Kripto Para

MATIC, talep bölgesinde zayıf bir sıçrama görüyor, tüccarlar için bu ne anlama gelebilir?

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Coinglass’tan elde edilen veriler, son birkaç gün içinde kısa pozisyonların yüzdesinin uzun pozisyonlardan biraz daha fazla olduğunu gösterdi. Uzun / kısa oranı, piyasa katılımcılarının uzun MATIC’i aradıklarını göstermek için geçen hafta tırmanıyor. Kısa pozisyonlar, fiyat 1,75 $ seviyesindeki yüksek aralığa yakınken en yüksekti. Bu, Poligon’un yerel togonunun bir sıçrama görebileceği anlamına gelebilir mi?

MATIC- 1 Saat Tablosu

Kaynak: TradingView’de MATIC / USDT

Pek değil. 12 saatlik zaman diliminde 1,42- 1,5 dolar bölgesi yükseliş emir bloğu olarak tanımlandı. Bu nedenle, yukarıdaki grafikteki camgöbeği kutusu, alıcıların bir düzeltme satın almak isteyeceği bir yerdir. Ancak, bu henüz ortaya çıkmadı.

Aksine, fiyat 1,44 dolardan sıçramaya çalışırken, yükselen bir kama deseni oluşturdu ve daha düşük bir dip kaydetti. Bu gelişme, daha fazla düşüşün görülebileceğini ima etti.

Fiyatın 1,75 dolardan 1,559 dolara düşmesine dayanan Fibonacci uzantı seviyeleri (sarı), %61,8 ve %100 uzantı seviyelerinin 1,44 dolar ve 1.368 dolar seviyelerinde olduğunu gösterdi. Piyasa yapısı zaten düşüşte olduğundan ve MATIC 1,44 doların altına düştüğünden, talep arayışında bir sonraki adımda 1,36 dolara ve 1,3 dolara yönelmesi muhtemeldi.

Akılcı

MATIC, talep bölgesinde zayıf bir sıçrama görüyor, yeni dip seviyeleri çekebilir mi?

Kaynak: TradingView’de MATIC / USDT

Saatlik grafikteki RSI, nötr 50’ye yaklaştı ve önümüzdeki birkaç saat içinde bir kez daha 40’ın altına düşerse, düşüş gücünün bir işareti olacaktır. OBV, 1.44 dolardan gelen sıçramada birkaç gün önce daha önce ziyaret ettiği seviyedeydi. Bu nedenle, OBV turuncu çizginin altına düşerse, artan satış baskısının bir başka işareti olacaktır.

CMF ayrıca, piyasadan önemli miktarda sermaye akışını belirtmek için -0.05 işaretinin altında kalmaya devam etti.

Çözüm

Daha düşük zaman dilimlerinde, MATIC için piyasa yapısı ve momentum düşüş eğilimini sürdürdü. Fiyat, daha yüksek zaman dilimindeki yükseliş emri bloğundan (camgöbeği kutusu) güçlü bir şekilde sıçrayamadı. 1,44 doların altında bir seans, muhtemelen MATIC’in 1,36 dolara doğru yöneldiğini görecektir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu