseliş yaşamasına yardımcı olma eğilimindedir – ancak bu sefer değil. Federal Rezerv önümüzdeki hafta toplanıyor ve merkez bankası başkanı Jerome Powell’ın tekrarlanan uyarılarının ardından faiz artırımı neredeyse garanti altına alındı.
Rusya’nın Ukrayna’yı işgali söz konusu olduğunda, ufukta bir son yok gibi görünüyor. Ülkede kalan siviller için kripto para toplama çabaları devam ediyor ve hükümet şimdiye kadar bağışların bir kısmının nasıl harcandığını açıkladı. CoinZoom ilk borsa olmasına rağmen Rusları yasaklamak Ticaret platformları, yeni hesaplar açmaktan, ülkedeki tüm mevcut müşterilerin kripto cüzdanlarına erişmesini engelleme çağrılarına direnmeye devam ediyor.
Bu işletmelerin halkın tepkisinden haberdar olduklarının bir işareti olarak, Kraken bu hafta bir uzlaşma girişiminde bulundu. Borsa, 9 Mart’tan önce platformunda hesap açan tüm Ukraynalılara 1.000 dolar Bitcoin vereceğini duyurdu. Bu BTC hemen geri çekilebilir – ve yardım paketinin toplam değeri şundan fazla olacak şekilde ayarlanmıştır: 10 milyon dolar. Kesin rakam, bu yılın ilk yarısında Rus kullanıcılar tarafından ödenen ücretlerin toplam değeriyle eşleşecek. Bu, borsaların prensip olarak tüm ülkeyi dışlamak istememesine rağmen, Rusya’dan kazanç sağlıyor gibi görünmek de istemediklerinin açık bir işareti.
1. Bored Ape Yat Kulübü, fikri mülkiyeti bir şok anlaşma ile CryptoPunks’a satın aldı. BAYC’nin yaratıcısı – Yuga Labs – şimdi tüm ticari hakları Punks sahiplerine devretmeyi planladığını söylüyor. NFT sektörünün gördüğü en büyük ve en önemli anlaşmalardan biri.
2. eBay’in kripto paraları kabul etmek üzere olduğu söylentileri hararetli bir seviyeye ulaşıyor. Bu hafta Yatırımcılar Günü sunumu sırasında, e-ticaret devi yepyeni bir dijital cüzdanı gösteren bir ekran görüntüsü paylaştı. Oldukça şifreli bir şekilde, eBay’in CEO’su “yakında yeni ödeme biçimlerinin geleceğini söyledi. eBay’in gelirlerini nasıl elde ettiği göz önüne alındığında 2,6 milyar dolar 2021’in son çeyreğinde — 147 milyon dünya çapında aktif alıcılar — dijital varlıkların eklenmesi kesinlikle bir yükseliş gelişimi olacaktır.
3. Crypto.com’un Super Bowl reklamında NFT’ler için gizli bir QR kodu vardı. Coinbase’in Super Bowl sırasında ilk kez TV reklamına bir QR kodu ekleyen tek kripto borsası olmadığı ortaya çıktı. Crypto.com, genç bir LeBron James’in yatak odasının duvarında görünen, göz açıp kapayıncaya kadar kaçıracaksınız QR koduna sahipti. Onu tespit edip tarayanlar, özel bir NFT kazanmak için bir ödül çekilişine katıldılar.
4. Güney Kore’nin yeni, kripto dostu bir başkanı var. Yoon Suk-yeol, 2017-18 balonu sırasında kripto projeleri tarafından kullanılan popüler bir bağış toplama stratejisi olan ilk madeni para tekliflerinin geri dönüş yapmasını istediğini söyledi. Seçilmiş başkan ayrıca sermaye kazancı eşiğini önemli ölçüde artırmak istiyor, bu da kripto yatırımcılarının vergi ödemeden önce 40.000 dolar kar elde edebilecekleri anlamına geliyor.
5. LimeWire, bir NFT pazarı olarak geri dönüyor. Yeniden doğan şirket, koleksiyonerlerin sınırlı sürümler, ön sürümler, yayınlanmamış demolar, özel canlı sürümler, dijital ürünler ve sahne arkası içeriği dahil olmak üzere müzikle ilgili varlıkları satın almasına ve takas etmesine izin vermeyi planlıyor. Bu haftaki CoinMarketRecap podcast’inde LimeWire’ın yeni CEO’ları ile konuştuk.

İşte sadece birkaç yakıcı soru:

Aylarca süren spekülasyonlardan sonra, Federal Rezerv sonunda faiz oranlarını artırdığını açıklayacak mı? BTC nasıl tepki verecek?

Rus kuvvetleri Kiev’e yaklaşırken, yeni jeopolitik gerilimler piyasaları sallayabilir mi?

CryptoPunks topluluğu, Bored Ape Yacht Club’ın sürpriz satın alımına nasıl tepki verecek?

— İnsanlar Kriptoyu Kullanmak İçin Ne Kadar Ödüyor: İnsanların farklı blok zincirlerini ve DEX’ler gibi merkezi olmayan uygulamaları kullanmak için ne kadar ücret ödediğine bir bakış.
— Ticaret Günlüğü Nedir… ve Nasıl Kullanırsınız? Ticaret yaparken para kaybetmenin duygusal yatırım yapmaktan daha hızlı bir yolu var mı? Duyguları nasıl hackleyeceğinizi ve daha iyi bir tüccar olmayı öğrenmek için daha fazlasını okuyun.
— Ethereum’a Giriş: Bazen hayatta, temellere geri dönmeye değer – en başa dönmek. İşte Ethereum’un nasıl çalıştığını anlamak için bir başlangıç ​​kılavuzu.
bu CoinMarketRecap podcast her Cuma çıkıyor. Molly Jane, Biden’ın yürütme emrini, Güney Kore’nin yeni başkanını ve Andre Cronje’nin DeFi sektöründen ayrılma yönündeki şok kararını tartışmak için bize katılıyor. Ayrıca, LimeWire’a derin bir dalış yaptık… ve bir NFT platformu olarak yeniden doğuşunun iyi bir fikir olup olmadığı.
ve üzerinde Youtubebir NFT sanatçısının ne yaptığını ve hayatlarının nasıl göründüğünü öğrenmek için perde arkasına gidiyoruz.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu