Akademi

Kripto Yöneticileri ‘Heyecan verici’ Biden Yönetici Emrine Tepki Verdi

Kripto İnovasyon Konseyi, Joe Biden’ın hareketini kriptonun “muazzam potansiyelinin” ve Amerikan halkı için öneminin tanınması olarak yorumluyor.

Joe Biden’a tepki icra emri kripto para birimleri üzerinde büyük ölçüde olumlu olmuştur.

Circle’ın CEO’su ve kurucu ortağı Jeremy Allaire, Beyaz Saray’ın endüstriyi düzenlemek için birleşik bir yaklaşım yaratma planlarının “kripto, dijital varlıklar ve Web3 için bir dönüm noktası olduğunu, 1996/1997 hükümetinin ticari internete uyanmasına benzer bir an olduğunu söyledi. “

Allaire, ABD’nin dijital varlıkların “21. yüzyılın en önemli teknolojilerinden ve altyapılarından birini temsil ettiğini” fark etmeye başladığına inanıyor – ve yürütme emri Washington’a “diğerleri açık, internete dayalı bir ekonomik altyapıya eğilme” şansı veriyor. kapalı, sıkı bir şekilde kontrol edilen ve mahremiyeti zedeleyen alternatiflere odaklanın.”

Ayrıca, kripto alanındaki endüstri liderlerinin bu yürütme emrini “önemli konularda politika yapıcılarla etkileşim kurmak için en büyük tek fırsat” olarak görmesi gerektiğini savundu:

“Politika yapıcıların atasözü kapıları TAM AÇIK, bu artık ABD’de ULUSAL bir konuşmadır”

Bu arada, Kripto İnovasyon Konseyi de eşit derecede iyimserdi ve Biden’ın hareketini kriptonun “muazzam potansiyelinin” ve Amerikan halkı için öneminin tanınması olarak yorumladı. Bir açıklamada, yürütme emrini “önemli bir adım” olarak nitelendirdi ve “Amerika’nın kripto inovasyonunun küresel lideri olarak konumunu destekleyen akıllı politikalar” geliştirmek için düzenleyicilerle birlikte çalışma sözü verdi.

Konsey, düzenlemenin finansal katılımı teşvik etmeye yardımcı olabileceğini savunarak şunları ekledi:

“Bu çabayı alkışlıyoruz ve direktifin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ve ötesindeki herkesin endüstrinin sunduğu fırsatları ve yenilikleri gerçekleştirmesini sağlayan politikalara odaklanmasından cesaret alıyoruz. Düzenleyici netliğe doğru hareketi memnuniyetle karşılıyoruz ve idarenin sorumlu maliye taahhüdünü paylaşıyoruz. yenilik ve daha adil, kapsayıcı bir ekonomi.”

Apple Podcast’ler, Spotify ve Google Podcast’lerde CoinMarketRecap podcast’ini dinleyin

Merkezi olmayan finans sektöründeki ağır toplar bile yürütme emri konusunda iyimserdi. Compound’dan Robert Leshner, bunun Biden yönetiminin “kripto inovasyonunu ezmek değil, etkinleştirmeye odaklandığının” bir işareti olduğunu söylüyor – tüketicilerin ve yatırımcıların iyimser olmak için birçok nedeni olduğunu ekliyor. Uniswap, ABD hükümetinin kriptonun insanların yaşamları üzerindeki etkisini inceleme ihtimalinin “heyecanlı” olduğunu söyledi.

Yürütme emri yayınlanmadan önce, kripto meraklısı ve Zengin Baba, Yoksul Baba yazarı Robert Kiyosaki, bunun nihayetinde tüm kripto para birimlerinin ele geçirilmesine ve ABD Federal Rezervi tarafından çıkarılacak dijital bir dolara katlanmasına yol açacağını tahmin etmişti.

Bu tür korkunç uyarılar artık tamamen yanlış görünüyor. Blockchain Derneği politika başkanı Jake Chervinsky tweet attı:

“Başkan Biden’ın yürütme emrinin kripto için kıyamet ve kasvet anlamına geleceğinden endişelenen herkes şimdi tamamen rahatlayabilir. Asıl endişe, yürütme emrinin acele kural koymaya zorlayabileceği veya yeni ve kötü kısıtlamalar getirebileceğiydi, ancak burada böyle bir şey yok. Neredeyse iyi. sorabileceğimiz gibi.”

Kaçınılmaz olarak, henüz şampanyayı açmak için çok erken olduğuna inananlar var. Bazı kripto yöneticileri, devlet kurumlarının neyle görevlendirildiği konusunda netlik eksikliği olduğuna inanıyor ve belirsiz dil hala bu varlık sınıfına uygulanan kısıtlamalara işaret ediyor.

CoinShares’in baş strateji sorumlusu Meltem Demirors, Biden’ın yürütme emrindeki ifadelerin çoğunun “gerçek olarak sorgulanabilir” olduğu konusunda uyardı ve Bloomberg’e “kripto para birimlerinin nasıl kullanıldığı ve sözde çevresel etkiler hakkında belirli çıkarımlarda bulunduklarını” söyledi.

Ayrıca, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonunun bağımsız kurumlar olduğuna ve her ikisinin de kripto piyasalarının nasıl düzenlenmesi gerektiğine karar vermede araçsal bir rolü olacağına dikkat çekti. Bütün bunlar, Beyaz Saray’ın bu örgütlerle istişare edebilmesine rağmen, gücün onların elinde olduğu anlamına geliyor.

Bu arada, Hill’de sadık bir Bitcoin destekçisi olan Senatör Cynthia Lummis şunları yazdı:

“Biden yönetiminin dijital varlıklara artan ilgisini görmek harika ve başkanın kara para aklama ile mücadele etme ve Amerika’nın ulusal güvenliğini savunma arzusuna katılsam da, yürütme kararının dijital varlık kullanıcılarının ezici çoğunluğunun kanun olduğu gerçeğini gözden kaçırdığını düşünüyorum. bağlı kalmak ve finansal sistemimizi daha iyi hale getirmeye çalışmak… Dijital varlık mevzuatı hakkında kendi düşüncelerimi yakında ortaya koyacağım. Nihayetinde bu meselelerin hakemi Kongre ve artık konuşmalarımızı hızlandırıp gerçek mevzuat üzerinde çalışmamızın zamanı geldi.”

Bitcoin, yürütme emriyle ilgili iyimserliğin ortasında Çarşamba günü 42.465 dolara yükseldi, ancak dünyanın en büyük kripto para birimi o zamandan beri tüm bu kazançları geri verdi ve son 24 saat içinde %7 düşerek 39.123 dolara geriledi. Haftaya %10 düştü.

Aşağı yönlü ivme, ABD’deki enflasyon verilerinin yakında açıklanmasıyla bağlantılı olabilir. Rusya’nın Ukrayna’yı işgaliyle bağlantılı jeopolitik gerilimler, yaşam maliyeti krizinin artacağına dair korkuları ateşlerken, Analistler Tüketici Fiyat Endeksi’nin %7,8’e ulaşmasını bekliyorlar. ilk düşünceden bile daha uzun. Tüccarlar, faiz oranlarını artırma niyetinde olup olmadığını görmek için Avrupa Merkez Bankası’nı da yakından takip ediyor.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu