Kripto Para

İşte satış hacimleri açısından OpenSea’de BAYC’nin en son rakibi

NFT pazarındaki en son hype nedir? Sıkılmış Maymunlar? Mutant Maymunlar mı? Pek değil. Şimdi, en son ETH çılgınlığı dört basamaklı sayıları içeriyor.

Dört basamaklı Ethereum Ad Hizmeti (ENS) alanları sıcak mülk haline geldi. OpenSea’deki alan adı satışları, yatırımcıların çok ünlü “10k kulübünde” istediği gibi yaklaşık %2,300 arttı.

Yakında davet gönderiyor musunuz?

ENS NFT’leri, yatırımcıların üç ve dört haneli alan adları satın almak için dalmaları nedeniyle son zamanlarda hacimde bir artış gördü. Aslında bu çılgınlık, 28 Nisan’daki günlük ticaret hacminin, NFT pazaryeri OpenSea’deki Bored Ape Yacht Club’ın (BAYC) ticaret hacmini geçmesine neden oldu. Her ne kadar, basın zamanında, BAYC, Metaverse projesi hakkındaki geniş takip ve spekülasyonlar sayesinde kaydedilen istatistikleri aştı.

Bununla birlikte, bu ayın son haftası, aşağıdaki 30 günlük grafikte görüldüğü gibi bazı fırlayan görüşlere tanık oldu. ENS NFT ticaret hacmi son 24 saatte %191.59 ve geçen hafta %2.012 arttı.

Kaynak: OpenSea

Aynı şekilde, üç basamaklı alan adlarının mevcut taban fiyatı yaklaşık 6.5 ETH (18.850 $) seviyesindeydi. Dört basamaklı alanlar için bu hızla 0,5 ETH’ye (1,450 $) yaklaştı.

Ethereum Ad Hizmeti (ENS), Ethereum için bir alan adı sağlayıcısıdır. blok zinciri. Toplu kararlar almak için yönetişim belirteçlerini kullanan bir DAO veya merkezi olmayan özerk kuruluş tarafından kontrol edilen ENS. Ethereum Vakfı ile yakın bağları vardı ve 2017’den beri var.

Jimmy Fallon (fallon.eth), Paris Hilton (parishilton.eth), Trey Songz (treysongz.eth), Coinbase CEO’su Brian Armstrong (barmstrong.eth), gibi bazı ünlüler ve kamuya mal olmuş kişiler şu anda ENS adlarını Twitter kullanıcı adları olarak kullanıyor. ve Ethereum kurucusu Vitalik Buterin (vitalik.eth).

Tüm zamanların en büyük satışlarından biri, 158.000 dolar değerindeki ether (ETH) karşılığında satın alınan 555.eth NFT ile gerçekleşti.

Genel olarak, bu tür bir çekişme, ENS alan satışlarının rekor düzeydeki en yüksek seviyelerine ulaşmasına yol açtı. Scarce.guide’dan alınan verilere göre, ENS isimlerinin satışları 27 Nisan’da 1.785’e ulaştı. Yeterince komik, sadece birkaç yıl, senaryo tamamen farklıydı.

Kaynak: scarce.guide

Lead ENS Developer’ın verilerine göre nick.ethENS, 14 Nisan’dan 21 Nisan’a kadar yaklaşık 700.000 dolar alırken, 22 Nisan’dan 27 Nisan’a kadar 3 milyon dolara çıktı.

Burada mantıklı mı?

Neden bazıları bir isim için yüz binlerce dolar ödüyor?

Belki de sadece 10.000 dört basamaklı kombinasyonun olduğunun farkına varılması, fiyatları binlerce dolara sürükledi. Sonuçta, dört veya daha az rakam içeren ENS alan adlarının sahipleri giriş kazanmak zor bir özel Discord kanalına. 10k Kulübü kendini şöyle tanımladı:

0-9999 ENS sahipleri için bir web3 sosyal kulübü. Yol haritası yok. Sadece Ethereum blok zincirindeki ilk 10 bin numara. ”

Ama herkes aynı çoğunluğa binmedi. NFT toplayıcı ve içerik yaratıcısı Jennifer Sutto görüş:

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu