Kripto Para

İşte Bitcoin’in 42.000 dolara toparlanmaya hazır olmasının üç nedeni

Rusya, Ukrayna’ya saldırdıktan sonra Bitcoin fiyatı ölümcül bir düşüş yaşadı. Aynı etki, Rusya borsası da dahil olmak üzere finans piyasalarında da görüldü. Bu ani düşüşe rağmen, BTC’nin zincir içi ölçümleri hızlı bir geri dönüşü gösteren işaretler gösteriyor.

Zincir üstü metrikler, yatırımcıların duyarlılığını ortaya koyuyor

Belki de en önemli metrik, yatırımcıların eylemlerine daha iyi bakmak için kullanılabileceğinden zincir üzerindeki hacimdir. BTC’nin zincir içi hacmi 19 Şubat’ta 13,73 milyar artarak 24 Şubat’ta 46,38 milyara yükseldi.

Bu artış, BTC fiyatının aynı dönemde 40.122 dolardan 34.400 dolara düşmesiyle gerçekleşti. Tek başına farklılık, yatırımcılar arasında bu düşüşe yüksek ilgi olduğunu göstermek için yeterlidir. Ve böylece birikime işaret ediyor.

Hacimdeki benzer bir artış, BTC’nin kabaca 57.800 dolardan 41.600 dolara düşmesinden sonra 7 Şubat’ta görüldü. Hacim artışının bu fraktal doğası, yatırımcıların düşüşü satın almakla meşgul olduğunu gösteriyor.

İlginç bir şekilde, bu tümseklerin ikisi de hacim için 200 günlük Hareketli Ortalamanın oldukça üzerine çıktı. Böylece, uzun vadeli sahiplerin ayak izini gösterir.

BTC zincir üstü hacim tablosu

Bu yükseliş görünümü ilk bakışta güvenilmez görünebilir, ancak bu görüş 30 günlük Piyasa Değerinden Gerçekleşen Değere (MVRV) modeli tarafından desteklenmektedir. Bu gösterge, belirli bir zaman diliminde yatırımcıların ortalama kâr ve zararını ölçmek için kullanılır. -%10’un altındaki negatif bir değer, genellikle uzun vadeli yatırımcıların panik satan kısa vadeli tüccarlardan alım yaptığı bir ‘fırsat bölgesini’ gösterir.

30 günlük MVRV, son üç gün içinde %-6,8’den %2,8’e bir artış gördü ve uzun vadeli sahiplerin gerçekten biriktiğine dair kanıt ekledi.

BTC MVRV 30 günlük grafik

BTC piyasasının çok daha net bir resmi, fonlama oranı tablosuna bakılarak ayırt edilebilir. Bu gösterge, piyasanın duyarlılığını belirlemek için kullanılır. Daha yüksek ancak pozitif bir değer, çoğu yatırımcının BTC’de yükseliş eğiliminde olduğunu gösterir. Ve negatif bir değer, çoğu zaman tüccarların çoğunun açığa almak istediğini gösterir.

Son zamanlarda, fonlama oranı tırmanıştaydı ve 2022’nin başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı için ara vermedi. Bununla birlikte, kısa vadeli bir perspektiften bakıldığında, fonlama oranı çöküş sırasında -%0,00071’e düştü ve bu da hissiyatın göstergesiydi. tüccarların. Bununla birlikte, şu anda %0,001 civarında geziniyor ve kral madeni para etrafındaki yükseliş görünümünü ortaya koyuyor.

BTC fonlama oranı tablosu

Kısa vadede işler BTC’nin fiyatını ararken, yukarı yön 43.000 dolar civarında sınırlanmış gibi görünüyor. Ayrıca, bu seviyenin ötesinde herhangi bir hareket, özellikle alıcıların yaklaşan yükseliş trendine arkalarını dönmemeleri durumunda olası görünmüyor.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu