Bitcoin Haberleri

Shiba Inu 2024’e Kadar 0,1 Dolara Ulaşabilir mi? İşte Gerçekler!

Birçok Shiba Inu meraklısı piyasanın geri döneceğini öngörüyor. Bu umutla, SHIB’in 0,1 dolara sıçramasını bekliyor. Ancak, bu ilk bakışta gördüğünüzden daha az mümkün.

Shiba Inu için 0.1 dolar spekülasyonları dolaşıyor, ancak…

Son boğa piyasasının en büyük kazananlarından biri olan birçok yatırımcı, mevcut düşüş piyasası koşullarında gelgit döndüğünde Shiba Inu (SHIB)’nin önemli ölçüde toparlanacağı konusunda iyimser. Bununla birlikte, birçoğu meme-coin’in beklentileri konusunda aşırı yükselişte. Bu doğrultuda, önümüzdeki yıl içinde 0,1 dolar işaretine ulaşma potansiyeli konusunda büyük spekülasyonlar yapıyorlar.

SHIB’nin 0,1 dolara ulaşacağını söyleyen kişiler, meme-coin’in Aralık 2020’deki piyasaya çıkışından bu yana %8.914.728,26 oranında değer kazandığını belirtiyor. Shiba Inu’nun en büyük kripto para birimleri ligine sıçramasını düşünmek, bazılarını SHIB’nin 0,1 dolara ulaşabileceği konusunda umutlu kılıyor. SHIB, etrafında toplanan küresel bir topluluğun gücünü hafife alan herkesi şaşırtıyor. Yine de gerçeklik kontrolü, 0,1 dolarlık bir SHIB fiyatının teorik olarak imkansız olduğunu ortaya koyuyor. Çünkü, meme-coin projesinin bu kadar yüksek bir fiyata ulaşma şansını yakalayabilmesi için arz dinamiklerini ve temel piyasa cazibesini önemli ölçüde değiştirmesi gerekecek.

Shiba Inu

SHIB 2024’e kadar 0,1 dolara ulaşma oranını düşürmek

Bu yazı sırasında Shiba Inu, 4,92 milyar dolarlık piyasa değerini koruyor. Ayrıca 0,00000728 dolar civarında işlem görüyor. Coinyorumcap’dan takip ettiğiniz üzere SHIB, Ekim 2021’de ulaştığı 0,00008845 dolarlık ATH seviyesine ulaştı. Ancak, mevcut fiyatı zirvesinden çok uzak. Bununla birlikte, SHIB’nin 2024’te veya öngörülebilir gelecekte 0,1 dolara ulaşma olasılığı neredeyse sıfır. Bunun nedeni çok da uzak değil. Kripto paranın toplam arzı 589,59 trilyon token. Bu durum göz önüne alındığında, 0,1 dolarlık bir fiyat piyasa değerini 58,9 trilyon dolara çıkaracaktır. Bu aşamada, küresel kripto piyasası kapitalizasyonunun yalnızca 1 trilyon dolar. Hatta 2021 boğa koşusunun zirvesinde yalnızca 3 trilyon dolara kadar ulaştı. Dolayısıyla Shiba Inu için bunları hatırlamakta fayda var.

Nominal küresel Gayrisafi yurtiçi hasıla (GSYH) dikkate alındığında ek bir bağlam ortaya çıkıyor. Küresel GSYH ölçütü, tüm dünya ülkeleri tarafından yaratılan mal ve hizmetlerin yarattığı katma değeri ölçer. Dünyanın nominal GSYH’si 100 trilyon dolar değerinde. Amerika Birleşik Devletleri yaklaşık 25 trilyon dolarlık bir paya sahip. Dolayısıyla, 0,1 dolarlık bir Shiba Inu fiyatı, meme-coin’in ABD GSYİH’sinin iki katı ve küresel GSYİH istatistiklerinin yarısından daha yüksek bir piyasa değerine ulaşmasını gerektirecek. Böyle bir sonuç hiç de gerçekçi değil.

Shiba Inu

Shiba Inu daha uzun zamanda 0,1 dolara ulaşabilir mi?

SHIB’nin mevcut token arzına dayanarak 0,1 dolara ulaşması teorik olarak imkansız. Ancak, proje token arzını önemli ölçüde değiştirirse böyle bir fiyat mümkün. Örneğin, SHIB arzı 1 trilyon tokena düşürülürse, 0,1 dolarlık fiyatla piyasa değeri 100 milyar dolar olur. Bu da SHIB’yi mevcut piyasa değerlemelerine göre üçüncü en büyük kripto para birimi haline getirecektir.

Bununla birlikte, token arzında yapılacak böyle bir değişikliğin Shiba Inu topluluğunda büyük tartışmalara yol açabileceği ve meme-coin’in piyasa cazibesini kaybetmesine neden olabileceği de belirtilmeli. Şişkin bir token arzı genellikle çoğu meme-coin’in temel bir özelliği. Bitcoin gibi daha köklü kripto varlıklara kıyasla dolar bazında daha az değere sahip olan milyonlarca hatta milyarlarca token tutma ihtimali bireyleri cezbediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu