Kripto Para

İşte Ağustos’ta Yatırım Getirisini Katlayabilecek 5 Altcoin!

6 aydan uzun süredir kırmızıda işlem gören piyasa, şu anda yatay işlem görüyor. Makroekonomik faktörler resesyona girmesi muhtemel küresel bir ekonominin resmini çiziyor. Bu nedenle Bitcoin ve diğer kripto paralardaki düşüş hissi, güçlü kalmaya devam ediyor. Bununla birlikte, bazı faktörler altcoin projeleri için bir yükseliş tablosu çiziyor. Sonuç olarak, büyük bir toparlanmaya giden bir pazara işaret ediyorlar. Bunlardan biri, ABD’li yatırımcıların %40’ının şu anda kripto satın aldığını gösteren veriler. Diğeri ise, en önemli yatırım fonlarından biri olan BlackRock’un kriptoya girmesi.

Amerikalı yatırımcıların paraya sahip olmaları, Ağustos ayında kriptoları yukarı itmelerini sağlayabilecek bir faktör. Bu olasılık, piyasa türbülansına rağmen Bitcoin’in 20 bin dolarlık desteğin üzerinde güçlü kalmasıyla güç kazanıyor. BlackRock tarafındaysa, firmanın altında 1 trilyon dolarlık varlık mevcut. Bu kurum, şimdi Coinbase ile ortak olmak istiyor. Ortaklık, BlackRock’un müşteri tabanının bir parçasını oluşturan kurumsal yatırımcıların kripto pazarına girebilecekleri bir platform oluşturmayı amaçlıyor. Sonuç olarak, bu gelişmelerin kripto piyasasında fiyat yükselişini tetiklemesi mümkün.

Ağustos’ta kazancını katlama potansiyeli taşıyan 5 altcoin

Yukarıda bahsedilen gelişmeler, hiç şüphesiz tüm kripto para piyasasını belirli bir yönde etkileyecektir. Ancak, haberler karşısında bazı altcoin projelerinin diğerlerinden daha iyi performans sergilemesi, yaygın bir gerçektir. Coinyorumcap.com olarak bu makalede, analistlerin Ağustos’ta fiyat yükselişi beklediği 5 altcoin’i sizin için derledik.

Binance Coin (BNB)

Binance Coin (BNB) Ağustos ayına çok büyük bir ivme ile başladı. Bu yazıyı yazarken BNB, en iyi kripto para birimlerinin çoğundan daha iyi performans göstererek %6,8 arttı. Aslında bu yükseliş, son 24 saat içinde bir dizi iyi haberin ardından geliyor. Bunlardan en önemlilerinden biri Binance’in Arjantin’de kripto para ön ödemeli piyasasına girmiş olmasıdır. Güney Amerika’da kripto ödeme kartlarını kullanan daha fazla insan var. Bunun sonucunda BNB, alımının büyük olması muhtemel. Altcoin, Binance ekosistemindeki ödemeler için yerel kripto para birimi olduğundan, bu hareket, talepte potansiyel bir artış anlamına geliyor. Bu potansiyel fiyatına yansıyor ve BNB ay boyunca güçlü durma potansiyeli taşıyor. Bu momentum, Binance Coin’in 300 dolarlık direnci zorlamasıyla güç kazanıyor. Sonuç olarak, kısa vadede daha fazla alıcının BNB’ye güven duyduğunu görebiliriz.

altcoin BNB

Polygon (MATIC)

Polygon (MATIC), en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri olarak ortaya çıktığı geçen ayın ihtişamını hâlâ yaşıyor. Bu ay, yukarı yönlü ivmenin Polygon için güçlü kalması muhtemel. Bunun nedeni, Ethereum Merge yükseltmesinin önümüzdeki ay gerçekleşecek olmasıdır. Önde gelen Ethereum katmanı-2 çözümlerinden biri olan Polygon’un, Merge öncesinde FOMO’dan faydalanması muhtemel. Bu nedenle, Polygon, en son rallisinden sonra bile, Ağustos ayında ucuz bir fiyatta işlem görüyor.

Flow (FLOW)

Flow (FLOW), Ağustos ayında şimdiye kadarki en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biridir. Flow’un rallisinin, Facebook’un ana şirketi Meta’nın onu desteklediği haberiyle çok ilgisi var. Bilmeyenler için Meta, Flow ağındaki NFT’leri ve diğer dijital koleksiyonları destekleme kararı aldı. Buna göre FLOW, tüm zamanların en yüksek seviyelerine kıyasla hâlâ çok düşük seviyelerde işlem görüyor. Bu haberin etrafında çok fazla FOMO var. Bu nedenle, altcoin varlığının Ağustos ayında en iyi performans gösteren kripto paralardan biri olarak ortaya çıktığını görmemiz mümkün. FLOW’un yılı tüm zamanların en yüksek seviyelerini yeniden test eden ilk kripto para olarak bitirmesi de şaşırtıcı olmaz.

Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH), BlackRock haberlerinin piyasayı olumlu etkilemesi durumunda Ağustos ayında yükselme potansiyeline sahip en iyi altcoin’lerden biri. Bunun nedeni, piyasa haberlerinin yanı sıra Ethereum’da çok daha fazla gelişme olması. Bunlardan biri, sonunda Ethereum’un ETH 2.0 olarak çalıştığını görmemizi sağlayacak olan Merge yükseltmesi. Ayrıca Ethereum, BlackRock’un kurumsal parasının giriş yapması muhtemel olan altcoin varlıklarından biri. Bunun nedeni, Bitcoin’den sonra en güvenli kripto para birimi olmasıdır. Ethereum, Ağustos ayında Bitcoin’i çoktan geride bıraktı. Bu nedenle yükseliş momentumunun devam etmesi için güçlü bir şans var.

Cardano (ADA)

Cardano (ADA), BlackRock haberleri piyasaya süzülürken fiyat yükselişi görebilen kripto para birimlerinden biridir. Cardano’yu yatırımcılar için çekici kılan şeylerden biri, oldukça merkeziyetsiz olmasıdır. Yüksek profilli kripto para birimlerini etkileyen son sorunlardan sonra, merkeziyetsizliğin gelecekteki kripto para yatırımlarında merkezi bir aşamaya geçme ihtimali var. Kurumsal paraya olan çekiciliğinin yanı sıra, Cardano geliştirici ekibi kısa vadede bazı önemli güncellemeler duyurdu. Bu, Ağustos ayında Cardano’ya ivme kazandırmada da rol oynama potansiyeline sahip.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Coinyorumcap.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Coinyorumcap.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinyorumcap.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinyorumcap.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Coinyorumcap.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinyorumcap.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinyorumcap.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu