Kripto Para

Rapor: Hazine’nin yanıtlayacağı Altyapı Yasası’ndaki sıkıntılar

Bloomberg, ABD Hazine Bakanlığı’nın kripto madencilerini ve stake edenleri ileriye dönük çok önemli bir kuralın dışında tutabileceğini bildirdi. Bu, sanal varlık komisyoncularının, geçen yılki altyapı faturası kapsamında İç Gelir Servisi’ne (IRS) müşterilerinin işlemleri hakkında bilgi vermelerinin gerekli olduğu kuralla ilgilidir.

Kongre, Kasım 2021’de kripto yatırımcıları için vergi raporlama gerekliliklerini içeren iki partili altyapı faturasının yolunu açmıştı. Güncellenen karar, bir grup senatöre gönderilen bir mektuba dahil edildi.

Bloomberg News, Hazine Yasama İşlerinden Sorumlu Müsteşar Yardımcısı Jonathan Davidson’ın bakanlığın görüşünün “IRS için yararlı olan bilgilere erişemeyen yan tarafların komisyoncular için raporlama gereklilikleri tarafından yakalanmasının amaçlanmadığı” olduğunu söyledi.

Bu, esas olarak, yazılım ve donanım sağlayıcıların yanı sıra madencileri, pay sahiplerini ve doğrulayıcıları dahil etmeyi gösterir. Hatırlamak gerekirse, endüstri, “komisyoncuların” geniş tanımına ve tasarı kapsamındaki kişisel raporlama gereksinimlerine ilişkin bir yasaya karşı hoşnutsuzluğunu dile getiriyordu. Ancak, etiket altındaki kuruluşlar, müşteriler hakkında ayrıntılı bilgi toplamak ve açıklamak zorunda kalacak. Bu, isimlerden sermaye kazançları ve kayıplarına kadar her şeyi içerebilir.

Şimdi, hazine raporlama gerekliliklerini netleştirirken, Senatör Pat Toomey Bloomberg’e şunları söyledi:

“Bu yorum her zaman değişebilir, bu yüzden Kongre harekete geçmeli.”

Bununla birlikte, bol maden fırsatlarına sahip devletler özellikle açıklamayı dört gözle bekliyorlar. Çok uzun zaman önce, Teksas Valisi Greg Abbott, bazı Teksas marketlerinde kripto para birimi kiosklarının haberlerini paylaştığı için “Teksas kripto lideri olacak” diye tweet atmıştı. Teksas gibi birçok kripto dostu eyalette tasarıya karşı muhalefet vardı.

Haziran 2021’de Teksas Bankacılık Departmanı, devlet tarafından kiralanan bankalara müşterilere sanal para saklama hizmetleri sağlama yetkisi veren bir mektup yayınlamıştı. Bu süre zarfında, Çin’den gelen madenciler, çıkış hedefleri olarak Teksas’ı izliyorlardı. Shenzhen merkezli BIT Mining ve Pekin merkezli Bitmain gibi devler, raporlara göre eyalette genişledi.

En son olarak, Intel, kripto para birimlerinin kullanımı hızla arttığı için Bitcoin madenciliği ve NFT’leri basmak için yeni bir çip piyasaya sürerek çoğunluğa katıldı. Bu nedenle, açıklık bu oyuncuların çoğu için iyi bir haber olabilir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu