Kripto Para

Kartlarda yükseliş eğilimi var, ancak Enjin Coin gerçekten ne kadar iyi toplanabilir?

Enjin Coin fiyatı, dört saatlik grafikte, hızlı bir yükseliş nedeniyle olduğunu gösteren bir dip dönüş paterni oluşumunu gösteriyor. Bu görüşü desteklemek, ENJ’nin kısa vadeli yükseliş geleceğini sağlamlaştıran iki zincir üstü ölçümdür.

Yatırımcı faaliyeti yükseliş niyetini ortaya koyuyor

Enjin Coin fiyatı, 22 Ocak ve 22 Şubat’ta 1.34 $’da iki eşit dip ayarlayarak, çift dip olarak bilinen bir dip dönüş paterni ortaya çıkardı. Bu kurulum, düşüş trendinin sona erdiğini ve geri dönüş eğiliminin muhtemel olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, çift dip oluşumu nedeniyle, birçok yatırımcı altcoin’i ikinci etiketten sonra uzun tutma eğilimindedir ve zarar durdurma kayıplarını bunun altında bırakır. Bu stop-loss’ların toplanması “likidite” olarak adlandırılır.

Piyasa yapıcılar genellikle likiditeyi kendileri için tasarlamak için varlığı bu likidite havuzlarına itmeye çalışırlar. Etkili bir şekilde, bu oyuncular likidite toplamak için piyasayı geçici olarak ters yönde hareket ettirir. Hedefleri tamamlandıktan sonra, varlık ters yöne gider.

Bu nedenle, Enjin Coin, yükseliş trendi başlamadan önce 1,34 doların altına başka bir düşüş görebilir. Ortaya çıkan ralli, ENJ’yi 1,73 dolarlık direnç bariyerini etiketlemek için %30 zorlayacak.

TR / USD | Kaynak: Tradingview

Teknik görünüm oldukça yukarı yönlü görünse de, 1 saatlik aktif adreslerdeki son artış buna güven veriyor. Bu rakamlardaki ani bir artış, yatırımcıların niyetinin bir göstergesi olarak veya basit bir ifadeyle, birçok alıcının varlığa akın ettiğini ve bir geri dönüş beklediğini ortaya koyuyor.

Ayrıca, 1 saatlik aktif adreslerdeki bu artış, fiyat düşerken meydana geliyor ve bu da bir yükseliş ayrışmasına işaret ediyor. Sonuç olarak, Enjin Coin hızlı bir yükseliş için muhtemel görünüyor.

Aktif Adresler | Kaynak: Santiment

Yükseliş görünümünü ve yatırımcı duyarlılığını daha da sağlamlaştırmak, Piyasa Değerinden Gerçekleşen Değere (MVRV) modelidir. Bu endeks, geçen ay ENH satın alan yatırımcıların ortalama kâr ve zararını belirlemek için kullanılır.

MVRV -%22 civarında hareket ettiğinden, kısa vadeli sahiplerin zararına satış yaptığını gösteriyor. Bununla birlikte, önceki makalelerde bahsedildiği gibi, bu bir fırsat bölgesi olarak adlandırılır çünkü uzun vadeli yatırımcılar bu bölgelerde birikme eğilimi gösterirler çünkü elden çıkarma riski yok denecek kadar azdır.

30 Günlük MVRV Oranı | Kaynak: Santiment

Enjin Coin fiyatının yükseliş görünümünün kötüye gitmesinin tek yolu, Bitcoin fiyatının tekrar düşmesidir. Bu gelişme, ENJ’yi 1.341 doların altına düşürebilir ve yükseliş tezini geçersiz kılabilir. Böyle bir hareket, panik satan yatırımcılardan daha fazla düşüşü tetikleyebilir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu