Akademi

Nintendo, Yalnızca ‘Sevinç’ Eklerlerse NFT’ler Sunacak

NFT’ler, oyunculardan daha fazla para çekmenin bir yolu olarak hizmet ettikleri suçlamaları arasında bazı oyuncular arasında eleştiriye geldi.

Nintendo, deneyime “neşe” kattığı sürece, meta veri deposu ve değiştirilemez belirteçlerin oyun dünyasına neler ekleyebileceğini keşfetmekle ilgilendiğini açıkladı.

Super Mario yapımcısı, dijital koleksiyonların ve sanal dünyaların potansiyele sahip olduğuna inansa da, eğlence devi, nerede değer yaratabileceklerini belirlemek için zaman ayırmayı planlıyor.

NFT’ler, oyunculardan daha fazla para çekmenin bir yolu olarak hizmet ettikleri suçlamaları arasında bazı oyuncular arasında eleştiriye geldi. Ancak meraklılar, kullanıcıların oyun içi varlıklara gerçekten sahip olmalarını, kar için satmalarını ve potansiyel olarak dünyalar arasında taşımalarını sağladığını iddia ediyor.

Bütün bunlar Team17’den günler sonra geliyor PR felaketi yaşadı Her zaman popüler olan Worms serisinden ilham alan bir NFT koleksiyonunu ortaya çıkarma planları ile. Şirket aracılığıyla yayın yapan bağımsız oyun geliştiricileri, markayı tamamen boykot etmekle tehdit etti ve 24 saat içinde bir U dönüşü alelacele açıklandı.

Çevresel kaygılar, NFT’ler söz konusu olduğunda, bir oyunun tasarımına hiçbir şey eklemedikleri argümanında olduğu gibi bir faktör oynar.

Nintendo, NFT’ler veya metaverse ile piyasaya çıkan ilk şirket olmasa da, konsol üreticisi, ürünlerine yenilikçi bir çizgi ekleme konusunda gururlu bir üne sahiptir.

1990’lar, oyuncuların oynadıkları oyunlarda titreşimleri hissetmelerini sağlayan Rumble Pak’ın tanıtımını gördü.

2000’lerin başında, dikkatleri üzerine çeken çift ekranlı DS’ydi – oyun oynamayı dönüştüren bir dokunmatik ekranla tamamlandı.

Wii konsolu etkileşimi daha da artırdı ve oyuncunun hareketini oyunun önemli bir parçası haline getirdi – ve Switch’in gelişi, bir oyuncunun TV’de kolayca görüntülenebilen bir el konsolundan otomatik olarak faydalanacağı anlamına geliyordu.

Yatırımcılarla yaptığı bir görüşmede Nintendo, dikkatlerin Switch’in yerini alacak yeni nesil cihaza dönmeye başladığını ima etti.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu