Akademi

Mines of Dalarnia (DAR) Nedir? DAR Coin Yorum ve Geleceği 2022 2022, Grafik, Hedef Fiyatı

Mines of Dalarnia (DAR) Nedir? DAR Coin Yorum ve Geleceği 2022

Mines of Dalarnia (DAR), blok zinciri emlak piyasasına sahip bir aksiyon-macera oyunudur. Bu yazımızda Mines of Dalarnia (DAR) nedir ve DAR coin geleceği hakkında bahsedeceğiz.

2021, oyuncuları zaman ve emekleri için ödüllendiren bir “oyna-kazan” modeli kullanan inanılmaz çeşitlilikte kripto oyunlarının piyasaya sürüldüğünü gördü. Yaygın olarak GameFi olarak adlandırılan bu oyunlar, çekici iş modelleri nedeniyle son zamanlarda popülerlik patlaması yaşadı. Yakın zamanda piyasaya sürülen Mines of Dalarnia, oyna-kazan kripto oyun pazarına yapılan en son eklemedir.

Mines of Dalarnia (DAR) Nedir?

Mines of Dalarnia, Chromia blok zincirinde çalışan, oynaması ücretsiz bir 2D aksiyon macera oyunudur. Oynanış, teçhizatınızı yükseltmek ve Dalarnia’nın sırlarını ortaya çıkarmak için kullanabileceğiniz nadir kalıntılar ve eserler toplamak için prosedürel olarak oluşturulmuş seviyelerde bir karaktere rehberlik etmeyi içerir. Mines of Dalarnia, zindanda gezinmeyi, keşfetmeyi, işçiliği ve dövüşü harmanlayarak 2D sandbox türüne yeni bir bakış açısı getiriyor blok zincirinde.

Adından da anlaşılacağı gibi madencilik, oyun deneyiminin büyük bir bileşenidir. Oyuncular, farklı arazilerdeki kaynakları araştırır, sırları ortaya çıkarır ve madencilik ekipmanlarını ve karakter özelliklerini yükseltmek için malzemeler toplar.

Workinman Interactive ve Chromia Studios tarafından geliştirilen oyun, oyuncuların keşfetmesi için dört temel türe ayrılmış çeşitli bölgelere sahiptir: Ice, Darkness, Lava ve Terra. Mineraller ve kaynaklar için madenciliğe ek olarak, oyuncular ayrıca nadir ve değerli eşyalar elde etmek ve oyunda ilerlemek için canavarlarla savaşmak zorundadır.

Mines of Dalarnia, blok zincirinde geliştirilecek, prosedürel olarak oluşturulmuş seviyelere sahip ilk 2D oyundur. Pek çok GameFi projesinde olduğu gibi, çekiciliğin büyük bir kısmı, oyuncuların oyun geliştirmeden toplanan temettülerden pay almalarını sağlayan oyna-kazan modelidir. Piyasaya sürülen veya geliştirilmekte olan benzer bir kazan-kazan yapısı kullanan diğer kripto oyunları arasında Illuvium (ILV), My Neighbor Alice (ALICE) ve Axie Infinity (AXS) yer alıyor. 2021’de geçici olarak piyasaya sürülmesi planlanan Genopets (GENE), benzer bir şablon kullanıyor ve oyuncular yeni bir “hareket et” platformunun yardımıyla fiziksel olarak aktif hale gelerek tokenler kazanıyor.

Mines of Dalarnia 2.0 için yakın zamanda yayınlanan bir teaser, kripto oyun topluluğunun oyunun geleceği için iyimser olduğunu gösteriyor. Testnet ile etkileşime giren 100.000’den fazla kullanıcısı olduğu ve şimdiye kadar zincirde 4 milyondan fazla işlemin onaylandığı bildiriliyor. Mines of Dalarnia, hem sıradan kullanıcılar hem de hardcore oyuncular için eğlenceli bir oyun olduğunu kanıtlıyor.

Mines of Dalarnia Nasıl Çalışır?

Mines of Dalarnia tarayıcı tabanlı bir oyundur; bu, herhangi bir indirmeye gerek kalmadan herkesin oyuna doğrudan tarayıcısından erişebileceği anlamına gelir.

Dalarnia dünyası, yeraltında saklı, cesur madenciler tarafından keşfedilmeyi bekleyen çok çeşitli minerallere ve kaynaklara sahiptir. Belirli bir bölgenin altında gizlenen kaynak türleri, arazinin türüne bağlı olarak farklılık gösterir.

Tüm mayınlar, oyuncuların savaşması gereken düşmanlar içerir. Oyunda ilerledikçe ve Dalarnia dünyasının derinliklerine indikçe düşmanlar güçleniyor. Düşman türleri bölgeye göre değişir, bu nedenle oyuncular belirli saldırılar ve özelliklerle düşmanlara uyum sağlamayı öğrenmelidir.

Madenciliğe ek olarak, oyuncular blok zinciri gayrimenkul parselleri satın alarak arazi sahibi olma seçeneğine sahiptir. Geliştiriciler, farklı arazilerdeki parseller için düzenli arazi satışları yapmayı planlıyor. Toprak sahibi olan oyuncular ekonomiyi büyütmekten sorumludur ve madencilerden kiralama ücretleri, mineral airdroplar, token eşantiyonları ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli ödüller kazanabilirler.

DAR Coin Nedir?

Mines of Dalarnia, Dalarnia dünyasının varsayılan para birimi olan kendi yerel tokeni olan DAR’a sahiptir. Token, Binance Smart Chain’in bir parçası olarak Kasım 2021’de piyasaya sürüldü ve çeşitli kripto para borsalarında mevcut.

Toplam DAR arzı 800.000.000 DAR ile sınırlandırılmıştır. Mart 2022 itibariyle 123,2 milyon DAR (maksimum token arzının %15,4’ü) zaten dolaşımdaydı. 24 milyon DAR (maksimum arzın %3’ü) daha Launchpool ödülleri için ayrıldı.

DAR Coin Ne İçin Kullanılır?

Dalarnia madenlerinin yerel tokeni olan DAR, aşağıdaki işlevlere sahiptir.

Oyun İçi Para Birimi ve Oynayarak Kazanılan Ödüller

DAR, varsayılan oyun içi para birimidir. Oyun içi pazaryerinde varlık satın almak ve işlem ücretlerini ödemek için kullanılabilir.

Oyundaki kaynaklar, elde edildikleri bölgeye bağlı olarak temelden egzotike kadar değişir. Temel mineraller, basit ekipman yükseltmeleri yapmak için kullanılabilir. Gelişmiş ekipman ve arsa yükseltmeleri gerçekleştirmek için daha egzotik kaynaklar ve nadir kalıntılar ve eserler kullanılabilir.

Oyunu oynamak için oyuncuların önce oksijen kaynakları ve basit bir kazma içeren başlangıç ​​paketini satın almaları gerekir. Farklı araziler, oyuncuları hayatta tutmak için çeşitli ekipman türleri gerektirir, bu nedenle oyuncular, oyunda ilerlemek istiyorlarsa ekipmanlarını yükseltmek ve madencilik stratejileri geliştirmek için kaynakları kullanmalıdır. Madencilik sürecinde toplanan mineraller kullanılarak yeni eşyalar da üretilebilir.

Mines of Dalarnia, oynayarak kazanılan bir oyun olduğundan, oyuncular tokenleri çeşitli şekillerde kazanabilirler: oyun içi görevleri tamamlayarak, arkadaşlarını oynamaya davet ederek veya DAR tokenleri almak için yarışmalar kazanarak. Ek olarak, arazi sahipleri mülklerini keşfetmek için madencilere kiralayarak bir ücret kazanabilirler.

Oyunda bulunan tüm eşyalar, kalıntılar ve eserler, değiştirilemez tokenler (NFT’ler) ile temsil edilir ve açık pazarlarda takas edilebilir. Oyuncular, ihtiyaç duymadıkları eşyaları oyun içi pazarda takas etme veya satma seçeneğine sahiptir. Belirli kaynakları bulmak için sabrı olmayanlar, oyunda ilerlemek için ihtiyaç duydukları eşyaları satın almak veya kiralamak için pazarı kullanabilirler.

Mining Apes NFT Koleksiyonu

Ekim 2021’de Mines of Dalarnia geliştiricileri, oyun için heyecan uyandırmak ve NFT’lerin artan popülaritesinden yararlanmak için sözde Mining Apes Collection’ın bir parçası olarak 10.000 maymun arkadaşından oluşan bir koleksiyon yayınladı.

Mines of Dalarnia (DAR)

Mines of Dalarnia (DAR)

Her Mining Apes benzersizdir: farklı cilt tonlarına, aksesuarlara, giysilere, şapkalara, araçlara ve daha fazlasına sahiptirler. Maymunlar, Ethereum’da token başına 0,06 ETH’de basılan NFT’lerle temsil edilir. Maymun NFT’leri OpenSea’de ve diğer herhangi bir ERC-721 uyumlu NFT pazaryerinde takas edilebilir.

Mining Apes satın alan oyuncular aşağıdaki ayrıcalıklara sahip olurlar: 

  • Dalarnia’yı keşfederken size eşlik edecek havalı bir zincirli maymun dostunuz.
  • Üyelik ve oyuna erken erişim.
  • Madencilik maymununuzun nadirliğine ve onu tuttuğunuz süreye bağlı olarak DAR coin kazanma şansı
  • Kanarya kuşları, başlangıç ​​paketleri ve daha fazlasını içeren ücretsiz NFT damlaları için uygunluk

Merkezi Olmayan Yönetim

Mines of Dalarnia, merkezi olmayan bir oyundur; bu, temel olarak, madenci politikaları, arazi ekonomisi ve oyunun diğer yönleri gibi şeylere oy verme yetkisine sahip olan DAR token sahiplerine topluca sahip olunduğu anlamına gelir.

DAR Staking

DAR tokenleri, geri dönüş sağlamak ve oyunun ilerlemesini hızlandırmak için stake edilebilir. Oyuncuların ya organik olarak deneyim puanları kazanarak ya da DAR tokenlerinin stake ederek elde edebilecekleri, her seviyede mevcut olan benzersiz bir araç seti bulunmaktadır.

Dalarnia arazi sahipleri, arazi parsellerine ev sahipliği yapan bölgelerde DAR hissesi de alabilirler. Bu şekilde staking, stake havuzundaki DAR miktarıyla orantılı olarak, o bölgedeki tüm araziler için azalan kaynak oranını azaltır.

Mines of Dalarnia Çıkış Tarihi

Mines of Dalarnia, 2021’in 3. çeyreğinde Chromia test ağında herkese açık olan bir alfa sürümüne sahipti. Yol haritasına göre, ana ağ ve gezegen hikayesi 2022’nin ilk çeyreğine kadar yayınlanmayacak. Ana ağ yayınlandıktan sonra geliştiriciler bir oyuncu turnuvası düzenlemeyi ve gezegen hikayesine ek oynanış eklemeyi planlıyor. Ayrıca oyun içi sohbet gibi sosyal özellikler eklemeyi planlıyorlar. Mines of Dalarnia için mobil sürümün 2022’nin 3. çeyreğinde yayınlanması planlanıyor.

Chromia’nın Metaverse Hibe Programı

Chromia, Kasım 2021’de My Neighbor ile işbirliği içinde 80 milyon dolarlık bir Metaverse Hibe Programı duyurdu. Programın amacı Dalarnia oyun evrenini genişletmek ve zenginleştirmek. Oyun için modlar ve yardımcı programlar oluşturan geliştiriciler ve ayrıca Mines of Dalarnia ile etkileşime girebilecek bağımsız oyunlar oluşturmak isteyen geliştiriciler için hibeler sunulacak.

Mines of Dalarnia, Chromia ağının üzerine inşa edilmiştir ve ağ üzerinde oluşturulan diğer desteklenen oyunlar, varlıkları farklı oyun evrenlerinde paylaşabilir. Ekosistemdeki oyun başlıklarının sayısı arttıkça, geliştiriciler birkaç oyun arasında karmaşık sinerjiler oluşturabilir. Mines of Dalarnia’nın arkasındaki geliştirme ekibi, hibe programının bu büyümeyi hızlandıracağını ve sürükleyici, sağlam ve dayanıklı bir oyun metaverse yaratmasını umuyor.

DAR Coin Yorum ve Geleceği 2022

Oynamak için kazanılan bir aksiyon macera oyunu olan Mines of Dalarnia, blockchain GameFi alanında genişlemeye devam ettikçe çekiş kazandı. Oyunun geliştiricileri, yeni kullanıcılara rahat ama akıcı bir oyun deneyimi sunarak oyunu metaverse oyun için “ilk durak” olarak tasavvur ediyor.

Mines of Dalarnia (DAR) 282.000.000 civarında bir piyasa değerine sahiptir ve bu da onu iyi bir büyüme potansiyeline sahip bir mikro-kapak tokeni haline getirir.

Yatırımcılar, BTC zayıflığı nedeniyle şu anda riskten kaçınıyor. Korku ve açgözlülük endeksi korkuda zirve gösteriyor ki bu da uzun pozisyon açanlar için iyiye işaret.

Şu anda, fiyat genişlemeden önce değişiyor/birikiyor.

DAR, öngörülebilir gelecekte ALICE’tan daha iyi performans gösterebilir.

Mines of Dalarnia (DAR) Nedir?

Mines of Dalarnia (DAR) Grafiği

DAR Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 DAR Coin TL’den işlem görüyor. DAR Coin fiyatı son 24 saat içerisinde değişim gösterdi. DAR Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise dolar, toplam piyasa değeri ise dolar seviyesinde.

DAR Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 DAR Coin dolardan işlem görüyor. 2022 yılının Şubat ayı itibariyle DAR Coin tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 4.91 dolarla kaydetti. Bununla birlikte DAR yılın en düşük seviyesini ise 0,6327 dolarla belirledi.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu