Kripto Para

Solana mı Ethereum mu? AMM hızlarını karşılaştırırken kazanan burada

Kripto kullanıcılarının yarışmayı ve hızları karşılaştırmayı sevdikleri bir sır değil, ancak bu tür bir değerlendirme aslında göründüğünden çok daha zor. Bu amaçla, Dragonfly Capital’den GM ve Haseeb Qureshi tarafından yapılan bir araştırma, Solana’nın bir Ethereum Sanal Makinesini alıp alamayacağı sorusunu ele aldı. [EVM] bir hız yarışında uyumlu zincir.

Saniye başına işlem oranlarını hızla düşüren iki araştırmacı, bunun yerine Otomatik Piyasa Yapıcıların hızına bakmaya karar verdi. [AMMs]. AMM’ler, hafızanızı tazelemek için merkezi olmayan borsaların kendi başlarına çalışmasını ve DeFi görevlerini tamamlamasını mümkün kılar.

Allah razı olsun

Ethereum’un Uniswap V2’si, Celo’nun Ubeswap’ı, Avalanche’ın Trader Joe’su, Polygon’un Quickswap’ı, BSC’nin PancakeSwap’ı ve Solana’nın Orca’sını karşılaştıran iki araştırmacı, kazananın gerçekten Solana olduğu sonucuna vardı. Ancak, testin ana ağdan daha hızlı olan Solana devnetinde gerçekleştiğini unutmayın.

Nihai rakamlar, 13 saniye ile, saniyede 273.34 Orca ticareti idi.

Kaynak: Medium.com’da GM

Bununla birlikte, bazı uyarılar var. Raporda, Solana’nın fikir birliği mesajlarının işlem sayısından kaldırıldığı belirtildi.

“Bunları çıkardığınızda geriye ~ 600 TPS kalıyor, bunların çoğu çok ucuz olan Serum takaslarıdır. Yeterince başka sözleşmelere dokunulduğu sürece, Solana üretimde de daha yüksek performans elde edebilir.”

Bu arada, Ethereum’un Uniswap V2’si saniyede ortalama 9.19 işlem ve saniyede maksimum 18.38 işlem gerçekleştirdi.

Hızlı ve Öfkeli: kripto kayması

Okuyucular yukarıdaki rakamlara güçlü tepkiler verebilir, ancak Qureshi, blok zincirler arasında hızı ölçmenin sayısız yolu olduğu için dikkatli olunmasını tavsiye etti. Dahası, AMM’ler ideal olarak hızlanıyor.

Ancak Solana’yı şampiyon olarak taçlandırmadan önce, kullanıcıların oyunun sonunun hız olup olmadığını sorması önemlidir. Sonuçta, ağ aynı zamanda tıkanıklık sorunlarıyla da ünlüdür. Dahası, aynı şey Solana’nın benimseme oranını az da olsa olumsuz etkiliyor olabilir. Benzersiz günlük aktif imzalayanları inceleyen, Ağımız haber bülteni bildirdi,

“Benzersiz imzacılar Ocak ayının sonunda 299 bin ile zirve yaptı, ancak ağın düşük performans gösteren en son maçından sonra biraz 232 bin’e indi.”

Pahalı bir kaç gün

Basın zamanında, Ether 2.903,67 dolardan el değiştiriyordu. Bu, geçen hafta %23,02 oranında ralli yaparken, geçen gün %3,64 düştükten sonra gerçekleşti. Bu arada Solana’nın SOL’si son 24 saatte %5,55 düşerken, geçen hafta %23,23 yükselerek yatırımcıları 99,97 dolarda tutuyordu.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu