Kripto Para

Polkadot’un fiyat hareketinin bir aykırı değer olduğuna dair kanıtlar

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Piyasa her zaman dalgalar halinde hareket eder. Ve Polkadot için bu dalga, Kasım ayından bu yana acımasızca fiyatı aşağı çekiyor. Şubat ayının başındaki miting, beraberinde umudu da getirdi.

Daha uzun zaman çizelgesi çizelgelerinde boğalar, Polkadot’un bir birikim aşaması oluşturabileceğini ve düşüş trendinden çıkabileceğini umuyor. Diğer yandan Polkadot, bir ağ olarak son birkaç gündür Ukrayna’ya yapılan kripto bağışlarının büyük bir parçası oldu.

DOT- 12 saatlik grafik

Kaynak: TradingView’de DOT / USDT

Piyasa belirsizliği ve Bitcoin’in 40.000 dolar seviyesinin altına düşmesi, DOT’un 24 doların altına kaymasına neden oldu. O zamandan bu yana geçen haftalarda Bitcoin, basın zamanında 43.200 dolardan işlem yapmak için 40.000 doların üzerine çıktı. Ve yine de, DOT böyle bir erteleme görmedi.

Ayrıca, fiyat talep bulmadan önce 15.88 $’dan önceki düşük seviyelerin altına düştü ve 14.5 $’a kadar düştü. Bu, DOT’un bir değer alanında olduğunu düşünen yatırımcılardan ziyade, dik düşüşün ardından bir fırsat gören karşıt tüccarlar olma olasılığı daha yüksektir.

Basın zamanında piyasa yapısı düşüş eğilimindeydi ve önceki düşükler kırılmış gibi görünüyor. 20.5 dolar ve 19 dolar da fiyatı reddetti.

Akılcı

Polkadot listelerde kışa dayanmaya devam ediyor

Kaynak: TradingView’de DOT / USDT

RSI, son birkaç ayda nispeten önemli bir seviye olan 56 işaretini geçemedi. Genel olarak, RSI’da 55-60’ın üzerinde bir hareket, DOT için kazanımların habercisi oldu. Sürekli olarak bu seviyenin üzerinde olmak güçlü bir yükseliş trendine işaret eder. Bunun yerine RSI, son üç aydır düşüş trendini belirtmek için nötr 50 seviyesinin altında kaldı.

Müthiş Osilatör burnunu sıfır çizgisinin üzerine çıkardı ancak 19 dolardaki ret nedeniyle tekrar altına zorlanabilir.

OBV sürekli olarak güneye kayıyor. Bu, satış hacminin son aylarda istikrarlı bir şekilde satın alma hacmini geride bıraktığının bir işaretidir.

Çözüm

Polkadot için satıcılar Aralık ayından bu yana sürekli olarak üstün durumda. Bitcoin düştüğünde çok fazla değer kaybetti. Ve DOT, Bitcoin bir rahatlama rallisi görmesine rağmen kaybedilen değeri geri alamadı. Bu, Bitcoin’in yatay işlem gördüğü günlerde ralli yapan piyasadaki diğer bazı altcoinlerin tam tersiydi.

DOT için piyasa yapısı aşağı yönlü olmaya devam ediyor. Önümüzdeki birkaç hafta içinde 14 dolar ve altına bir düşüş göz ardı edilemez.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu