Ekonomi

Pamuk Küspesi Fiyatları 2022 – Pamuk Küspesi Ton Fiyatı Ne Kadar?

Pamuk Küspesi Fiyatları 2022 – Pamuk Küspesi Ton Fiyatı Ne Kadar? Merak ediliyor. Pamuk küspesi fiyatları sıkça merak ediliyor. Pamuk küspesi çuval fiyatı Pamuk küspesi Fiyatları Tariş pamuk küspesi Fiyatları Hatay Pamuk küspesi Fiyatları Adana pamuk küspesi Fiyatları Pamuk Küspesi Fiyatları İzmir Pamuk küspesi Fiyatları 2022 ANTBİRLİK Pamuk küspesi Fiyatları. Tamamen organik olan ve tüm büyükbaş küçükbaş hayvanların yemi olarak kullanılabilen pamuk küspesinin perakende ve toptan fiyatları farklılık gösteriyor. Bu noktada 2022 yılında düzenlenen pamuk küspesi fiyatlarının en güncel haline hemen içeriğimizin devamından kolayca ulaşabilirsiniz.

Pamuk Küspesi Fiyatları 2022

Pamuk küspesi fiyatları 2022 yılında güncellendi. Büyükbaş ve küçükbaş tüm hayvanların organik yemi olarak kullanılan pamuk küspesinin hayvanlar için faydaları saymakla bitmiyor. Bu noktada sıkça tercih edildiği için de fiyat detayları araştırılıyor. Marka, ton, perakende ya da toptan olmasına bağlı olarak pamuk küspesinin fiyatları farklılık gösteriyor.

En güncel 2022 pamuk küspesi fiyatları ise kısaca şu şekilde yansıyor;

  • Şanlıurfa Pamuk Küspesi Protein %20 Yağ: %8 1 Ton Fiyatı 2022: 4400 TL
  • Mersin Pamuk Küspesi Protein %25 Yağ: %8 1 Ton Fiyatı 2022: 4750 TL
  • Ceyhan Toz Pamuk Küspesi Protein %30-32 Yağ%1 1 Ton Fiyatı 2022: 5100 TL

Pamuk küspesi fiyatları ton bazlı genel olarak yukarıda listelediğimiz şekildedir. Ancak illere göre de fiyatlar değişkenlik gösterebiliyor. Örneğin Konya pamuk küspesi fiyatları ile Mersin fiyatları arasında ufak ton üzerinden farklılıklar görebilirsiniz. Ancak ortalama fiyat açısından piyasasının aynı olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır.

Pamuk Küspesi Nedir?

Pamuk küspesi küçük ya da büyükbaş hayvanların yemi olarak kullanılan organik bir yem seçeneğidir. Pamuk küspeleri organik pamuğun üzerinden alınan elyaftan sonra yağının da çıkarılması ile elde edilir. Bakteri, virüs ya da benzeri zararlı hiçbir şey içermediği ve organik olduğu için de hayvanların sağlığı açısından herhangi bir tehdit oluşturmaz. Genel olarak büyükbaş ya da küçükbaş hayvan besleyiciliği yapan herkesin tercih ettiği yem seçeneklerinden biri olarak dikkat çeker.

Pamuk Küspesi Özellikleri Nelerdir?

Pamuk küspesinin hayvan yemi olarak kullanılmasının belli başlı nedenleri bulunuyor. Bunların başında oldukça sağlıklı ve besleyici özellikler taşıması yer alıyor. Genel olarak pamuk küspesinin özelliklerini ve fiyatlarını aktarmak gerekirse de;

  • Mikrop mantar ve zehirli hiçbir şey içermez.
  • Vitamin ve zehirli toksik maddeler barındırmaz ayrıca sütün kalitesini arttırır yükseltir ayrıca sütün kalitesini arttırır.
  • Et ve süt verimini doğrudan arttırma özelliği taşır.
  • Pamuk küspesi her çeşit büyükbaş hayvan yemi olarak kullanılabilir.
  • İçerisinde bulunan tabii vitaminler a d vitaminleridir.
  • İçerdiği hiçbir vitamin değeri kaybolmadan bünyesinde zararlı madde içermemesi hayvanların sağlığını olumlu açıdan destekler.
  • Hayvanlar açısından pamuk küspesinin hazmı son derece kolaydır.

Pamuk tohumu küspesi yüksek ısıda imal edildiğinden hiçbir zararlı madde içermediği için sıkça küçükbaş hayvan yemi olarak kullanılır. Pamuk küspesi hakkında aklınıza takılan farklı sorular varsa bunları yorum alanından bizlerle paylaşarak cevap alabilirsiniz. Hep Kredi olarak aktardığınız tüm yorumları inceliyor ve en hızlı şekilde yanıt veriyoruz.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu