Kripto Para

Önümüzdeki hafta için BTC’nin düşüş ve yükseliş fiyat hareketini analiz etmek

Bu haftanın başlarında, Bitcoin (BTC) fiyatı yaptırım raporlarının ortasında 44.000 dolar seviyelerine yükseldi. Ancak, Ukrayna ihtilafından yeni bir gelişme geldikçe kripto para piyasası tekrar düştü. Basın zamanında, tüm kripto piyasası %4 düştü. King madeni para 41.500 doların altına düştüğü için %5 fiyat düzeltmesi yaşadı.

Acelesi yok

Arz şoku derinleşmeye devam ederken, borsalardaki Bitcoin arzının yüzdesi 4 Mart’ta %10.76’ya düştü. Olarak işaret etti Santiment tarafından, borsalarda depolanan BTC arzının yüzdesi son 30 gün içinde düştü. Ayrıca, borsalarda tutulan BTC arzının azalması, esasen yatırımcıların coinlerini satmak için acele etmedikleri anlamına geliyordu. Bu bir yükseliş işareti olarak kabul edilebilir.

Ayrıca, Tether USD veya USDT’nin borsalardaki arzı aynı kaderi paylaştı.

Bu, satın alma baskısına dayalı piyasa toparlanmasının güçlü bir işareti olsa da, diğer değişkenleri de değerlendirmek zorunludur.

Farklı isim, aynı amaç

Kaynak: Glassnode

Stabilcoin Arz Oranı veya SSR, Bitcoin arzı ile BTC’de belirtilen stabilcoin arzı arasındaki orandır. SSR oranı düşük olduğunda, genellikle satın alma gücünün daha fazla Bitcoin elde etmek için stabilcoinlerde bulunduğunu gösterir.

Yukarıdaki grafikte, SSR oranı 2021’in ilk yarısında yüksek bir değerdeydi. Ancak o zamandan beri geriledi. Bir yıl sonra dip seviyesine indikten sonra arz/talep dinamiğinde bir değişime tanık oldu. Yazma sırasında, SSR 5.09’daydı.

İlginç bir şekilde, SSR bir yükseliş anlatısı tasvir etti. Artış, yeni alım yönlü momentumun ortasında geldi. Temelde yakıtı kripto üzerinde parlayan spot ışığından aldı. Özellikle Ukrayna’ya yapılan bağışlar arasında.

B planı sayesinde

Son zamanlardaki yatırımcılar BTC’ye daha fazla güveniyorlar. Burada bir İsviçre bağlantısı önemli bir rol oynadı. Bitcoin ve Tether dahil olmak üzere kripto para birimleri, şehir bölgesel bir kripto merkezi olmayı hedeflediği için İsviçre’nin Lugano kentinde fiili yasal ihale haline getirildi. Duyuru, şehir müdürü Pietro Poretti tarafından 3 Mart’ta “Lugano’nun Planı ₿” adlı canlı yayınlanan bir etkinlikte yapıldı.

Kripto analisti Scott Melker, Bitcoin’in 42 bin dolarlık yeniden testinin kritik olduğunu belirtti. Ana düşüş trendi çizgisini desteğe çevirmek daha da iyi olurdu.

Kripto analisti Ali Martinez tarafından paylaşılan IntoTheBlock verileri, BTC kısa vadeli için iki ana fiyat seviyesini gösterdi. 45.000 dolarlık alan kilit direnç bölgesini temsil ederken, 40.000 dolar da aşağı yönde ana çapa oldu.

Ayılar 40,00 dolar seviyesini kırarsa, BTC 37.000 dolar veya daha aşağısına gidebilir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu