Kripto Para

Kripto para borsasından çalınan 80 milyon dolarlık fon harekete geçti

Aralık ayında kripto para borsası AscendEx’i hack’leyen ve platformdan yaklaşık 80 milyon dolar değerinde kripto para çalan hackerlar, çaldıkları kripto paraların bir kısmını satmak ve aklamak üzere başka adreslere aktarmaya başladı.

Blockchain güvenlik şirketi PackShield tarafından yapılan tespite göre, şimdiye kadar 1.5 milyon dolar değerinde 516 ETH, merkeziyetsiz borsa Uniswap’a gönderildi.

AscendEx’ten 60 milyon dolarlık ERC-20 token’ları, 9.2 milyon dolarlık BSC token’ları ve 8.5 milyon dolarlık Polygon token’ları çalınmıştı. Bu varlıklar, borsanın sıcak cüzdanlarındaydı. Soğuk cüzdanlardaki varlıkların korunduğu belirtilmişti. Ayrıca kullanıcıların zararlarının borsa tarafından tamamen karşılanacağı da ifade edildi.

SimilarWeb verilerine göre AscendEx, geçen ay 4.3 milyon ziyaret aldı. Kullanıcıların büyük bölümünü ise Ruslar ve Ukraynalılar oluşturuyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu