Kripto Para

SAND’ın ‘tarihi tersine dönme eğilimi’ bu kısa vadeli etkilere sahiptir

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

SAND 4,8 dolara yaklaşırken, tarihsel tersine dönme eğilimini tekrarladı. Sonuç olarak alt, 3,3 dolar işaretinin üzerine çıkmak için mücadele ederken iki haftalık bir aşağı kanalda (beyaz) düştü.

Şimdi SAND, uzun vadeli düşüş trendine devam etmeden önce 2,8 dolar bölgesinden 2,9-3 dolar aralığındaki ani direncine doğru canlanmak istiyor. Basın zamanında, SAND son 24 saatte %2,69 düşüşle 2,92 dolardan işlem gördü.

KUM 4 saatlik Grafik

Kaynak: TradingView, SAND / USDT

Bir önceki yükseliş trendi, altcoin 4.8 dolar direncine dokunduğu için olağanüstü kazançlar gördü. Ancak ayılar ivme kazanmaya başladıkça uzun vadeli 2,7- 2,8 dolar destek aralığına doğru dik bir düşüş yaşadılar.

Bu arada SAND, 24 Şubat’ta Ocak ayının en düşük seviyelerine dokunduğu için (9 Şubat’tan itibaren) %45.7 düşüş kaydetti. O zamandan beri, alt, uzun vadeli aşağı kanalından çıktıkça etkileyici kazançlar kaydetti. Bununla birlikte, 3,3 dolarlık direnç ayılar için bir tetik noktası sunduğundan, SAND Kontrol Noktasının (POC, kırmızı) altına düştü ve düşüş eğilimini onayladı.

Şu andan itibaren, boğalar 2,8 dolarlık desteği sağlam tutmak konusunda kararlı görünüyor. Bu nedenle, POC’sinin ardından 2,9 dolar seviyesine doğru bir canlanma muhtemel olabilir. 20 EMA (kırmızı), boğaların toparlanma girişimlerinde güçlü bir engel oluşturmaya devam edecek. Ayrıca, son birkaç günde genel hacimlerin düşmesiyle birlikte trend kırılgan hale geldi. Boğaların trend değiştiren bir ralliyi tetikleyebilmesi için yine de hacimleri aşılamaları gerekiyor.

Akılcı

Kaynak: TradingView, SAND / USDT

Fiyat 2,9 dolarlık desteği test etmeye devam ederken, RSI daha yüksek bir dip gördü. Bu, yakın vadede yükseliş eğilimlerinin bir işaretiydi. 38 desteğinden canlanırken, boğalar trend çizgisi desteğine (beyaz) bağlı kaldı.

Ayrıca, OBV ve fiyat son beş gün içinde bir yükseliş farklılığı gördü. OBV yükseliş trendindeyken fiyat düşmeye devam etti ve kısa vadede yükselen yükseliş olasılığını yeniden teyit etti.

Çözüm

RSI ve OBV üzerindeki okumalar, potansiyel olarak satış durumunu durdurmaya işaret ederken, SAND, uzun vadeli eğilimine geri dönmeden önce POC / tedarik bölgesinin yeniden test edilmesini isteyecek. Ayrıca, alt, kral madeni para ile% 80 30 günlük şaşırtıcı bir korelasyonu paylaşıyor. Dolayısıyla, Bitcoin’in hareketine göz kulak olmak bu teknik faktörleri tamamlamak için hayati önem taşır.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu