Kripto Para

SAND, uygun risk/ödül ölçeğinde şu anda nerede duruyor?

Meta veri tabanı ve oyunlardaki son hype sayesinde, Sandbox projesi tüneklere hükmeden proje oldu. Facebook’un ana şirketinin 28 Ekim 2021’de ‘Meta’ olarak yeniden markalaşmasından kısa bir süre sonra, SAND bir ay içinde %700’e yakın bir yükseliş gördü ve bu süreçte büyük bir servet yarattı.

Bununla birlikte, pazar genelindeki satışlara paralel olarak SAND da Aralık 2021 ve Ocak 2022’nin başlarında önemli bir düzeltme gördü.

Ancak sonlara doğru, diğer kripto paralar toparlanmaya başlamadan bir süre önce, SAND toparlanmaya başladı ve 50 dönemlik hareketli ortalamasını kırdı. Yaklaşık 3 dolardan neredeyse 5 dolara dokundu – iki haftada yaklaşık %66 oranında iyileşti. 4,2 dolarlık direnç bölgesinden kararlı bir şekilde çıktı ve basın zamanında, bunun hemen üzerinde işlem görüyordu.

Bununla birlikte, 4 ila 5,5 dolar arasındaki bölge bir tıkanıklık bölgesi olarak hizmet etti, bu nedenle buradan itibaren büyük bir toparlanma önemli bir teşvik gerektirecektir.

KUM / USDT | Kaynak: TradingView

Bununla birlikte, mevcut durum, satın almak için benzersiz bir fırsat sunuyor. SAND için zincir üstü ölçümler bile büyük ölçüde aynı şeyi öneriyor gibi görünüyor. Geçmişteki performanslara bakıldığında, SAND için MVRV-Z puanı, henüz çok fazla değerlenmediğini ve dolayısıyla fiyatına göre cazip bir giriş noktası sağladığını gösteriyor.

MVRV-Z Puanı | Kaynak: Santiment

SAND için NVT oranı da MVRV-Z skoru ile benzer bir yöne işaret ediyor gibi görünüyordu. Fiyatına göre hareketine bakıldığında, makul derecede değerli olduğu sonucuna varılabilir. Ve bu nedenle, çalışan trene binmek için iyi bir fırsat. Bu noktadan sonra getiriler olağanüstü olmayacak, ancak bu, tekneyi ayakta tutacaktır.

NVT Oranı | Kaynak: Santiment

Buna ek olarak, SAND için sosyal baskınlık, ekosistemden gelen ilginç haberlerle birlikte son birkaç gün içinde büyük bir artış gördü.

Proje, son zamanlarda bir dizi gelişmeye dahil oldu. Lüks moda markası Gucci’nin en sonuncusu, SAND’da ‘açıklanmayan’ miktarda sanal arazi satın alıyor. İyi haberler, artan sosyal sohbetle birleştiğinde ileriye dönük iyimserliğe işaret edebilir.

Sosyal hakimiyet | Kaynak: TradingView

Ancak, işler tüm cephelerde pembe değil. Bazı metrikler, göz atılması gereken bazı endişe verici işaretlere işaret ediyor.

Santiment’ten alınan verilere göre, borsa dışı en iyi adresler tarafından tutulan SAND token arzı bir düşüş görürken, en iyi borsa adresleri tarafından tutulan arz yaklaşık %33’lük bir artış gördü.

Bu, madeni paraların cüzdanlardan çıktığını ve borsalara girdiğini gösterebileceğinden endişe kaynağı olabilir – büyük olasılıkla nakit çekme niyetiyle.

En iyi borsa dışı adresler tarafından tutulan jetonlar ile borsa adresleri tarafından tutulan jetonlar | Kaynak: Santiment

Bununla birlikte, düzeltilmiş fiyat DAA farklılığı, fiyattaki önemli iyileşmeye rağmen herhangi bir büyük satın alma sinyali sağlayamadı. Bu nedenle, birkaç zincir üstü ölçümden gelen ilgili sinyaller sayesinde, şu anda madeni para yükseliş yönünde güç ve inançtan yoksun olabilir.

Bununla birlikte, genel olarak SAND, mevcut senaryonun makul bir olumlu risk/ödül oranına sahip olması nedeniyle, güvenlik odaklı bir yatırımcının madeni paraya satın alması için iyi bir fırsat sunuyor. Ve yakın ve orta vadeli perspektifte makul getiriler sağlayabilir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu