Kripto Para

Litecoin yatırımcıları talebi bu aralıkta görebilir, ancak bu trendi değiştirecek mi?

İçindekiler

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Litecoin, son üç ayda her gün benzer sayıda aktif kullanıcıya sahip oldu. Ve bu sayı 300k ila 400k alanında kaldı. Günlük bazda işlem hacmi de son üç ayda 1 ile 7 milyar dolar arasında değişti. Bu gerçekler, ağın nispeten sağlam kaldığını ve yaygın olarak kullanıldığını gösterse de, bu durum fiyat çizelgelerine yansıtılmadı. Fiyat, Kasım ayından bu yana ciddi bir düşüş eğiliminde.

LTC-1D

Kaynak: TradingView’de LTC / USDT

20 Temmuz’dan günümüze Hacim Profili Sabit Aralığı, Kontrol Noktasının 181 $ seviyesinde olduğunu ve 131 $’da Değer Alanı Düşüklerinin altına düştüğünü gösterdi. Yazının yazıldığı sırada fiyat, önemli hacim düğümünde 110 dolardan işlem görüyordu.

Fiyat Şubat başında 143 dolar direnç seviyesinde reddedildi ve ayrıca yazının yazıldığı sırada 120 dolar seviyesinin altında işlem görüyordu. 110 dolarlık destek alanı, geçen yıl Temmuz ayından bu yana üçüncü kez test edildi. Bu tür destek testleri, ardından daha zayıf sıçramalar, zayıflayan destek alanlarının göstergesidir.

Güneyde, 95 dolar ve 80 dolar, Litecoin için bir miktar talep görebilir, ancak eğilimi güçlü bir şekilde düşüş eğilimini korudu.

Akılcı

Litecoin boğaları, ayılara karşı mücadelelerinde hafif kalıyor

Kaynak: TradingView’de LTC / USDT

Göstergeler ayrıca LTC’nin uzun vadede düşüş eğilimine sahip olduğunu gösterdi. RSI, Kasım ortasından bu yana çoğunlukla nötr 50’nin altında. Şubat başındaki yardım mitingi de 60’ı geçemedi.

Yazma sırasında, RSI 42’deydi ve daha da düşebilirdi. OBV de sabit bir düşüş trendindeyken, CMF -0.05’in altını geçmenin eşiğindeydi. Bu, satış baskısının son birkaç ayda güçlü olduğunu gösterdi.

Çözüm

LTC’nin arkasındaki satış baskısı istikrarlı ve piyasa yapısı düşüş eğilimindeydi. Fiyat, son testlerde zayıflayan uzun vadeli bir destek alanında kaldı. Bu alandaki talebin kaybolması, yakında gerçekleşebilir ve önümüzdeki haftalarda Litecoin’i 100 doların altına itebilir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu