Kripto Para

LUNA acı çekiyor olabilir, ama işte ondan destek alan şey

Terra blok zinciri kısa süre önce Luna Foundation Guard aracılığıyla Çapa getiri rezervine yaklaşık 450 milyon dolar değerinde UST akıttı. Bu, rezervleri önümüzdeki 12 ay boyunca uzattı.

Şimdi, LUNA’nın bundan bir miktar avantaj elde etmesi beklenirken, bunu başaramadı. Aslında, daha geniş pazar ipuçlarına kulak verdi.

LUNA aşağı iner

Çoğu altcoin ve Bitcoin’in aksine, LUNA aslında oldukça iyi bir Aralık geçirdi. Piyasanın geri kalanı kayıplardan korunmak için konsolide olurken, LUNA %158,37 oranında ralli yaptı ve 100 doların sadece 40 sent altında 99,6 dolarlık bir ATH’ye işaret etti.

Ancak o zamandan beri, altcoin basın zamanında 49,1 dolardan işlem gördüğü göz önüne alındığında, iz iyi görünmüyor.

Luna fiyat hareketi | Kaynak: TradingView – AMBCrypto

Bu, ayrıca birkaç gün önce dünyanın dördüncü en büyük kripto para borsası Kraken’in borsada TerraUSD’yi (UST) listelemesine rağmen.

Fiyat düşüşü, altcoinin oynaklığında keskin bir artışa neden oldu ve aynısı %20,2’den fazla arttı.

LUNA’nın artan oynaklığı | Kaynak: LunarCrush

Diğer bir ilişkilendirme faktörü, topluluk içindeki genel olumsuz duyguya ek olarak, zincir üzerindeki geliştirme faaliyetinin yavaşlamasıdır.

Ancak, LUNA’nın kaybında bile, Terra blok zinciri ne olursa olsun iyi performans gösterdiğinden elde edilecek bir miktar kar var. Anchor, mevduatlarda %19-20’lik “Çapa Oranı” ile getiri sağlamaya devam eden tek kredi protokolü olduğundan, Anchor protokolüne yapılan yatırım bu yılın başından bu yana hızla artıyor.

Bu, protokolde kilitlenen toplam değerin %24 artarak 8,46 milyar dolara ulaşmasıyla sonuçlandı ve Terra’nın TVL’de 15,33 milyar dolar ile dünyanın en büyük ikinci DeFi zinciri konumunu korumasına izin verdi.

Ayrıca, Anchor’ın tokeni ANC, iki haftada neredeyse %90 sıçrayarak yıldız bir yükseliş kaydetti. 10 Şubat’ta 450 milyon dolarlık geri dönüş haberi yatırımcıları biraz sarssa da ertesi gün işler normale döndü.

Bu raporun yayınlandığı tarihte, LUNA önceki 2 gün içinde %29,65 oranında ralli yaptıktan sonra %9 düşüşle 2,31 dolardan işlem gördü.

Çapa protokolü fiyat hareketi | Kaynak: TradingView – AMBCrypto

Şaşırtıcı bir şekilde, yatırımcılar, LUNA örneğinde, alıcıyı verenden daha fazla önemsediler.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu