Kripto Para

Polkadot için bu seviye, kâr amacı güden yatırımcılar için satın alma fırsatı anlamına geliyor.

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir..

Bitcoin, son birkaç gün içinde 44,4 bin – 44,6 bin dolar direncinin üzerine çıkamadı. Aslında önümüzdeki birkaç gün içinde fiyatın 42.000 dolara kadar düşme olasılığı vardı. Aynı zamanda, Polkadot ticaret yaptığı bir aralığın orta noktasını geçemedi. Bu, Polkadot’un fiyatının düştüğünü görebilir. Bu nedenle, piyasanın neler sakladığını bekleme ve izleme zamanıydı. Ve muhtemelen DOT’ta aktif olarak pozisyon alma zamanı değil.

NOKTA-1H

Kaynak: TradingView’de DOT / USDT

Polkadot için kısa vadeli bir görünümde, fiyat Şubat ayının başından beri bir aralıkta (turuncu) işlem görüyor. Fiyat, yüksek aralığın üzerine çıktı ancak geçmişte bir arz alanı görevi gören 23.22 dolar seviyesinde reddedildi.

Bu aralığın orta noktası 20,23 dolardı. Ayrıca, son birkaç gün içinde fiyat bu seviyeye saygı duydu. Başlangıçta destek görevi gördü, ancak daha sonra 11 Şubat’tan sonra satış baskısına dönüştü. Son birkaç saat içinde, aynı seviye direnç olarak hareket etti. Böylece, DOT’un bir kez daha düşük aralıklara geri dönebileceğini gösteriyor.

18 doların altında, 17,11 dolar destek seviyesinin yanı sıra 16,5 – 17,5 dolar arasındaki tüm alan (camgöbeği kutusu) talebin devreye girdiği alanlar oldu. Daha uzun zaman çizelgesi çizelgelerinde bu alan bir miktar önem taşır ve 18 doların kırılması durumunda yeniden test edilebilir.

Akılcı

Polkadot belirli bir aralıkta işlem görür ancak bu talep bölgesine düşebilir

Kaynak: TradingView’de DOT / USDT

Müthiş Osilatör, yazının yazılmasından önceki saatlerde sıfır çizgisinin altına düştü. Böylece bir kez daha düşüş eğilimi gösteriyor. Ayrıca, DOT’un 18-22.39 dolar arasında kısa vadeli bir aralıkta işlem gördüğü süre boyunca, osilatör düşüş eğiliminin yanı sıra son derece yükselişte. Bu, fiyat sırasıyla en düşük ve en yüksek aralığı ziyaret ettiğinde güçlü düşüşten güçlü yükselişe salınan daha düşük zaman dilimi momentum göstergeleri ile tutarlıydı.

OBV, fiyatın en yükseklerden en düşüklere düştüğü geçen hafta düşüş trendindeydi. Bu yine boğaların yukarı çıkarken sürücü koltuğuna, aşağı inerken de ayılara sahip olduğunun bir teyidiydi.

Çözüm

Son birkaç haftadaki momentum veya hacim açısından yakın vadede herhangi bir farklılık veya tutarsızlık görülmedi. 18 dolar ve 17,11 dolar seviyeleri, Bitcoin’in önümüzdeki günlerde keskin bir düşüş görmemesi koşuluyla alım fırsatları sunabilir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu