Akademi

JPMorgan Metaverse Tiger’a Sahip ve CEO’nun Çerçeveli Fotoğrafı

Onyx Lounge’un gelişi, JPMorgan’ın meta veri deposu tarafından sağlanan fırsatları belirlediği bir raporla örtüşüyor – işletmelere yutturmaca ve gerçeklik arasında gezinme konusunda tavsiyeler veriyor.

JPMorgan metaverse’de bir varlık oluşturdu – ve sanal salonu en hafif tabirle gerçeküstü.

Büyük banka, Decentraland’daki Metajuku Alışveriş Merkezi’nde mağaza açtı – alanını sanal bir kaplan ve CEO Jamie Dimon’un çerçeveli bir fotoğrafıyla zevkli bir şekilde dekore etti.

(Dimon’un bu konuda nasıl hissedeceği belli değil, en azından yıllardır kripto para biriminin sesli eleştirmeni olduğu için değil.)

Dimon’un çekincelerine rağmen, JPMorgan alanı keşfetmek için çok az zaman harcadı. ABD yatırım bankasının analistleri, Bitcoin’in uzun vadeli değeri konusunda iyimser ve hatta Onyx adlı kendi şirket içi blok zinciri ödeme sistemini başlattı.

Decentraland’deki Onyx Lounge’ı ziyaret etmek (orada ne yaptıklarını görüyorum) ayrıca kripto para birimlerini destekleyen ekonomi üzerine bir sunum izleme fırsatı sunuyor.

Apple Podcast’ler, Spotify ve Google Podcast’lerde CoinMarketRecap podcast’ini dinleyin

Onyx Lounge’un gelişi, JP Morgan’ın metaverse tarafından sağlanan fırsatları ortaya koyduğu ve işletmelere gerçekliğe karşı yutturmaca gezinme konusunda tavsiyeler verdiği bir raporun lansmanıyla aynı zamana denk geliyor.

İçinde, yazarlar şunu not eder: 54 milyar dolar artık her yıl sanal ürünlere harcanıyor – müzik satın almak için harcanan paranın neredeyse iki katı. Tahminen 60 milyar Roblox’ta günlük mesajlar da gönderilir, değiştirilemez tokenlerin artık toplu bir piyasa değeri vardır. 41 milyar dolarve The Sandbox çok büyük bir başarıya imza attı 200 adidas ve Warner Music Group dahil olmak üzere şimdiye kadarki stratejik ortaklıklar.

Banka, yukarı yönlü bir tonla, “her şekil ve büyüklükteki şirketin” dahil olmaya hazır olduğunu söyledi – ve şimdi, birçok işletme, trendin onları geçmemesi için tutarlı bir strateji oluşturmak için çabalıyor:

“İster Microsoft gibi gerçekçi çalışma alanları yaratmayı planlayan büyük teknoloji oyuncuları, isterse Fortnite’ta bir konser veren Ariana Grande olsun, etkileşimli, dijital dünyaların sunduğu fırsatlar sınırsız görünüyor. Metaverse, önümüzdeki yıllarda muhtemelen her sektöre bir şekilde sızacak, yıllık gelirlerde 1 trilyon doların üzerinde olduğu tahmin edilen pazar fırsatı ile.”

JP Morgan, “dahili fikri mülkiyet oluşturmak, gelecekteki iş modelleri hakkında hipotezler geliştirmek ve ekosistem ortaklarını ve işbirlikçilerini belirlemek için erken ve tutarlı bir şekilde devreye girmenin maliyet ve risklerinin – özellikle geride kalma riskiyle karşılaştırıldığında – nispeten düşük olduğunu savunuyor. .

Ancak meta veri tabanı sektörünün sürekli olarak nasıl değiştiği ve hakimiyet kurmayı başaran tek bir platformun olmadığı düşünüldüğünde, şirketler yanlış ata destek olma ve zamana dayanamayacak sanal bir dünya inşa etme tehlikesiyle karşı karşıyadır.

Onay, Decentraland’ın MANA jetonunun değeri için harikalar yarattı. Kripto piyasaları için başka türlü düz bir günde, doldu %7,8.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu