Kripto Para

LUNA – ATH’ye veya ATH’ye değil; işte isteğe bağlı alt için sırada ne var

Sorumluluk Reddi: Bu analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Son birkaç saat Bitcoin ve birçok altcoin güçlü kazançlar elde etti ve LUNA en güçlü oyunculardan biri oldu. Bitcoin’in 39 bin doların üzerindeki hareketi, yakın vadede bir kez daha boğalara hayat verdi. Tether’in piyasadaki hakimiyeti aynı dönemde düşüyor ve aynı altı çizili sermaye konuşlandırılıyor.

Bu, piyasa için daha uzun vadeli bir eğilim değişikliğine işaret ediyor mu? Belki değil. Bununla birlikte, Terra için zamanlar kesinlikle güçlü bir şekilde yükseliyor.

LUNA- 1 saatlik grafik

Kaynak: TradingView’de LUNA / USDT

Mart ayının başlarında, LUNA, önceki hafta 52 dolardan 93 dolara amansız bir yükselişin ardından bir aralık oluşturdu. Bu aralık birkaç gün içinde kırıldı ve bunun kısa vadeli bir dikdörtgen üst formasyon olduğunu vurguladı. Bu, LUNA’nın 76 dolarlık destek alanına geri döndüğünü gördü.

Son birkaç gün içinde, fiyat düşen genişleyen bir kama deseni (beyaz) oluşturdu. Ayrıca son 24 günde ondan koptu. Bu kırılma patlayıcı ve güçlü talebin arkasında oldu.

84 dolar seviyesi desteğe çevrildi ve yazı yazılırken LUNA da 94 dolar seviyesinin üzerinde işlem görüyordu. Son saatlerde elde edilen kazanımlar, tahsil edilmeyen likiditeyi aşağı yönlü bırakabilirdi. Ve 88-90 dolar bölgesine yeniden bir ziyaret de göz ardı edilemez.

Akılcı

LUNA, güçlü talebin ardından ATH'ye yaklaşıyor, yakında yeni bir ATH işaretleyebilir mi?

Kaynak: TradingView’de LUNA / USDT

Göstergeler, son kazanımlarının ardından güçlü bir yükseliş momentumu parladı. RSI saatlik grafikte aşırı alım bölgesindeyken MACD de sıfır çizgisinin oldukça üzerindeydi. Aşırı alım RSI tek başına bir geri çekilmenin geldiğini göstermez.

En ilginç gösterge OBV idi, çünkü fiyat çizelgelerindeki düşüş trendinin sonu, kuzeye doğru bir artışla aynı şekilde oldukça açık bir şekilde görüldü. Bu, 76 dolardan gelen rallinin ağır satın alma baskısının arkasında olduğunu gösterdi.

Çözüm

Önümüzdeki birkaç saat, LUNA’nın 100 dolar ve 103 doların üzerine çıktığını görebilir. Öte yandan, bu varlığın kısa vadeli alıcısı, düşüş eğilimi ve 88- 92 dolar arasında bir geri çekilme arıyor olabilir.

Bu bölgeyi tekrar ziyaret etmek bir satın alma fırsatı olacaktır. ATH’nin ötesinde, LUNA, burada gösterilmeyen Fibonacci uzantı seviyelerine dayanarak önümüzdeki günlerde 110 doları hedefleyebilir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu