Kripto Para

Solana, talep bölgesine yaklaşırken burada bir sıçrama görebilir mi?

Sorumluluk Reddi: Bu analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Solana için son aylardaki eğilim kesin olarak düşüş eğiliminde. 2021’de Solana ve yerel jetonu SOL muazzam bir büyüme yaşadı. Fiyat, 2021’in başında 1,5 dolardan zirvesinde 259,9 dolara yükseldi. Geçtiğimiz haftalarda talep arayışında 80 dolarlık alan test edildi ve SOL tekrar 116-120 dolarlık alana tırmandı. Basın zamanında, fiyat bir kez daha 79,4 dolar destek seviyesinin hemen üzerindeydi. Buradaki en uygun soru şudur: Başka bir sıçrama gelebilir mi?

SOL-12H

Kaynak: TradingView’de SOL / USDT

80 dolarlık alandan (camgöbeği kutusu) bir başka sıçramanın öncülü, Bitcoin’in yerel bir tabana yakın olabileceği ve Solana’nın liderliğini takip edebileceği varsayımıdır. Ancak, durumun böyle olduğu henüz kanıtlanmadı ve talep mevcut değildi. Talep, kısa vadeli bir ralli için ön koşuldur.

Bunun yerine, daha uzun vadeli tüccarlar trendle arkadaş olmak için çok daha rahat olacaklar. Bu, SOL’yi kısaltmak için bir fırsat aramak anlamına geliyordu.

Bollinger bantları (mavi), fiyatın son haftalarda dalgalı olduğunu ve ayrıca fiyatın iki bandın altına yakın işlem gördüğünü gösterdi. Bu, karşıt tüccarların fiyatları, yazı yazarken 92.31 dolar olan 20 dönemlik hareketli ortalamaya (turuncu) doğru ittiğini görebilir.

Akılcı

Solana, talep bölgesine yaklaşırken bir sıçrama görebilir mi?

Kaynak: TradingView’de SOL / USDT

RSI, Solana’nın Şubat ayındaki rallisi sırasında 60’ın üzerine çıkamadı. Ardından, RSI nötr 50’nin altına düştü ve neredeyse aşırı satım bölgesine ulaştı. Önümüzdeki birkaç gün içinde, fiyat daha düşük bir dip oluştursa bile RSI’nin daha yüksek bir dip kaydetmesi mümkün olabilir.

MACD, RSI gibi, 12 saatlik grafiklerde sıfır çizgisinin üzerinde kalmak için mücadele etti. Bir düşüş geçişi oluşturdu ve yazı yazılırken sıfır çizgisinin altında hareket ediyordu. OBV de hızla düşüyordu ve satış hacmi zaten bu ayın başlarındaki alım hacminden daha yüksekti.

Çözüm

Daha düşük zaman dilimlerindeki karşıt tüccarlar, SOL fiyatlarında bir sıçramaya neden olabilir ve 92,3 $ olan 20 SMA, kısa pozisyonlara girmek için çekici bir konum olabilir. Bununla birlikte, piyasa yapısı ve piyasa katılımcılarındaki korku, koşullar değişene kadar en bilgili tüccarlar dışında hiç kimsenin “düşüş satın alma” işi olmadığı anlamına geliyordu.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu