Kripto Para

Rapor: BlockFi Inc. düzenleyicilerle anlaşmak için 100 milyon dolar harcamak zorunda kalabilir

Bloomberg, BlockFi Inc.’in kaynak gösterdiğini bildirdi. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve eyalet düzenleyicileri ile anlaşmak için 100 milyon dolar ödemek zorunda kalabilir. İddialar, dijital belirteçleri ödünç vererek yasadışı olarak yüksek faiz getiren bir ürünü teklif etmeyi içeriyor.

SEC düzenlemeleri sıkılaştırdığı için cezalarla ilgili resmi bir açıklamanın önümüzdeki hafta yapılması bekleniyor. Burada “kayıt dışı menkul kıymetler” argümanı yeniden canlanıyor. Daha önce, bekçi Coinbase’in Lend ürününün de bir “güvenliğe” benzediğini iddia etti.

Geçen mali yılda düzenleyici, kripto alanında ortaya çıkan yeni tehditler de dahil olmak üzere 434 yeni eylemde bulunduğu Uygulama Sonuçlarını da yayınlamıştı. SEC’in Uygulama Birimi Müdürü Gurbir S. Grewal, şunları kaydetti:

“Bu yıl, kritik öneme sahip ve türünün ilk örneği olan bir dizi yaptırım eylemi gördü…”

Bloomberg’in kaynakları, düzenleyicilerle yaptığı anlaşmanın bir parçası olarak, BlockFi’nin çoğu Amerikalı için yeni faiz getiren hesaplar açamayacağını belirtti.

SEC Başkanı Gary Gensler de bu hafta Bloomberg ile yaptığı röportajda kripto para düzenlemesine değindi. dedi ki,

“Geniş bir gündemimiz var ve kripto da bu gündemin bir parçası… Bir dizi eylem getirdik. Halk için yatırımcı koruması sağlamak için çeşitli kripto platformları, borsalar, kredi platformları ile çalışmaya çalışıyoruz.”

ABD Kongre Blok Zinciri Grubu’nun bir parçası olan Kongre Üyesi Tom Emmer’in geçmişte aksi bir görüşe sahip olması da dikkat çekicidir. SEC şefiyle “tüm tokenler” menkul kıymetlerini çağırma konusundaki anlaşmazlığını dile getirdi.

SEC başkanı ayrıca “Bazı konularda Kongre ile çalışmanın faydalı olacağını” belirtti. Bununla birlikte, bu alanda yatırımcının korunmasını yineledi ve devam etti,

“Bazı emtia belirteçlerinin olduğu Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ile çalışacağız. Bunların birçoğu menkul kıymetler olmakla birlikte, bazıları onların sorumluluğunda olabilir. İki federal kurum olarak birlikte çalışıyoruz.”

Şimdiye kadar rapora göre bilinen şey, New Jersey merkezli BlockFi’nin SEC’e 50 milyon dolar, çeşitli eyaletlere ise 50 milyon dolar daha para cezası ödeyeceği. Celsius Network ve Gemini Trust Co. gibi isimler de dahil olmak üzere regülatörle birlikte birçok şirketin parçası oldu. Bazen %10’u aşan yüksek getiriler ödemek için popülerdir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu