Akademi

Podcast: Super Bowl Kripto Reklamları, Ticarete Bağımlılık

Bu haftaki programda, kripto ticaretinizin zararlı olduğuna dair uyarı işaretlerine bakıyoruz ve bu haftanın manşetlerine anlaşılması kolay bir bakışımız var.

Apple Podcast’ler, Spotify ve Google Podcast’lerde CoinMarketRecap podcast’ini dinleyin

Connor Sephton tarafından barındırılan CoinMarketRecap, haftanın kripto haberlerini eğlenceli ve erişilebilir bir şekilde bölmeyi amaçlıyor.

Araştırmalar sürekli olarak tüketicilerin kripto para birimlerini anlamakta zorlandıklarını gösteriyor ve biz bunu değiştirmeye kararlıyız.

Geçen hafta sonu Super Bowl’a kripto reklamları hakimdi – Coinbase’den FTX’e kadar herkes NFL hayranlarının dikkatini çekmeye çalışıyor. Ama en iyi reklamı kim yaptı… ve bazı şirketler alacakları ilgiye hazırlıksız mıydı? Molly Jane Zuckerman, serpintiyi ve reklam telaşının kriptonun para birimi olmadığını kanıtlayıp kanıtlamadığını tartışmak için bize katılıyor.

Ayrıca Kanada’nın Özgürlük Konvoyu hareketiyle bağlantılı kripto cüzdanlarını kısıtlama girişimlerini de tartışıyoruz – Bitcoin yaklaşık değerinden sonra 1 milyon dolar merkezi olmayan bir kitle fonlaması platformu aracılığıyla büyütüldü. Bu, Justin Trudeau yönetiminin sert bir hamlesi mi… ve polis, protestocuların bu fonlara erişmesini engellemeyi başarabilecek mi?

Gündemde ayrıca ABD Dışişleri Bakanlığı’nın El Salvador’un Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul etme kararını incelemesi için çağrılar var. Başkan Nayib Bukele, Washington’da üç senatör tarafından öne sürülen bir yasa tasarısına öfkeyle tepki gösterdi. Connor ve Molly Jane, küçük Orta Amerika ulusunun benimsediği radikal politikaların Amerika’nın işi olup olmadığını ve her şeyden önce karışmaları gerekip gerekmediğini tartışıyorlar.

Gösteride ayrıca, bir İngiliz yardım kuruluşunun, kullanıcılarına daha fazla koruma sağlamaları için kripto borsalarına yönelik çağrılarını araştırıyoruz – kendi kendini dışlama planları ve zaman aşımı süreleri dahil.

Gamcare, birçok sorunlu kumarbazın giderek dijital varlıklara yöneldiğini iddia ediyor ve Ulusal Kumar Yardım Hattına kriptoyla ilgili çağrıların sayısında keskin bir artışa tanık oldu.

Mali zararlar uzmanı Raminta Diliso, kripto ticareti alışkanlıklarınızın zararlı olduğuna dair bazı uyarı işaretlerini ve endişeleniyorsanız atmanız gereken adımları açıklamak için Connor’a katılıyor.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu