Kripto Para

SHIB yatırımcılarının bir dahaki sefere aktif olduklarında, …

Daha geniş piyasa aşağı doğru yolculuğuna devam ederken, XRP dışında kimseyi bağışlamadı. Özellikle Ethereum, Solana ve hatta Shiba Inu gibi şirketler önemli kayıplar kaydederken. SHIB sahipleri, Ethereum’un geliştirme ekibinden gelen OpenSea “dolandırıcılık” uyarısı sayesinde aslında daha fazla sorunlu.

Shiba Inu sahipleri uyardı!

Yakın tarihli bir tweet ile SHIB ekibi, soruşturma ekibinin dolandırıcılığı araştırdığını açıkladı. Daha sonraki güncellemelere kadar Shiba Inu ekibi, tüm Shiboshi sahiplerinden OpenSea’den ve NFT’lerle çalışan ekipten herhangi bir büyük güncelleme için tetikte olmalarını istedi.

Ayrıca, NFT’leriyle olan bağlantıyı iptal ederken, cüzdanlarından da bağlantısını kesmeyi tavsiye etti. Bunu yaparken, ekip bunu bir güvenlik önlemi olarak nitelendirdi.

Kısa bir süre sonra, ekip soruşturmanın durumunu tekrar genişletti.

Şimdi, SHIB sahipleri dolandırıcılığa karşı güvende olsalar bile, kendi yollarında acı çekiyorlar. Nasıl? Eh, piyasanın durumu sayesinde.

Grafikler kırmızı mumları yakmaya devam ederken, Shiba Inu, yazının yazıldığı sırada piyasanın en büyük kaybedenleri arasında görünüyordu. Son 24 saatte %10’dan fazla düşen altcoin, 5 gün içinde %18,4 değer kaybettikten sonra daha da düştü. Şimdi, SHIB Şubat ayındaki %58 rallisini geçersiz kılmamış olsa da, giderek yaklaşıyor.

Aslında, bugünkü düşüşün 50 ve 200 günlük Basit Hareketli Ortalamaları destek olarak kaybetmesiyle sonuçlanmasından bu yana, yakında yerel diplere dokunabilir. Bu, ileriye dönük düşüş momentumunun ilk işareti.

Shiba Inu fiyat hareketi | Kaynak: TradingView – AMBCrypto

İkinci gösterge, Shiba Inu’nun potansiyel olarak gireceği aktif sıkıştırmadan geliyor. Her sıkma yayınında, SHIB bir yükseliş veya toparlanma hayal etti.

SHIB genellikle düştüğünde sadece aktif sıkma sırasında olur. Böylece, mevcut yükselişin gerilemesi ile SHIB sonunda sıkışmaya girecek. Aynı şeyi takiben, yakında bir düşüş görebilir.

0.00002032 doların (kritik destek) üzerinde kaldığı sürece, yatırımcılar iyi olacak.

Fiyat artışı ve ralli olmaması, bu ay yatırımcıları sakinleştirdi. Ortalama olarak, son 20 günde sadece 5k – 7k yatırımcı aktif oldu. Bu şaşırtıcı değil çünkü topluluk yalnızca altcoin iyi durumdayken canlı görünüyor.

Shiba Inu aktif yatırımcılar | Kaynak: Intotheblock – AMBCrypto

Ek olarak, Shiba Inu’nun Bitcoin ile yüksek korelasyonu da iyileşmenin önünde bir engeldir.

King jeton düştüğü sürece, SHIB de çizelgelerde aşağı çekilecektir.

Bitcoin ile Shiba Inu korelasyonu | Kaynak: Intotheblock – AMBCrypto

Belki bir dahaki sefere SHIB yatırımcılarını aktif gördüğümüzde, bir satış sırasında olabilir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu