Kripto Para

Pozisyon Tahvilleri: Kripto tahvilleriyle DeFi’de devrim yaratıyor

Tahvil, yatırımcı tarafından borçluya verilen bir krediyi temsil eden sabit getirili bir araçtır. Diğer bir deyişle tahvil, ihraççıların projelerini ve operasyonlarını finanse etmeleri için bir araçtır. Tahvil ihraç edenler şirketlerden, belediyelerden, eyaletlerden egemen hükümetlere kadar çeşitlilik gösterir.

Yatırımcılar, tahmin edilebilir bir gelir akışı sağladığı için tahvilleri memnuniyetle karşılar, böylece yatırım portföyüne bir istikrar unsuru ekleyebilir. Tahvillere yatırım yapmanın daha güvenli ve daha muhafazakar olduğu düşünülse de, temerrüt riski için hala bir olasılık var. Kredi notu Standard and Poor’s, Moody’s ve Fitch Ratings gibi üçüncü taraf kuruluşlara dayanır.

Kripto tahvilleri, blok zincirine özgü doğasıyla, kriptografik güvenlik, şeffaflık ve otomasyon açısından geleneksel tahvil piyasasında potansiyel olarak devrim yaratacaktır.

O nasıl çalışır?

Tahvil ihracı ve derecelendirmenin karmaşıklığı göz önüne alındığında, akıllı sözleşmelerden yararlanmak, sürecin verimliliği, şeffaflığı ve otomasyonu hala geliştirilebilir. Ayrıca, aracıları ortadan kaldırarak, kripto tahvil ihraççıları daha düşük bir maliyetten yararlanabilecekler. Daha da yıkıcı bir şekilde, kripto tahvilleri, dijital varlıkların çeşitliliğini yenilemek ve devrim yaratmak için benzeri görülmemiş bir girişim olan tahvilleri tasarlamak için DeFi varlıklarını ve türevlerini kullanır.

Pozisyon Tahvilleri nedir?

Henüz emekleme aşamasında olmasına rağmen, DeFi alanındaki rekabetin homojenleşmesi şimdiden kendini belli ediyor. Mevcut DeFi ortamına, borç verenlerin ve borç alanların etkileşimde bulunduğu Otomatik Havuzlar sağlayan ürünler ve projeler hakimdir. Ancak, rekabet kızıştıkça yatırım getirisi düşer.

Bir kripto platformu olarak türev ürünlerde uzmanlaşan Pozisyon Değişimi, yatırımcıların DeFi ürün seçeneklerini zenginleştirmeyi hedefliyor. Bu şekilde yatırım portföyünün çeşitliliği artırılacak ve yatırımcıların riske direnme kabiliyeti artacaktır. Pozisyon Değişimi, tamamen zincir üzerinde ve istiflenebilir tahvillerden oluşan ilk türev ürününü tanıtıyor.

Tahvil ticaretine benzer bir şekilde, kullanıcılar Pozisyon Değişimini kullanarak kripto tahvilleri satın alabilir ve değiştirebilirler. Bir sonraki adım için DeFi ile derinlemesine entegre olan kullanıcılar, Tahvil Havuzundaki tahvili belirli bir süre boyunca istikrarlı ve sabit bir APR ile stake edebilirler. Tahviller vadeye ulaştığında, ihraççı anapara artı faizi geri ödeyecektir. Temerrüt riskini azaltmak için çeşitli varlıklar bu kriptoları teminat olarak geri alıyor ve platform bu varlıkları kilitlemek için akıllı sözleşmeler kullanacak. Sonuç olarak, bono itfası garanti edilebilir.

Pozisyon Tahvil Borsasında tahvil takası da mümkündür. Ve kullanıcılar kendi yayınlarını bile yapabilir. Bireyler, şirketler ve projeler, varlıklarını (jetonlar, madeni paralar, dijital sanat ve hatta sanal gayrimenkul) teminat olarak kilitleyerek işlerini ve projelerini finanse etmek için Pozisyon Tahvilleri çıkarabilir.

Neden Pozisyon Tahvilleri?

Anında Nakit Geri Ödeme: Pozisyon Değişimi tahvilleri, yatırımınızı istediğiniz zaman kolayca takas edebileceğiniz veya geri ödeyebileceğiniz bir platform sağlar.

Tamamen zincir üzerinde: Aracısız, tamamen merkezi olmayan, güvenilir ve akıllı sözleşmelerle desteklenen şeffaf bir sistem.

Yüksek ve Kararlı getiri: Tahvillerinizi yüksek getirili Tahvil Havuzuna yatırarak yüksek ve istikrarlı bir getiri elde edin.

Risksiz: Tüm tahviller Pozisyon Değişimi ile teminatlandırılmıştır ve tahvil sahiplerine faizli ödeme garanti edilmektedir.

Herkes tarafından erişilebilir: İster bireysel, ister proje, ister finansman ve yatırım arayan bir şirket olun, teminat vererek kolayca tahvil ihraç edebilirsiniz.

Birinci Pozisyon tahvil ihraçları: Birkaç dakika içinde 2,5 milyon dolarlık değer tükendi!

Pozisyon Tahvillerinin ilk iki ihracı, 2 Şubat’ta Pozisyon Borsası (ihraççı) tarafından Nominal değer olarak iki varlıkla (BUSD ve POSI) serbest bırakıldı. Her iki Tahvil de birkaç saniye içinde tükendi ve toplam 2.5 milyon dolarlık değer toplayan harika topluluk geri bildirimi ile karşılandı.

Satış süresinin bitiminden sonra tahviller aktif hale geldi ve stake edilip devredilebilirdi. Kullanıcılar tahvillerini Tahvil Havuzlarında yaklaşık %400’lük sabit ve sabit bir APR ile stake edebildiler.

İhraç edilen tahvillerin Vadeye Kadar Getirisi %700 civarındadır, yani kullanıcılar, tahvillerini vadeye ulaştıktan sonra (2 yıl) yatırılan her 1000$ için 7000$ kazanacaklardır, yeter ki bu süre boyunca havuzda stakede tutulmuşlardır. . Stake ödüllerinin günlük olarak toplanabileceğini unutmayın!

Tahvilleri Medyada Konumlandırın

Geçen hafta boyunca Pozisyon Tahvilleri hakkında farklı Crypto haber platformlarında birkaç Makale yayınlandı. En dikkate değer olanı Cointelegraph, Bitcoin.com, DappRadar ve Bitcoinist’teki makaleler olacaktır.

Pozisyon Tahvilleri geliştirme aşamaları

Kullanıcılar, Pozisyon Tahvilleri ile tamamen zincir üstü kripto tahvillerini deneyimleyebilecekler. Kullanıcılar kripto tahvilleri ihraç etmek, satın almak veya yüksek getiri elde etmek istesinler, Pozisyon Tahvilleri onları ihtiyaç duydukları tek noktadan platformla donatacaktır.

Tahvil özellikleri üç ana aşamadan geçecek:

  1. Akıllı sözleşmeler için Pozisyon Tahvillerinin uygulanması ve geliştirilmesi. Bu aşamanın tamamlanmasının ardından kullanıcılar, yüksek ve istikrarlı getiriler elde etmek için Pozisyon Tahvilleri satın alıp bahis yapabilecekler.
  2. Kullanıcıların borsada kolayca ve tamamen zincir üzerinde kripto tahvilleri alıp satabilecekleri Pozisyon Tahvil Borsası.
  3. Tahvil Başlatma Paneli. Bu özellik, kişilerin, projelerin ve şirketlerin, başvuruda bulunarak ve teminat vererek Pozisyon Değişiminde kendi tahvillerini kolayca ihraç etmelerini sağlar.

Şimdi Pozisyon Tahvillerine göz atın: https://app.position.exchange/bonds

Herhangi bir sorunuz mu var? Lütfen Sosyal Medya Kanallarımızdan Bize Ulaşın:

Telgraf: https://t.me/PositionExchange

Twitter: https://twitter.com/PositionEx

Sorumluluk Reddi: Bu ücretli bir gönderidir ve haber/tavsiye olarak değerlendirilmemelidir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu